reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kolik asi stojí vaši firmu 1 den bez vašeho pracovního počítače v důsledku jeho poruchy?

Petr S. (1220)|1.5.2011 21:53
Kolik asi stojí vaši firmu 1 den bez vašeho pracovního počítače v důsledku jeho poruchy?

  • Méně než 2 000 Kč
  • Mezi 2 000 a 4 000 Kč
  • Mezi 4 000 a 6 000 Kč
  • Mezi 6 000 a 8 000 Kč
  • Více než 8 000 Kč
Hlasování k této anketě je na homepage magazínu Svět hardware v horní části pravého sloupce.
Georginek (2957)|1.5.2011 21:56
Nic. Maximalne tak cenu opravy....
NHKG (1136)|1.5.2011 22:00
Vytáhnout disk a strčit do rezervního kompu zabere ajťákovi max půl hodiny (pokud zrovna není na šrot), licence většiny programů máme síťové, takže žádný velký problém, do 2000Kč to bude určitě.
astec (1823)|1.5.2011 22:06
Silně pochybuji, že si toho někdo všimne....
xmarek (1676)|2.5.2011 08:58
Jelikož pracuji u poměrně velké kooperace kde lze náhradní počítač zajistit v řádu minut, tak to ani neumím posoudit. Záleží asi co by se stalo. Jinak je možná i situace, že by si toho nikdo ani nevšiml. :D
slowak1982 (134)|2.5.2011 10:20
Pracuji hlavně ve virtuálním prostředí, tak mě porucha mého pc moc nebere.
Zoidik (1405)|2.5.2011 11:03
51,30Kč den pronájmu NTB a cca 650Kč/hod na co si mě cení firma, takže při 7,5 hodinové pracovní době to denně dělá 4926,3Kč. Otázka za jak dlouho bych měl náhradní PC. Jedině někomu zabavit technologickej ntb, jelikož náhradní nějak moc neskladujeme.
marek p (9)|2.5.2011 20:08
Naprosto nic.
Zoidik (1405)|3.5.2011 07:57
[quote=marek p;449312]Naprosto nic.[/quote]

Nepracuješ, nebo v práci používáte kamenné destičky a dlátko? Případně již papirus?
Ivo Mašek (507)|3.5.2011 08:43
U nás je to "komplikovanější". Pokud se rozbije PC a není zrovna potřeba nic programovat (automaty pro chod fabriky), tak se nic neděje. Pokud je potřeba provést změnu v programu, tak je to horší. Jenže naše PC nám nikdo neopravuje. Opravujeme si to sami (máme také samozřejmě v rezervě další PC, kdyby jóóó hořelo). Máme i oddělenou síť, od firemní. ...........jsme takové samostatné vojsko, nezávislé na zbytku armády.
lglh4020 (69)|3.5.2011 10:26
U nás taky nic, PC obratem měníme, instalace čistého systém 30-40 minut, uživatele máme v doméně, aplikace jedou jako síťové. Mezitím zaměstnanec řeší papiry ..

takže pouze cena opravy PC / reklamace
kevin00 (10238)|3.5.2011 11:36
U nás by ani nebyl ani problém s rozbitým počítačem, jako spíše s vadným pevným diskem. V naší firmě není zažitý pražádný způsob zálohování a dokonce ani na firemním serveru není vyhrazeno místo pro zálohu nejdůležitějších dat. Pokud vezmu v potaz, že na počítačích jsou uloženy informace o zakázkách, revizních kontrolách, zaměstnancích, výplatách, fakturace, nesplacené zakázky či informace o výběrových řízeních a to několik let dozadu (u jistých dat je to nezbytnost), myslím, že případná závada na pevném disku by se celkem prodražila.
Ivo Mašek (507)|3.5.2011 11:37
To je snad už i na kriminál
kevin00 (10238)|3.5.2011 11:47
[quote=Ivo Mašek;449384]To je snad už i na kriminál[/quote]

Poslední debata na toto téma s vedoucím střediska proběhla v duchu, že jsem ve firmě zaměstnán na servis frek. měničů a eletrotechnické práce a že firma má vlastního IT technika. Ironií je, že v ten okamžik jsem instaloval tiskárnu do podnikové sítě, jelikož IT technik firmy neměl čas :D
Karel Polívka (1485)|3.5.2011 12:12
[quote=kevin00;449383]U nás by ani nebyl ani problém s rozbitým počítačem, jako spíše s vadným pevným diskem. V naší firmě není zažitý pražádný způsob zálohování a dokonce ani na firemním serveru není vyhrazeno místo pro zálohu nejdůležitějších dat. Pokud vezmu v potaz, že na počítačích jsou uloženy informace o zakázkách, revizních kontrolách, zaměstnancích, výplatách, fakturace, nesplacené zakázky či informace o výběrových řízeních a to několik let dozadu (u jistých dat je to nezbytnost), myslím, že případná závada na pevném disku by se celkem prodražila.[/quote]
To zní až moc divně, třeba to má technik nějak pohlídané, jen se o tom mezi ostatními neví. Protože počítat s tím, že pravděpodobnost poruchy pevného disku (nebo nedejbože zdroje) je malá, a tedy není třeba dělat žádné zálohy, je v dnešní době neuvěřitelné diletanství, pokud to má vážně na starosti někdo s postem "IT technik".
kevin00 (10238)|3.5.2011 12:21
[quote=Karel Polívka;449398]To zní až moc divně, třeba to má technik nějak pohlídané, jen se o tom mezi ostatními neví. Protože počítat s tím, že pravděpodobnost poruchy pevného disku (nebo nedejbože zdroje) je malá, a tedy není třeba dělat žádné zálohy, je v dnešní době neuvěřitelné diletanství, pokud to má vážně na starosti někdo s postem "IT technik".[/quote]

Není těžké se v tom zorientovat, zvláště, pokud člověk má přístup na počítač mistra úseku a komunikuj s ním na bázi "posezení u piva".
marek p (9)|3.5.2011 23:30
[quote=Zoidik;449357]Nepracuješ, nebo v práci používáte kamenné destičky a dlátko? Případně již papirus?[/quote]

Samá voda.Představ si,že existují činnosti,kde se bez závislosti na PC obejdeš.
Zbycho (28)|5.5.2011 11:42
U mně, jakožto odloučené pracoviště vzdálené několik km od ústředí, když padne jakýkoliv okolní počítač, tak škoda minimální. Dá se dělat z kteréhokoliv jiného PC v sítí, které je momentálně volné. Když ale padne můj ščot, který je zároveň datovým úložištěm všeho, tak škoda na hardwaru je standardní. Na uložených datech minimální, max. rozdělaná práce. Databáze jsou na serverech na ředitelství a na ně se leze přes vzdálenou plochu. Dále je to v rámci místní sítě zálohované na fyzicky jiný stroj a komplet záloha je jednou za čas provedena mimo místní oblast. Při výpadku je nejnákladnější to, že se s ajťákem nevěnuji svojí práci, ale musí se zjišťovat závada, všechno tahat ze zálohy, obnovovat nefunkční přístupy, a při dodání opraveného ščotu to zase překlopit zpátky. Do té doby furt někdo otravuje, že mu nejde "to", že nemůže otevřít tamto, atd. a nemůžu v klidu vytvářet hodnoty. Třeba psaním toho příspěvku :D. Chtěl jsem ho napsat už v šest, ale furt bylo co na práci :hmm
Zoidik (1405)|5.5.2011 11:59
[quote=marek p;449603]Samá voda.Představ si,že existují činnosti,kde se bez závislosti na PC obejdeš.[/quote]

Pravda je, že při vykonávání jistě činnosti po snězení oběda a vypití kávy se bez něj obejdu. Pravda taky je, že v druhém zaměstnání kde jsem byl sme měli PC i na elektro údržbě. Byla třeba správa CNC mašin, nahrávání programů atd. Někdy si říkám, že bych dal snad všechno abych nemusel sedět u PC (hlavně v létě když je pěkně) a v zimě neni nad teplou kancelář :)
arkij (90)|5.5.2011 18:08
Stojí mne to hlavně můj čas, jako vlastníka firmy těžko vyčíslitelný neboť není při neexistenci mojí pracovní doby (dělám když je třeba, tedy od nevidím do nevidím) a není tedy jasné zda je to na úkor mojí práce nebo mého volného času a případnou cenu pokaženého komponentu nebo celého PC. Výměnu nebo instalace dělám převážně sám.
Pokud se to pokazí mému zaměstnanci tak viz výše + musím mu přidělit jinou práci, aby se mi "neflákal".

Co se týká záloh, tak mám všechna data celé firmy tří úrovňově automaticky zálohovaná (živá hodinově + denně a 3 x veškeré archivy, jednou po optice mimo sídlo firmy), taky mám v záloze pro každé PC kompletní instalaci v obrazu, takže například výměna vadného HDD mi trvala včetně montáže a "přeinstalace" cca 30 minut a to jsem ještě při přehrnování dat stačil vypít v klidu kafe.