reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jak na nastavení switche jako routeru

petr.svec (320)|2.5.2011 13:53
chci resp. potřebuji koupit router á 16 portů

a protože se takový v podstatě nedělá jsem nucen koupit switch

jenže switch není router ... postrátá tzv konektor pro WAN

pomožte mi jak nastavit switch tak aby fungoval jako router

nebo co bude nutné nastavit na klientovi

PS: po hledání na google jsem to vzdal, protože hledám switch like router a dostávám router like siwtch (přesný opak)
r34ktor (7477)|2.5.2011 14:02
Prostě koupíš čtyřportový router a k tomu dva osmiportové switche (nebo jeden šestnáctiportový). Nechápu, co řešíš.
Zoidik (1405)|2.5.2011 14:23
[quote=petr.svec;449187]
a protože se takový v podstatě nedělá jsem nucen koupit switch
[/quote]

Máš třeba tady http://www.suntech.cz/produkt/113104/Level-One-FBR-4000-Router-Switch-16xLAN-4xWAN-VPN-Firewall.htm

ale jinak přesně tak jak píše r34ktor. Neřeš hovadiny a udělej to jak píše on.
petr.svec (320)|3.5.2011 13:08
nezdá se mi, že řeším kraviny... switch jsem ještě neměl takže nemůžu poudit

ale nezdá se mi to, že do switche zastrkám WAN, CLIENT 1 - 15

a oni ti klienti všichně NĚJAK POZNANAJÍ SMĚROVNÁNÍ SÍTĚ... KDE JE ZAPOJENÁ TA WAN a přes koho se tedy bude chodit do internetu

stejně jako jdestli IP adresu pro WAN kabel bude přidělovat switch nebo nadřazený router
mikeb (74)|3.5.2011 13:32
Switch nejde nastavit jako router, protože je prostě určen k něčemu jinému. Switch ti "pouze propojí" jednotlivé prvky sítě (PC, NTB, tiskárny...). Router slouží k propojení 2 sítí - klasický router má pouze 2 síťové porty (pro vnitřní a vnější síť), to že máš např. router se čtyřma portama znamená v podstatě to že na jeho vnitřní síť je připojen 5-ti portový switch (1 port na spojení s routerem a 4 na zařízení).

Takže nejjednodušší to máš udělat tak, že použiješ libovolný router (1 nebo 4 portový, atp.) a jeden z jeho výstupů propojíš se switchem a k němu můžeš připojovat zařízení, případně těch switchů můžeš propojit i víc (podle potřeby).
Pabler (425)|3.5.2011 16:44
ako vraví mikeb
Switch sa ako router nastavit neda, ... jedna sa o zariadenie pracujuce na 2 vrstve OSI modelu, kdezto router funguje na 3. vrstve.

Jedine riesenie je router + switch
zapojenie je potom nasledovne:

ISP <---- (WAN) ----> RTR <---(LAN)---> SWITCH <---E (PC 1 - 15)

vsetky pocitace na switchi maju adresu z jednej podsiete (rovnakej na akej je aj LAN port routra)
adresy moze cez DHCP pridelovat router, alebo ich klienti maju pevne nastavene,
bezny SOHO switch DHCP nevie taketo moznosti maju len switche vyssej kategorie ako rackove riesenia CISCO Catalyst 35xx,37xx pripadne podobne manazovatelne switche inych spolocnosti ...

Este snad doplnim, ze pokial budes kupovat kvalitnejsi router, ktory podporuje subrozhrania, tak vsetky PC nemusia byt v jednej podsieti ... ale nieco mi vravi ze nieco take nie je potrebne