reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SoundMAX Integrated Digital HD Audio (AD2000B)

smith22 (4)|2.5.2011 14:39
Zdravím, mám problém s integrovanou zvukovkou a po pročítání a prohledání všech možných fór a přeinstalovávání všech možných nalezených ovladaču, kodeků a přehrávaču si už nevím rady a obracím se sem pro pomoc.

Jedná se o desku Asus P5Q-E a na ní je integrováná zvukovka ADI AD2000B - 8 channel High Definition Audio CODEC.Win XP......Používám přehrávač MPC HC a jako alternativu sem testoval Pot Player- vyjde to nastejno - zkoušel sem jak samotné přehrávače tak i knim sem potom ještě nainstaloval balík kodeků(K-LiteCodecPack).......oba přehrávačem mám i na dalším PC taky připojeném na Genius 5.1 a vše šlape naprosto bez problémů-akorát je tam teda integrovaná zvukovka Realtek.
Co sem tak pročítal fóra tak to vypadá že ta ADI ADxxxxx je to nejhorší co mě mohlo potkat.....ostatně sem to zakusil sám - podpora a ovladače veškeré žádné - je jich jen pár a ty ještě nefungují jak mají!Jen bych ještě podotknul, že v PC mám vše zapojeno správně a tímto se zabývat nepotřebuji.
Problém je následující:
Připojil sem na PC 5.1 Genius a zvukovka neposílá zvuk do repro tak jak má.S ovladačem Soundmax 6480 staženým přímo od výrobce(Asus) nejede při přehrávání mkv souboru subwofer,hrajou jen přední repro do kterých jde hlas což by neměl(měl by jít do centeru) a center a zadní repro hrajou jen slabě tak, že je přední přehluší, že nejdou slyšet.Tohle je info audia toho mkv souboru(Scooter Live in Hamburg)

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Codec ID : A_AC3
Duration : 1h 35mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 640 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 439 MiB (5%)
Title : German
Language : German


A tohle je info audia avi souboru konkrétně Xvid(film Wanted)U tohoto souboru repro hrají perfektně.Do každeho reproduktoru jde přesně ten zvuk co tam má jít.

Audio
ID : 1
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Codec ID : 2000
Duration : 1h 45mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 289 MiB (21%)
Alignment : Aligned on interleaves
Interleave, duration : 32 ms (0.80 video frame)
Interleave, preload duration : 32 ms

U filmu mkv s DTS zvukem jede vše také vpořádku.Tady mám např Metallicu:

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 2h 25mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 1.53 GiB (23%)
Language : English

Zkoušel sem tedy ovladač Soundmax 6595 a tam už sem si chvíli myslel že AC3 u MKV hraje.Subwofer totiž už hrál ale pak sem zjistil, že je do všech repro posílán stejný zvuk tudíž i do zadních a předních šel hlas který měl být jen v centeru.
Takže fakt už nevím co stím.Díky všem za případné rady
r34ktor (7477)|2.5.2011 15:12
Jaké filtry používá MPC HC při přehrávání problémového souboru?
smith22 (4)|3.5.2011 11:51
Filter : Audio Switcher - CLSID : {18C16B08-6497-420E-AD14-22D21C2CEAB7}

- Connected to:

CLSID: {79376820-07D0-11CF-A24D-0020AFD79767}
Filter: Default DirectSound Device
Pin: Audio Input pin (rendered)


Ale tenhle filtr je i u té Metalliky kde to hraje dobře a kde je DTS zvuk.


Jinak včera další film v HD tedy mkv se dvěma audiostopama(jedna AC3, druhá DTS) a tam se todle děje přesně naopak u AC3 jede 5.1 perfektně a u DTS se zas nezapojuje subwofer.Tak teď už fakt nevim.Tady info těch dvou audio stop:

Komando

Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 1h 30mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 975 MiB (21%)
Title : English
Language : English

Audio #2
ID : 3
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Codec ID : A_AC3
Duration : 1h 30mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 248 MiB (5%)

Jo a důležitá informace.Včera sem měl půjčenou zvukovku do PCI slotu konkrétně Genius Sound Maker 5.1 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=86966
Co sem tak četl tak je to pěknej šunt ale pro mě bylo směrodatný jen vyzkoušení.Co je zajimavý je to že s touto zvukovkou přetrvává stejnýproblém jako stou integrovanou na desce.měl bychj začít hledeat problém někde jinde?MPC HC ale mám i na tom druhém PC kde je nastaven totožně a tam vše jede jak má.
r34ktor (7477)|3.5.2011 11:56
Zkus AC3Filter.
Georginek (2957)|3.5.2011 17:15
Hele, nevim jestli Ti pomuzu, ale to co si popisoval jsem resil taky poprve od nainstalovani SoundMax panelu. Mam tez Realtek Asus P5Q-Deluxe. Je treba nastavit v ovladacim panelu zvuku: SoundMAX/dojem z poslechu/zapnout Sonic Focus. Me to teda slape bez jidinyho kodeku :notsure
smith22 (4)|6.5.2011 22:10
[quote=r34ktor;449393]Zkus AC3Filter.[/quote]

Stáhl sem, nainstaloval a vypadalo to že to hraje(hráli všechny repro i subwoofer) ale do každeho repro šel stejný zvuk.Tak sem vlezl do nastavení AC3 fitru a byl tam samozřejmě nastaven dvoukanál.Tak sem to přepnul na 5.1 a zvuk už šel do jednotlivých repro správně ale zas nehrál subwoofer.Na těch ukazatelích co pumpujou to šlo krásně vidět že je subwoofer uplně mrtvej.
Já si myslím, že ten driver k zvukovce neodvádí práci jakou by měl a ostuda prográmátorům kteří nejsou schopni ho naprogramovat aby zařízení pracovalo korektně.Kdybych todle věděl tak si deskám s těmato zvukovkama vyhnu obloukem.I na zahraničních fórech na tyto zvukovky dost nadávají(hlavně špatná podpora ovladačů)
Zkusím ještě stáhnout nejnovější ovladače k desce ikdyž tomu moc nedávám.
smith22 (4)|6.5.2011 22:24
[quote=Georginek;449501]Hele, nevim jestli Ti pomuzu, ale to co si popisoval jsem resil taky poprve od nainstalovani SoundMax panelu. Mam tez Realtek Asus P5Q-Deluxe. Je treba nastavit v ovladacim panelu zvuku: SoundMAX/dojem z poslechu/zapnout Sonic Focus. Me to teda slape bez jidinyho kodeku :notsure[/quote]

Tuhle možnost nastavení tam vůbec nemám.Jakou verzi toho SoundMax ovladače pls máš?Já testoval jen tu co byla na CD od desky, potom verzi 6480 a 6595.Nemohl by si mi ho když tak někam upnout?Díky
r34ktor (7477)|6.5.2011 23:42
[quote=smith22;450243]Já testoval jen tu co byla na CD od desky, potom verzi 6480 a 6595.[/quote]
Mrknul jsem na ftp Asusu, a nejnovější se zdají být 6605.
Georginek (2957)|7.5.2011 21:04
[quote=smith22;450243]Tuhle možnost nastavení tam vůbec nemám.Jakou verzi toho SoundMax ovladače pls máš?Já testoval jen tu co byla na CD od desky, potom verzi 6480 a 6595.Nemohl by si mi ho když tak někam upnout?Díky[/quote]

v 6.10.2.6585
Bez názvu.jpg
r34ktor (7477)|7.5.2011 21:18
[quote=Georginek;450354]v 6.10.2.6585[/quote]
Obávám se, že nejde dost dobře porovnávat ovladače pro Windows 7 a XP.
Georginek (2957)|7.5.2011 22:22
[quote=r34ktor;450358]Obávám se, že nejde dost dobře porovnávat ovladače pro Windows 7 a XP.[/quote]

Sorry :mistake Ja myslel, ze se resi Win7.....