Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Notebook v ceně 17 500 - 20 000 Kč

Nováček
    Registrace
    May 2010

Primární požadavky: vysoká odolnost - Odolnost, výdrž na baterii

Preferovaní výrobci: Dell HP Lenovo

Další komentář: Ahoj,

potřebuji ntb do školy. Každý den ho budu tahat v batohu, tak bych chtěl něco, co vyrží. Displej bych si představoval 13"-14". Rád bych, aby měl slušnou výdrž a cenově se vešel do 20 000.

Hry téměř nehraju, jen občas, když jdu s kámošema na vzpomínkové LAN z Gymplu :-D. (cs 1,6 , Wolfenstejn ET, Dota)

Co jsem, tak koukal, líbilo se mi toto:
    http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-v460-d193266.htm
    http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-l...4113.htm#popis
    http://www.alza.cz/hp-probook-4320s-d200700.htm#popis

Kdyby to opravdu znamenalo podstatné zvýšení trvanlivosti, pak bych zvážil příplatek a možná pořídil toto:
    http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-t...mg-d232884.htm
    Ale to už je opravdu dost drahé, tak váhám...

Jinak, pokud by se našlo i něco lacinějšího (třeba i od jiného výrobce), co by stačilo mým nárokům, rád po tom sáhnu.

Předem díky za případné rady;-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Všechno, co jsi vybral, jsou velmi dobré notebooky, ale ThinkPad T420i je samozřejmě kvalitativně výrazně převyšuje - z těch všech je to jediný notebook, o který se skutečně nemusíš bát téměř při jakémkoliv zacházení. Navíc bude mít lepší výdrž na baterii než zbytek díky novému procesoru.

Kdybys nechtěl navyšovat rozpočet, z vybraných bych vylučovací metodou sáhl po ThinkPadu L412 (ProBook má clickpad, V460 zase lesklý displej - nemusí ale vadit). Popřemýšlej ale určitě nad Dellem Vostro 3350.

Nováček
    Registrace
    May 2010

Díky za reakci.

Mohl bys prosím nějak odhadnout o kolik je lepší konstrukce u toho lenova řady T než u těch lacinějších? Jde mi o to, jestli do toho mám dávat víc peněz a ještě k tomu má i menší výkon...

Na ten Dell jsem teď koukal, vypadá dobře. Nevíš, jak je na tom s konstrukcí?

Ještě bych se chtěl zeptat na výkon Intel HD Graphics 3000. Dříve jsem byl k integrovaným grafickým kartám skeptický, ale třeba už je jiná doba a stačí to:-)

Nováček Avatar uživatele Thorleif
    Registrace
    Jul 2010

Registrace
    Jun 2006

micpetr: Rozdíl v konstrukci mezi ThinkPadem T a L je samozřejmě velký. L je kompletně z plastu - i když má zpracování slušné, T má celou základnu vyztuženou kovovou kostrou RollCage, víko displeje vyztužené skelnými vlákny (RollCage nové generace). Ale docela dobrý obrázek o kvalitě ThinkPadů najdeš tady: http://www.lenovoblog.cz/2011/01/vel...onstrukce.html

Dell Vostro 3350 má (dle nejzkušenějšího recenzenta notebooků v ČR) velmi dobrou kvalitu zpracování, recenze by se měla někdy brzy objevit na českém internetu. Prý je i v hlučnosti lepší než minulá generace.

Nováček
    Registrace
    May 2010

Díky moc za odpovědi. Pokusim se sehnat na net ještě nějaké info a pak uvidím, jak na tom budu s penězi. Chtěl bych Lenovo T420, ale uvidím, jestli na něj bude.

Jinak k té grafice... Nejsem moc technik, takže z toho nepoznám, zda mi bude stačit na všechnno stačit. Ale přepokladám, že ano, když jste nikdo nic nenamítali?

Registrace
    Jun 2006

Intel HD 3000 utáhne staré hry, CS 1.6 (ani CSS) mu nebude dělat problém, WoW by měl tenhle čip zvládnout taky, ohledně Wolfensteina nevím, kterého myslíš. Pokud toho nového, ani s tím nebude problém se sníženými detaily - to je poměrně nenáročná hra.

Jinak, pokud budeš nakonec brát ThinkPad L, zkus se poohlédnout už po novějším L420, protože má jinou povrchovou úpravu plastů (shodnou jako T420 - hrubé plasty, nebudou vidět škrábance; L412 má ještě saténově hladkou). Navíc L412 je starší generace, ta Intel HD je podstatně slabší než Intel HD 3000, pak taky architektura Huron River s procesory Sandy Bridge (Intel Core 2. generace) podává velmi zajímavé výsledky na baterii.

Nováček
    Registrace
    May 2010

Tak ještě jednou díky moc za rady. Zvážím, kolik za to dát. Kdyby mi teď něco dopadlo, tak sáhnu po ThinkPadu T420, kdyby bylo peněz míň, tak vezmu L420.

Díky a mějte se

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč