reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

velká chyba v nvidia ovladačích

salatnet (26)|17.5.2007 20:46
Dobrý den patrně jsem našel velikou chybu v nvidia ovladačích a rád bych se poradil jestli moje závěry jsou správné.... toto téma navazuje na předchozí dotaz který jsem zde položil...

"Dobrý den mám následující problém. Mám grafickou kartu Gforce 8800GTS v základní desce Gigabyte p965 DS4. Teplota grafiky v klidovém stavu bez zátěže je 64 stupňů GPU (dioda) u chipset 48 stupňů. při zátěži teplota stoupá u chipsetu cca o 3 stupně u grafiky je to podle intenzity zátěže. Můj problém je v tom že po ukončení hraní hry se teplota nevrátí na původní hodnoty, ale u chipsetu zůstane na 51 stupni a u grafiky na 71 stupních a neklesá. Je mi to divné a nevím čím by to mohlo být způsobeno. Určitě to nebude teplotou v skříni protože jakmile restartuji počítač tak okamžitě po naběhnutí se teploty opět ustálí ne klasických 64 GPU a 48 chipset až dokud nezapnu nějakou hru. Všechny teploty měřím poslední verzí programu EVEREST ultimate 4.0. Prosím něvíte někdo poradit co s tím?"

Postupně jsem testoval a zkoušel různé věci a zjistil jsem že muj první závěr byl chybný!!! nejedná se o problém s hrami, ale s akcelerovaným videem.... Po hraní her se teplota vrátí do normálních hodnot. Jakmile ale spustím video u kterého se grafika gforce 8800gts podílí na vypočítávání i po vypnutí videa dál stoupá teplota až na již zmíněnou hranici 71 stupňů kde zůstane až do restartu počítače. Testoval jsem to na několika programech (windows media player 11, media player classic, zoom player, power dvd) a tak mužu stoprocentně říci že to neni chyba programu (přehrávače), protože se to stane u všech. To že se to týka akcelerace videa grafickou kartou je také jasné protože u videí které akceleraci nevyužívají k nárůstu teploty nedojde. To mě vede k domněnce, že chyba je přímo v ovladačích grafické karty a to ve všech verzích, jelikož se to děje jak u poslední verze 158.22 tak u starších 97.xx. Rád bych se o tom poradil, případně jestli by to mohl někdo další otestovat.... jestli se to potvrdí, bylo by třeba tento bug nahlásit nvidii na opravu.....!!!!
boboco (1987)|17.5.2007 20:54
Možná mi něco uniklo, ale ty tvrdíš, že jakmile se teplota dostane na oněch 71°C, tak už dolů nesleze až do restartu počítače, ani kdyby jsi grafiku začal chladit kompresorem? - zkrátka, že ovladače dále jen zobrazují onu maximální hodnotu?:notsure
salatnet (26)|18.5.2007 00:18
[QUOTE=boboco]Možná mi něco uniklo, ale ty tvrdíš, že jakmile se teplota dostane na oněch 71°C, tak už dolů nesleze až do restartu počítače, ani kdyby jsi grafiku začal chladit kompresorem? - zkrátka, že ovladače dále jen zobrazují onu maximální hodnotu?:notsure[/QUOTE]

jo.... když spustím video které využívá akceleraci grafiky (divx atp...) tak i když ho okamžitě zase vypnu, tak začne postupně stoupat teplota u grafiky z 63 stupnu až na 72 a chipsetu z 47 na 51 aniž by k tomu byl sebemenší důvod.... a ta teplota se tam už drží... (samozřejmě za stejných podmínek chlazení). Když jsem na to pustil vzduch z přidavného větráku 1300ot/min tak to samozřejmě trochu kleslo, ale jen o dva stupně a je to pořád teplota jako při plné zátěži. když bych dal ten 1300ot větrák než spustím nějaké video tak by tu chrafiku shodil teplotou pod 60 stupnů. Měřím to programem EVEREST 4.0 a ten je velice spolehlivý, navíc si teplotu ověřuju i přímo z prográmku nvidie ntune a sedí to... oba programy zobrazují stejné údaje... Mám provní echo od jednoho člověka který má taky 8800GTS, ale 320MB verzi a uplně jiný zbytek počítače a tomu to prý nedělá.... je to opravdu divné.... potřeboval bych radu a nebo se obrátit asi přímo na nvidii z dotazem, ale moje angličtina mi to moc nedovoluje...