reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Předbíhání zvuku před obrazem

Benbow (340)|6.5.2011 11:11
Ahoj. Řeším tento problém že zhruba asi o půl sec. předbíhá obraz se zvukem.Zkusil jsem dost přehrávačů- WMP, VLC, KMP, přeinstalované kodeky. Děla to každý stažený film z netu, a dokonce i ty na druhém HDD, které toto nedělali. Někde jsem se dočetl že to může být i pomalým PC. Neříkám že mám rychlé PC ale filmy to snad ještě přehraje. Díky za jakoukoliv radu.
StD (1963)|6.5.2011 11:29
Media Player Classic: Pustit, otevřít menu View -> Audio -> Options
...a nastavit potřebný delay v milisekundách (plus pozdí, minus předbíhá...) ;)
MPC_Audio_timeshift.jpg
Benbow (340)|6.5.2011 11:31
[quote=StD;450058]Media Player Classic: Pustit, otevřít menu View -> Audio -> Options
...a nastavit potřebný delay v milisekundách (plus pozdí, minus předbíhá...) ;)[/quote]

Díky moc ;)
StD (1963)|6.5.2011 11:33
NZ - a pozor, to nastavení je globální, tudíž ti to bude takto upravovat delay vždy u všeho až do další změny...
Benbow (340)|6.5.2011 11:35
Ještě dotaz- uloží se to v tom filmu na tvrdo, nebo to budu muset dělat pokaždé znova? A čím je to způsobeno že to dělá i u filmů kde to předtím nikdy nedělalo?
StD (1963)|6.5.2011 11:41
Ne, uloží se to pouze v nastavení playeru. Synchro původního souboru zůstává zachováno. Využívá se to (u mne) především tam, kde přehrávám samostatné streamy video a audio stop v surovém stavu demuxované zvlášť a potřebuji zjistit, jak mám přesně nastavit multiplex. Aby mi to dělalo takto u všech AVsouborů - to už je závada OS a doprasený DirectShow MeritSystem instalací nevhodných kodeků (CodecPacky = fuj!).
Benbow (340)|6.5.2011 11:44
Ale snad ze dne na den. Předtím jsem tam kodeky neinstaloval vůbec žádné a šlapalo to. Které kodeky by jste mi doporučil?
StD (1963)|6.5.2011 12:00
[quote=Benbow;450063]Ale snad ze dne na den. Předtím jsem tam kodeky neinstaloval vůbec žádné a šlapalo to. Které kodeky by jste mi doporučil?[/quote]
Tak za 1) mi nevykej. Kodeky neinstaluji žádné. Instalují se jen ty, které potřebuje k enkodování příslušná používaná aplikace při instalaci. Pro přehrávání přes MPC nepotřebuješ také nic - všechny dekodery a filtry má "v sobě" (Build In), ale to není jediný - ty tebou zmíněné playery to mají také tak.

Však se podívej po narenderování patřičného videosouboru na graf cesty, přes co (filtry, dekodery) to při přehrávání dekoduje (např. třeba v GSpotu). U tebe si troufnu na blind tipnout, že to mohou dělat ovladače zvukové karty. Ono někdy stačí i nesprávné pořadí při instalaci OS a je na podobné problemy zaděláno...
Benbow (340)|6.5.2011 12:12
Tak sorry. Tak ještě zkusím teda ovladače zvukové karty. Jinak už nevím. I když po instalaci OS bylo vše OK.
StD (1963)|6.5.2011 12:14
[quote=Benbow;450066]Tak sorry. Tak ještě zkusím teda ovladače zvukové karty. Jinak už nevím. I když po instalaci OS bylo vše OK.[/quote]
No v takovém případě bych jednoduše obnovil z image zálohy stav toho čistého OS po instalaci a byl by pokoj...