reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Sledovali jste MČR 2011?

Karel Polívka (1485)|6.5.2011 11:52
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Sledovali jste MČR 2011?[/SIZE]Sledovali jste před 14 dny Mistrovství České republiky v počítačových hrách v přímém přenosu? Jak se Vám líbilo? Co říkáte na zvolené hry a na finálová utkání – zvládli byste je lépe? Chcete něco vzkázat výhercům (tzn. mistrům ČR)? Zapojte se do diskuze!

Akci pořádal o víkendu 22. až 24.4. portál PLAYzone.cz. Celkem se soutěžilo o věcné ceny v hodnotě cca 260 000 Kč. O titul mistra ČR se soutěžilo v:

  • akčních titulech Counter-Strike 1.6 a Counter-Strike: Source
  • fotbalovém simulátoru FIFA 11
  • závodní arkádě TrackMania Nations Forever
  • sci-fi strategii StarCraft II.
Podrobnější zhodnocení naleznete v této aktualitě. Přímý přenos jste mohli sledovat i na našem serveru, jelikož Svět hardware byl mediálním partnerem.


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Zoidik (1405)|6.5.2011 12:14
Ono se něco takového pořádá? :notsure :stupid :mistake

Plně chápu mistrovství v hokeji, fotbale a jiných sportech. Ale soutěžit v tom, kdo zastřelí v CS víc soupeřů, nebo kdo přežije déle, případně kdo zajede rychlejší kolo je IMHO úchylné a hodné doktora Chocholouška

[SPOILER][/SPOILER]
Karel Polívka (1485)|6.5.2011 12:20
No vidíte, někdo zase třeba považuje fotbal (aneb běhání za kulatým nesmyslem) za něco, co je hodné doktora Chocholouška :-).

Nechme pls stranou to, zda poměřování sil v počítačových hrách uznáváte nebo ne (někdo zase třeba neuznává klasický sport, protože je... já nevím, fyzicky namáhavý?) a zaměřme se v diskuzi na akci jako takovou, která byla bezesporu zajímavá.

To píšu jako sportovně aktivní člověk (přestože fotbal mi nic neříká), i jako dříve hodně aktivní hráč PC her :-).
Zoidik (1405)|6.5.2011 12:51
[quote=Karel Polívka;450070](aneb běhání za kulatým nesmyslem)[/quote]

To já taky považuju za blbost se za tím honit, ale na mistrovské úrovni to má aspoň nějaký glanc :-)


Tak teda k tématu. Neznám tohle mistrovství a nesledoval jsem.
czhunter (775)|6.5.2011 13:04
Vůbec jsem nevěděl, že se něco takového konalo.

A i kdybych to věděl, stejně bych se nedíval, stejně jako na hokej, fotbal nebo cokoliv jiného.
Takové věci si zapnu, akorát když se potřebuju učit, protože se tam neděje nic zajímavého a nevyrušuje to na pozadí.
Ivo Mašek (507)|6.5.2011 13:16
Stále si rád zahraji PC hry (ovšem jsem velmi vybíravý). O mistrovství v počítačových hrách povědomost mám, není to pro mě neznámá informace., ale průběh a výsledky jsem nesledoval. Přece jenom, zase takový šílenec nejsem :D . Samozřejmě, je to o úhlu pohledu.
Apropó: Fotbal také opravdu nemusím.
Doplněk: Jak tak sleduji, tak "mladí" kluci o mistrovství nevědí, a starej skorodědek o tom ví :D (to je nějaký divný)
Neregistrovaný (0)|6.5.2011 13:20
Věděl sem že se koná, ale ten vikend jsem byl na kalbě. Gril a pivo mělo přednost.

Podíval bych se už jen ze zvědavosti, na jaké úrovni je dnešní špička. Škoda že počet her byl docela omezný, třeba takový quake live by mohl byt hodně zajimavý.
Neregistrovaný (0)|6.5.2011 13:32
[quote=Zoidik;450080]To já taky považuju za blbost se za tím honit, ale na mistrovské úrovni to má aspoň nějaký glanc :-)
[/quote]

coz samozrejme u her neplati, ze? :)))
tohle muze napsat pouze clovek co ma obe ruce leve a nikdy zadnou MP hru nehral, nebo hral a vzdycky dostal hrozne na p*del :)
Japkoslav (80)|6.5.2011 14:40
Přenos jsem prakticky nesledoval. Klikl jsem na odkaz poprvé - Fifa (no děkuju pěkně :mistake), po pár hodinách jsem to zkusil znovu a furt Fifa. To mi opravdu stačilo, na fotbal nekoukám ani v televizi, takže přenos z počítačového zpracování fotbalu už mi tuplem nic neříká.
Jinak hry pro soutěžení, až na Fifu, byly vybrány celkem dobře. Škoda jen, že nebyly vybrány disciplíny jako klan vs. klan v Battlefieldu BC2 nebo třeba League of Legends / Dota/ HON.
durib (1141)|6.5.2011 14:43
Vím, že se to konalo, ale nesledoval jsem. Raději bych si to přímo zahrál. Dívat se na někoho, jak paří, mě velice nebaví.
febrik (17)|6.5.2011 18:26
Popravdě už je pomalu na čase, aby si nehráči začali uvědomovat, že soutěžní hraní her se, v současnosti, už řadí mezi sporty, i když elektronické. Jsem rád, že se MČR zase rozjelo, mělo dobrou organizaci i zázemí. Já osobně jsem sledoval jen přenosy ze Starcraftu II, ale stálo to za to. Člověka může současně bavit sport (i když fotbalu taky zrovna neholduju, přijde mi to uhozený) i hraní her. Public jsem nikdy pořádně nehrál, týmové hraní je o něčem jiném, než si jít jen tak zastřílet, kdo to myslí alespoň trochu vážně, musí se chovat stejně, jako ve sportu. Trénovat, vyvíjet a zkoušet taktiky a hlavně myslet. Všechno je to jen o soutěživosti a to je jedna ze základních vlastností člověka.
EditorPO (2819)|6.5.2011 18:46
Pridám sa k Ivovi, tiež mám svoje roky a hry ma zaujímajú skôr ako admina herného serveru. Ale keď chcem urobiť kvalitný server, tak tú hru musím aj vyskúšať. Týka sa to WoW, CS, CoD a samozrejme TMN (SHW server).

MČR 2011 som stihol akurát záver a pozrel som si hodinový záznam TMN. V Čechách a na Slovensku máme veľa dobrých hráčov, ale škoda, že málo sponzorov. Pritom viem, že v zahraničí sa okolo majstrovstiev a prípravy na ne točia pekné peniaze. Špičkoví hráči sa s tým dokážu aj uživiť.
PetrP (6)|6.5.2011 19:08
Nesledoval jsem. Čekám na zajímavější mistrovství ČR. Třeba háčkování přehozů na stoly nebo flusání na dálku.
cml11 (112)|6.5.2011 19:58
Nesledoval jsem a vůbec nelituji. Nesleduji většinu sportů a tenhle mezi ně patří. Přeci jen klasický sport je na úrovni, kdy se může zúčastnit opravdu každý, prospěšná věc. Když člověk proběhá hodiny na plácku za mičudou, může mu to jedině prospět. O počítačových hrách bych si totéž říct nedovolil. Jako sport pro pohybově či jinak postižené jedince ale může být takové MS určitě skvělá věc! :cool:

Na druhou stranu věřím, že kdyby se mnou zrovna mlátila puberta, možná bych se díval už jen proto, abych vzdoroval rodičům, tvrdícím přesně to co jsem napsal výše :thumb
3imi (48)|6.5.2011 21:27
Nesledoval jsem, protoze ty hry co se tam hraji me moc neberou, mozna tak ten Starcraft 2. Skoda, uz uz neni warcraft 3 na vysluni, to melo aspon grady:D
Ivo Mašek (507)|6.5.2011 21:48
[quote]Na druhou stranu věřím, že kdyby se mnou zrovna mlátila puberta, možná bych se díval už jen proto, abych vzdoroval rodičům,[/quote]
by ses divil, jaké ročníky takové soutěže sledují. Někdy mám dojem, že my dříve narození a tudíž začínající na DOSovských hrách to sledujeme více, než mladší ročníky :)
athens (724)|6.5.2011 22:51
Nesledoval jelikož jsem ani nevěděl, že nějaké je. No ono možná i kdybych věděl tak ... :shut Raději hrát než se dívat.
SpikeHARDcore (1)|6.5.2011 23:20
Sledoval jsem přímo na místě (Seč nad Sázavou) jakožto herní manažer jednoho z herních týmů http://www.eeriness.eu . Bylo tam pár much ale jinak velice povedená akce v luxusním hotelu Jezerka. V celku mi nevadí že spousta z vás o tom nevěděla což je logické když se o daný směr nezajímáte. Také nemám absolutní přehled o všem ve všech sportech. Česká Republika bohužel ještě "nedozrála" technologicky a ještě dlouho nebude schopná tento druh spíše světového "cyber sportu" z kousnout natož masivně suportovat. (pro totální analfabety se třeba jeden "mistrák" odehrál přímo na olympiádě v Číně jako B sport her) Velkou měrou zničil "pro-gamingové" vybudované základy pan ex-ministr Vladimír Mlynář ale o tom jindy .)

Třeba názor pana PetraP cituji : Nesledoval jsem. Čekám na zajímavější mistrovství ČR. Třeba háčkování přehozů na stoly nebo flusání na dálku .

Mluví samo o sobě , zbývá mi se jen smát této velice primitivní reakci a tiše doufat že se pan Petr z prvoka oheldně Cyber sportu někam vyvine.
r34ktor (7477)|6.5.2011 23:53
Nesledoval. Pokud něčemu takovému věnuji čas, tak raději preferuji hrátky s dusíkem. ;)
xmarek (1676)|7.5.2011 17:00
Strašně rád v této souvislosti používám hlášku: "Neposlouchám hip-hop". Znalci South parku jistě vědí. :p
febrik (17)|7.5.2011 17:36
Popravdě, co se dá od místního osazenstva čekat, tohle není herní, ale HW komunitní web. Já jsem, samozřejmě, světlá vyjímka :)

Co se týká poznámek o puberťácích a hraní, já hraju aktivně už několik let, náš tým má za sebou dost pestrou historii a získal už pár ocenění a věkový průměr je +-25 let, mně osobně je 32 a hraní mě pořád baví. A přitom nejsem stokilový závislák s jogurťákama, co pořádně nemůže ani chodit.

S hraním je to jako se vším ostatním, je hrozně snadné cokoliv odsoudit (i na základě směšných "odborných" TV pořadů, nebo článků), aniž by to člověk zkusil. Na druhou stranu, proti gustu žádný dišputát, každému se líbí něco jiného :)
H3w3R (226)|7.5.2011 19:37
Sám jsem to nesledoval, i když jsem tu viděl odkaz, blesklo mi hlavou, že bych mrknul, jak třeba SC II hrajou "profíci", protože sám si občas něco pro zábavu zahraju, ale nakonec mi sebralo čas něco jiného...

každopádně je to něčí koníček, někdo se tím baví, vyhrává tím celkem slušné ceny/peníze a nevidím důvod, proč to odsuzovat, hanit nebo dělat, že to vůbec neexistuje :rolleyes:

btw, nevím kolik lidí mimo SHW naopak uznává třeba takový mistrák v přetaktování :D
Karel Polívka (1485)|7.5.2011 21:18
[quote=H3w3R;450335]Sám jsem to nesledoval, i když jsem tu viděl odkaz, blesklo mi hlavou, že bych mrknul, jak třeba SC II hrajou "profíci", protože sám si občas něco pro zábavu zahraju, ale nakonec mi sebralo čas něco jiného...[/quote]
SC II mě taky zajímal, proto jsem jej sledoval společně s TM. A musím říct, že finále SC II bylo zajímavé, jelikož došlo v polovině k obratu o 180° - doporučuji se podívat na záznam.

[quote=H3w3R;450335]btw, nevím kolik lidí mimo SHW naopak uznává třeba takový mistrák v přetaktování :D[/quote]
Přetaktování v dnešní době (a v dnešní podobě)? Obávám se, že potenciálních zájemců o něco takového je nesrovnatelně méně než o mistrák ve hrách :-).
febrik (17)|8.5.2011 12:30
[quote=Karel Polívka;450359]SC II mě taky zajímal, proto jsem jej sledoval společně s TM. A musím říct, že finále SC II bylo zajímavé, jelikož došlo v polovině k obratu o 180° - doporučuji se podívat na záznam[/quote]

Finále SCII bylo parádní, divil jsem se, že to Predy ještě otočil, to je právě ono, když je člověk alespoň trošku zasvěcený a rozumí tomu, pak zjistí, že je na co se dívat :)
jrx (1880)|8.5.2011 12:49
[quote=febrik;450327]Popravdě, co se dá od místního osazenstva čekat, tohle není herní, ale HW komunitní web.[/quote]

Jasně, HW a hry totiž mají od sebe strašně daleko :rolleyes: Jinak máme tady menší TM komunitu a byl tady i turnaj o ceny, takže zas takoví herní ignoranti nejsme. SHW má i vlastní server (i když moc lidí odjinud tam nechodí, takže je spíš pro naše ježdění) a MOD (doporučuju navštívit příslušnou sekci zde na fóru, nebo třeba mojí galerku, kde se dá par fotek najít)

Mistrovsví jsem nesledoval. Ač hry hraju rád a jsem docela aktivní hráč, tak mě na to koukat nějak nebaví. To si ten Starcraft nebo TM raději zahraju sám a pak akorát kouknu na nějaké záznamy, kde si můžu vybrat co mě zajímá a proklikat se kam chcu. Ale třeba tomu jednou příjdu na chuť, hraní jako sport začíná být čím dál tím víc populární.
czhunter (775)|8.5.2011 14:10
[quote=Jiri@tncm;450435]Ale třeba tomu jednou příjdu na chuť, hraní jako sport začíná být čím dál tím víc populární.[/quote]To si právě nemyslím. Mně sice už táhne na třetí křížek, takže nejsem v té hlavní skupině, ale díky svým zájmům znám i dost mladých lidí (dejme tomu okolo 15ti) a tam není o moc víc hráčů než bylo v naší generaci. Navíc většina z nich hraje na konzolích a nějaké turnaje v hrách, které ani neznají, je vůbec nezajímají (zrovna včera sem se na to schválně ptal).
febrik (17)|8.5.2011 22:15
[quote=Jiri@tncm;450435]Jasně, HW a hry totiž mají od sebe strašně daleko :rolleyes: Jinak máme tady menší TM komunitu a byl tady i turnaj o ceny, takže zas takoví herní ignoranti nejsme. SHW má i vlastní server (i když moc lidí odjinud tam nechodí, takže je spíš pro naše ježdění) a MOD (doporučuju navštívit příslušnou sekci zde na fóru, nebo třeba mojí galerku, kde se dá par fotek najít)

Mistrovsví jsem nesledoval. Ač hry hraju rád a jsem docela aktivní hráč, tak mě na to koukat nějak nebaví. To si ten Starcraft nebo TM raději zahraju sám a pak akorát kouknu na nějaké záznamy, kde si můžu vybrat co mě zajímá a proklikat se kam chcu. Ale třeba tomu jednou příjdu na chuť, hraní jako sport začíná být čím dál tím víc populární.[/quote]

Podle reakcí evidentně ano a ani se nic jiného nedalo čekat. Ten samý člověk, co má HW jako koníček, nebo dokonce práci nemusí nutně hrát, zrovna neprůstřelnou logiku nemáš ;)