reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrzlý internet

FUN3brAK47 (32)|6.5.2011 13:49
Zdravím, kolem vánoc jsem si koupil nový pc a právě tou dobou začaly potíže.
Kdykoliv se třeba podívám na youtube, tak zhruba po druhém videu se mi de fakto zmrazí internet. Nereaguje na refresh, nenačítá stránky, zkrátka je tam jen bílá obrazovka a to načítání. Dělá to jak mozilla, tak stejně i opera a explorer. Jako jediné řešení jsem našel cccleaner, kterým to projedu, promaže mi to pár MB a internet zase jede. Na pár minut :-).
Nejspíš se teda jedná o to, že se videa nejdříve stahujou do nějaký složky a odtud se až přehrávají. Ale to já nechci. Docela mě to vadí. Protože třeba HD video, které má 10 minut většinou nedokoukám. Nevíte někdo co s tím dělat?
Připomínám, že se nejedná jen o videa ale i o běžné surfování.
A pak ještě jeden dotaz.
Kdo máte připojení od UPC? Stává se vám, že ve večerních hodinách, někdy mezi 8-12 to spadne? Já osobně to řeším resetem modemu. Protože mi to píše, že IP adresa je ztracená. A nic jiného mi na to nepomáhá. Volal jsem na providera a tam mi řekli, že podle grafu jsem připojenej trvale a že jsem si to snad vymyslel.
Předem díky za rady.
durib (1141)|6.5.2011 14:29
[quote=FUN3brAK47;450097]1. zkrátka je tam jen bílá obrazovka a to načítání.
2. Kdo máte připojení od UPC? Stává se vám, že ve večerních hodinách, někdy mezi 8-12 to spadne?[/quote]
1. Muze byt problem v DNS. Mas UPC kabelovy modem a za nim nejaky router? Napis vse, co o tom vis, co jsi s tim delal atd. Pokud je spojeni primo na komp, napis konfiguraci HW. Taky- zkousel jsi i jne PC?
2. Mam UPC a takovy problem nepozoruji a kdyz, tak si za nej mohu sam. Kazdopadne mam probles s UPC telefonem, kdy obcas po akceptovani prichoziho hovoru se proste odpoji, napise "prover tel linku" a za 3 sekundy je zase online. Jeste jsem jim ohledne toho nevolal.
FUN3brAK47 (32)|7.5.2011 02:31
Nooo, abych ted nepsal bludy ale mam normalni kabel, kterej vede z ty zdirky na kabelovou televizy do modemu a tam se to rozdeluje na telku a na internet. UPC telka facha v pohode ale ten net mi zlobi. Podle UPC se nic nedeje, tak nevim no asi to bude u me.
Jinak HW mam AMD Athlon X3 3.1 GHz, 2x2 GB DDR3 1333, MSI 880 a 1/2 tera HDD Western dig., sata 3.
Sitovka je integrovana na zakladovce. Jeste ten net je 10 Mbit/s asi za 600,- vcetne 20 programu cirka.
FUN3brAK47 (32)|7.5.2011 02:42
Jinak jeste co jsem tedy delal. Kdyz se mi to zalaguje a nereaguje to na nic, tak to musim projet nejakym cleanerem. Osobne pouzivam CC nebo system care. Pak to opet funguje na dobu, nez se zaplni tempy. Staci 10-20 mega a uz je konec se surfovanim a historie se opakuje. jako neni to zas az tak hrozny ale kdyz mam otevreno vic oken a delam nejakou praci, tak je to neprijemny.
No a co se tyce tech vecernich vypadku, tak to mi proste nahlasi vedle hodin ve woknech v ty kolonce pripojeni, ze se obnovuje IP adresa. Ta se vsak neobnovi nikdy sama. Takze to resim tak, ze vytahnu modem ze zasuvky a za chvilku je to ok. Pak se to da taky udelat tak, ze v sitovych pripojenim zakazu pripojeni k siti a zase ho povolym.
Zkratka to jakoby resetnu. Moznost opravit nefunguje a vetsinou mi to i uplne sekne, ze musim dat tvrdy restart pc.
Mam na tomto pc odzkousene jine pripojeni. Konkretne mistni sit pilsfree, pres nejaky prijimac co byl na strese a byly tu protahly kabely. A tam jsem vypadky tohodle typu neregistroval. Ale celkove to bylo nestabilni, tak jsem presel na upc a moc jsem si nepomoh.
A podle smlouvy i podle statistik mam vlastni IP adresu, ktera se mi nemeni a neni s nikym sdilena. Ale proste obcas prestane fungovat...
durib (1141)|9.5.2011 19:39
Jak máš nastavenou síťovou kartu? Vše na automaticky?
Zkoušel jsi také připojit jiný počítač?
Ohledně prohlížečů a nutnost použít CC mě napadá nic.
r34ktor (7477)|10.5.2011 16:09
V první řadě bych ověřil, zda máš aktuální ovladač síťové karty. Používáš antivir/firewall?
j.albi (476)|10.5.2011 16:40
Možná by bylo vhodné PC projet online antivirem nebo použít bootovací disk od antiviru.
FUN3brAK47 (32)|17.5.2011 20:13
Omlouvam se ze jsem tak dlouho nereagoval...uz jsem si rikal ze ten topic umrel, tak jsem sem moc nechodil.
Takze co se tyce sitovky, tak vsechno je na automat.
Jiny pocitac jsem nezkousel, pouze jine pripojni na starem pocitaci, ktery uz nevlastnim. Zkusim si pujcit ntb a uvidime co se stane.
Prohlizece mam otestovane vsechny (opera, mozilla, explorer, chrome) a problem je vsude stejny.
Ovladace na sitovku mam nejaktualnejsi. Zkousel jsem i ty puvodni z cdcka k zakladovce a beze zmeny.
Antivir mam avg 2011 neplacenou verzi a firewall mam zapnuty. Vcera jsem zrovna projizdel pc eset online scannerem a taktez beze zmeny.
Jinak vypozoroval jsem, ze nejvetsi problem je stale s tema videama. Abych to trosku vice upresnil, tak zasadni problem je, kdyz treba nejaky to videjko zapnu a treba v pulce mi to prestane nacitat a internet zamrzne a nejde s tim hnout a ja ho krizkem vypnu, tak uz ho nenahodim. Musim to projet tim cleanerem. A pak to zase funguje dokud se na neco nedivam, popripade nebrouzdam po netu treba 20 minut.
Ted mluvim o prohlizci ne o netu jako takovem. Treba steam, icq, skype a tak zapnu bez problemu. Ani stahovani se mi neprerusi akorat prohlizec se nenacte.
j.albi (476)|17.5.2011 20:40
Chyby sítě se dají najít v Prohlížeči událostí
Ovládací panely\ Nástroje pro správu\Prohlížeč událostí
a v prohlížeči událostí
Protokoly aplikací a služeb\Microsoft\Windows\Diagnostic-Networking nebo NetworkProfile

Další možností je:
Ovládací panely\ Nástroje pro správu\Správce Internetové informační služby
a tady je Ukládání výstupu do mezipaměti. Na to stačí kliknout a v pravo nahoře je Upravit nastavení funkcí mezipaměti. Mělo by být zaškrtnuto Povolit mezipaměť a Povolit mezipaměť jádra. Maximální velikost odpovědi v mezipaměti (v bajtech) 262144. S max. velikstí si nejsem tak docela jistý, ale musí být uvedená.