reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou koupit myš?

Deore3 (71)|7.5.2011 15:16
Zdravím.
Za pár dní mám narozeniny a chci si koupit nějakou lepší myš. Využíval bych jí hlavně u FPS stříleček jako je Combat Arms a Battlefield, ale i k práci a surfování po internetu, nebo s Windows.
Nyní mám Genius Navigator 600, je to podle mě dobrá myška, ale v její době ještě ani nebyl Windows 7 a hlavní problém je, že mi "nefunguje" scrolovací kolečko a myš mi už připadá, že není nejpřesnější. Když chci tím kolečkem popojet, dělá si co chce.
Nevím jestli si vybrat bezdrátovku, nebo s drátem. U myší mi bezdrátová připadá výhodnější, ale drátovka má zase lepší parametry.
Jak už jsem psal, využíval bych jí hlavně jako herní. Nevím jak moc je velký rozdíl u optiky která nesvítí a která svítí oranžově, tato moje nesvítí. Myš by mohla být vetší než tahle moje a klidně i těžší. Ale nechci zase nějakou drahou, spokojil bych se s cenou kolem 400,-, protože za tuhle cenu už se dají sehnat podle mého slušné. Kdž by u ní byly i nějaké další tlačiítka, nezlobil bych se. Pak poraďte pls i jakou podložku.
Díky moc za vaše rady a budu vybírat.
robky (3195)|7.5.2011 16:16
Navrhol by som niečo od A4tech ... sám mám jednu doma (XL-750BK) a som vcelku spokojný. Podložku pod ňu nepoužívam (jazdím po stole). Skúšal som ju na razer goliathus, ale nebolo to ono ....možno nejaká pevná podložka (nie látková) by bola lepšia:notsure
NHKG (1136)|7.5.2011 16:22
Osobně po špatných zkušenostech s bezdrátem už kupuju jenom drátové. Nejsou pak problémy s baterkama. Pokud možno kup laserovou, na parametrech moc nezáleží pokud nejsi nějaký velký hráč akčních her. Doporučil bych ti toho Logitecha co mám doma i v práci, ale stojí trochu víc.
H3w3R (226)|7.5.2011 16:38
mám rovněž špatné zkušenosti s bezdrátovou myší...
1. problém: baterky večně docházely, musel jsem koupit kvalitní baterky a jedny byly večně v myši, druhé věčně s nabíječce...
2. měl jsem problém s bluetooth, když jsem notebook uspal a později probudil, často nedokázal opět myš najít
3. celkem nepřijemné, když ti během on-line nebo LAN hry vypadne myš (ale to je vedlejší problém :D)
Deore3 (71)|7.5.2011 21:30
Zatím díky za rady, takže ten drát mi asi překážet moc nebude co? Osobně mám v myši také dobíjecí baterky a vydrží mi s každodenním používáním klidně měsíc. Čekám na další rady ;):thumb
Deore3 (71)|7.5.2011 21:52
Zatím se mi nejvíce zamlouvá tahle kráska:
http://mysi.heureka.cz/a4tech-xl-747h/specifikace/#section
H3w3R (226)|7.5.2011 22:15
za tu cenu co sis stanovil máš drátovou myš s dvojnásobnou rozlišovací schopností (což je u FPS celkem podstatný parametr), nemáš problém s baterkami, se signálem a myš je lehčí (snadnější a přesnější pohyb)...
lglh4020 (69)|9.5.2011 07:40
k myši se vyjadřovat nebudu, jsem toho nazoru že pod 1000 kč dobrou myš nekoupíš. ale to je tvůj boj.

psal jsi že chceš poradit jakou podložku. ja doporučuju tuhle http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145006000000XGZ&Search=gigabyte%20podlo%9Eka&SearchType=1
je to hadrovka, ale jsem s ni naprosto spokojený. je docela vysoká, měkká, na spodku má gumový grip. mám jí 3/4 roku a ani naznak odlepení latkové vrstvy od gumy.
předtím jsem používal hadráky za 20 kč a každe dva měsíce běžel pro novou, protože byla nepoužitelná. tak si to spočítej :)
dzandra (1368)|10.5.2011 09:05
Roccat kone je roccat kone:D:D. Ale to je opravdu jiná cenová relace. Hrával jsem fps i na obyčejných myších a taky to šlo. Být tebou tak si ty penízky nechám a pošetřím na něco pořádného.
lglh4020 (69)|10.5.2011 11:16
no ja mel logitech dual optical ( nejlepsi mys co sem mel, bohuzel uz davno nesehnatelna), pak sem mel logitech mx 510 a ted mam logitech G5. ale ten tvar mi nesedi, hral jsem i na G9 ale ani to neni ono.
takze jedina mys kterou bych si v dnesni dobe koupil je cyborg rat 7, ale ta uz je uplne nekde jinde. ale kdyz to rozlozis do casoveho horizontu 3-4 let, které kvalitní mysi vetsinou vydrzi, je to pakatel