reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde zapnout pc

mike033 (304)|9.5.2011 10:54
zdravim, dnes rano sem chtel zapnout PC ale vubec nesel nastartovat jen problikl a na sekundu se pootocil vetracek, tak sem se koukl jestli neni spatne zastrceny napajeci kabel a ano byl trosku povytazenej ale stejne to nepomohlo, kouknul sem se jestli njsou povytaceny kabely v pocitaci a vse se zda byt OK. Jediny co me napada je, ze jsou kabely zapraseny a nebo je spatnej napajeci kabel, je fakt ze ten kabel uz mam nekolik let tak je to dost mozny ale doma bohuzel zadny nahradni nemam. Potom me napadl ze je spatnej zdroj ale to sem vyloucil pac se me to podarilo asi tak na 10 minut zapnout a bezel normalne az se nahle sam restartoval a nakonec vypnul. Vypada to nekde na spatny kontakt pac kdyz me tedka bezel tak sem s bednou trosku pohnul a hned exnul. Nevite cim by to mohlo byt? Jeste vcera mi slapal jak hodinky :(. Sel bych si koupit novy napajeci kabel ale pokud to nebude delat tak jsem zbytecne vyhodil prachy
athens (724)|9.5.2011 10:59
Napiš jak je stará sestava a hlavně komponenty.
DrZelenka (2491)|9.5.2011 11:17
1. napiš o jakou sestavu se jedná

2. Vypadá to právě na vadný zdroj ... Preventivně VŠE rozeber, vyčisti a pak zase slož, aby jsi vyloučil špatný kontakt. Při rozebírání zkontroluj kondenzátory (i uvnitř zdroje) zda nejsou nafouklé/vyteklé.
kevin00 (10238)|9.5.2011 11:35
Odpoj vše nepotřebné ke startu počítače (HDD, DVD mechaniku, rozšiřující karty, apod), nech zapojen jen CPU, grafickou kartu a jeden modul RAM ve slotu DDR_I. Poté zkus počítač zapnout. Pokud je základní deska vybavena integrovanou graf. kartou a používáš graf. kartu zapojenou v APG/PCIe slotu, v BIOSu nastav jako primární integrovanou graf. kartu a graf. kartu z AGP/PCIe slotu vyjmi.
mike033 (304)|9.5.2011 12:33
takze pisu sem tu sestavu jak jste chteli:
procesor intel core 2 duo 2x2,20ghz (presny typ si uz nepamatuju pac je to dlouho co sem se o to zajimal)
GK: N9800GTX plus
4GB ram
zakl. deska Asus P5Q PRO
a zdroj Trust 520W
johny__g (6387)|9.5.2011 12:46
Tak ten zdroj je dost pravděpodobná závada. Navzdory svému jménu to bude pěkný šmejd. A jestli má pár let, tak je to jasné. Tyhle zdroje jsou navrženy aby přežily záruční dobu a pak nazdar. Zkusil bych na zkoušku nějaký funkční.
mike033 (304)|9.5.2011 15:00
jo taky sem si rikal ale proc by to byl zdroj kdyz me pocitac v pohode bezel, sice jen 10 minut a potom se resetoval ale bezel takze proc by to byl zdroj. Kazdopadne dneska to davam znamimu aby se na to kouknul tak mu to rovnou reknu at tam zkusi hodit svuj zdroj. No doufejme ze je to tim zdrojem ale zase se mi nechce obednavat novy jinak sem se byl zeptat v prodejne u odborniku co by to mohlo byt a taky me tvrdil ze muze byt spatne uchyceny procesor ikdyz procesor je tam dost napevno.Jinak vsem diky za rady :)
Devouver (304)|9.5.2011 16:18
Taky jsem mel vadný zdroj. Sice fungoval, ale nebyl v pořádku, jakmile si komponenty vyžádaly trošku víc šťávy, prostě zkolaboval a PC se vypl.
Jenže já jsem typickej čech a byl jsem zvědavej čím to je. Postupně sem testoval všecky komponenty v jiném počítači a padlo na zdroj. Jenže to bych nebyl já, abych se ho pokusil neopravit. Tak ho rozdělám koukám po kondenzátorech jestli nejsou nafouklý bo vyteklý. Nebyly jen všude byl nějaký typ silikonovýho lepidla, jež zřejmě měl držet takovou plastovou přkážku (asi vytekl teplem)
No a všuimnu s upadeného drátku a takového tmavšího místa, kde en drátej zřejmě byl napájkovaný, byly tam i zbytky cínu nebo čím to oni pájkují. Tak sem vzal pájku napájkuju to a sešroubuju to. Jenže hlodá ve mě červíček tak to strčím do starého PC. A co se neděje. zdroj funguje. Zajásám a du si udělat večeři s pocitem jakej jsem opravář. Vytahuju džem, odděláám víko a rána jak když bouchne granát a já myslel že začala třetí světová. Po chvíli se koukám z pokoje dýmu jak prase, džem všude a já ležím na zemi s rukama na hlavě, kryjíc si obličej.
Du do pokoje, skříň je trochu odhozená a celá shořela, roztekly se plasty ve skříni a všecko bylo správně vyuzené. PC na odpis jediné co přežilo bylo HDD, am mi dalo ale trochu práce než sem ho odpojil od rozteklého napájení.

Pak sem si navíc všiml že v mém PC co běžně použivám zdroj odroval GK, usmažl tam jakousí část čipu a karta nechtěla naskočit. Zdroj prostě se odmítl zapnout, ochrana před zkratem/přetížením.

Můžu být jen rád že mi dneska karta přišla vyreklamovaná a podle dodavatele prý nová, i když mi přišlo divný že HD 4850 a nová? Ptal sem se ho a on říkal že to tvrdil Gainward a možná nějaký neprodaný kus.

Jinak mrzí mě že sem to nenafotil, protože jeden den sem neměl foťák, druhý kábel od něho a třetí den ho pohotová maminka s tatínkem vyvezli na skládku s dalším šrotem :((
mike033 (304)|10.5.2011 21:07
no tak se zjistala zavada na zakladni desce, pry je tam nekde spatny kontakt bo co pac kdyz s tim pocitacem hybne tak se vypne ale napada me jestli to nahodou nema za nasledek to tlacitko kterym se zapina PC? treba tam jsou spatny kabely
AndrewCZ (278)|10.5.2011 21:43
No a jiný (kvalitní)zdroj si teda vyzkoušel?
mike033 (304)|10.5.2011 21:50
znamej prehazel vsechny komponenty i zdroj na tom a delalo to i tak, takze vyloucil zavadu na nekterych z mych komponentu a mysli si ze je to neco na zakl. desce (spatny kontaknt nekde).Kazdopadne nezkusil zakladni desku v jiny pocitacove skriny tak me jeste napadlo jestli treba neni tim tlacitkem co se zapina pocitac pac reklamace bude trvat asi dost dlouho
r34ktor (7477)|10.5.2011 21:55
[quote=mike033;450874]napada me jestli to nahodou nema za nasledek to tlacitko kterym se zapina PC? treba tam jsou spatny kabely[/quote]
To lze snadno ověřit. Odpoj ho, a zkratuj (pouze krátce spojit, nikoli trvale propojit) něčím vodivým zapínací piny (např. šroubovákem).
mike033 (304)|10.5.2011 22:02
odpojit od zakladni desky nebo z predniho krytu skrine? jo a problem je v tom ze to nemam jak zkratovat neciim vodivym pac bych to musel odriznout abych se dostal na kontakt tech kabilku a navic tam sou 2 kabilky pripajeny kk umelohmotnimu ctverecku pres kterej se to zapina.omlouvam se ale spatne se to popisuje
AndrewCZ (278)|10.5.2011 22:11
No uživatel r34ktor samozřejmě myslel odpojit od základní desky, odpoj pouze vypínač. Které jsou to piny najdeš v návodu k základní desce. Neříkej, že doma apoň nenajdeš třeba kancelářskou sponku.
mike033 (304)|10.5.2011 22:27
jo to zkusim sroubovackem ale nechci zase odpalit celou desku i s grafarnou a procakem :D
r34ktor (7477)|10.5.2011 22:38
Pokud propojíš správné, je to bezpečné. ;)



System panel connector je nachází v pravém dolním rohu desky.
zsdx (2098)|10.5.2011 22:40
[quote=mike033;450882]jo to zkusim sroubovackem ale nechci zase odpalit celou desku i s grafarnou a procakem :D[/quote]

Vetsina skrini ma i druhe /stejne fungujici/ tlacitko - Reset - a tak ti staci je pouze prohodit na pinech.
mike033 (304)|10.5.2011 22:56
jo nasel sem to a mimochodem jak to mam zkratovat?o ty jehlicky co vychazej z desky?
Georginek (2957)|10.5.2011 23:58
Propojit sroubovackem,ano ty hehlicky dle obrazku...... Pripadne muzes zkusit vyndat treba RESET - to je ten hned napravo a zapojit ho do PWRSW a staci zmacknout RESET button, tj bude reset fungovat jako spousteci tlacitko.....
mike033 (304)|11.5.2011 13:20
tak sem to skousel propojit sroubovackem pres ten obdelnicek jak je na nem napsany pwr ground,reset ground atd. a jen to problikne, na sekundu se otoci vetracek u procaku a je zase ticho. takze asi reklamuju zakladni desku no
kevin00 (10238)|11.5.2011 14:33
Pokud máš základní znalosti v oboru elelktro, odpoj zdroj od základní desky, nech k němu připojen pouze nějaký starý disk a DVD mechaniku a spusť jej samotný a proměř napětí na konektorech, zda-li je na nich napětí a zda-li se roztočí samotný ventilátor zdroje.
mike033 (304)|11.5.2011 14:44
zakladni zanlosti nemam a timhle se vubec nezabyvam takze tomu moc nerozumim a jak sem rikal mel to u sebe znamej kterej tomu rozumi a zkousel prohazet vsechny komponenty v bedne i zdroj a delalo to u tak