Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: KOSS vs Sennheiser

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2009

Zdravím, plánuju koupit sluchátka k mobilu na poslouchání hudby. Chtěl bych za ně dát max 500...
    Vybral jsem tyto a nevím co koupit...Zda KOSS s doživotní zárukou či Sennheisery
    Zde jsou adepti:
    http://interlink.tsbohemia.cz/slu-ko...re_d58253.html
    http://interlink.tsbohemia.cz/sennhe...k_d106332.html
    http://interlink.tsbohemia.cz/sennhe...k_d106334.html

Pokud by jste měli jiný typ stačí napsat...Díky moc za každou radu či postřeh
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Nechces k mobilu radsi spunty? treba http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4008A01N2SDTIV

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Já bych se také nejdřív zaměřil na otázku, jestli opravdu pecky. Já a všichni mí přátelé jsme přešli na špunty. Komfort nošení, izolace okolí, kvalita zvuku, vše imho hraje ve prospěch právě špuntů.

Osobně mám CX300II a jsem velmi spokojen ( audiofilskej zázrak to samozřejmě neni, ale tak za ty prachy člověk nesmí chtít zázraky... )

Jsou i levnější, viz ty kossy, a velmi zajímavé mi přijdou SoundMagic PL21. Za ty prachy asi nic lepšího nekoupíš.
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 10-05-2011 v 16:33

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2009

Špunty mě nesedí tolik jako pecky...Takže spíš inklinuji k peckám...
    Ale ty Pathfinder by byli kdyžtak mezi adepty taky asi...
    http://interlink.tsbohemia.cz/koss-s...r_d100392.html
    Naposledy upraveno uživatelem m1ch3l: 10-05-2011 v 17:18

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Nechci Vás odrazovat od koupě sluchátek odvozených (nebo originálních) od Koss Plug, ale tyto sluchátka nejsou IMHO moc vydařené. Celé pásmo je zahuhladné, basová složka v podstatě utlumí celé spektrum. Bohužel je nelze doporučit ani vyznávačům hudby typu duck-cink protože ani na tento žánr se moc nehodí.
    A to jsem se nezmínil ani o kvalitě zpracování, které je hodně na nízké úrovni. U jedných kusů (co jsem měl doma) dokonce došlo k odlomení držáku špuntů. Reklamace nebyla uznána a doživotní záruka (bez kuponu) se nevyplatí, protože její uplatnění vyjde na 300 kč.
    Troufám si říct (ověřeno praxí), že je lehce přehrají sluchátka od Creative, které se běžně dodávají k růzdným typu zařízení od této firmy. A to už je hodně co říct. Prostě firma Koss v tomto případě víceméně těží ze své značky. Nic víc.
    Naposledy upraveno uživatelem devil 666: 10-05-2011 v 17:46 Důvod: Jsem se upsal. :D

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od devil 666 Zobrazit příspěvek
    Nechci Vás odrazovat od koupě sluchátek...
    Souhlas. Od Koss raději dál.

V této ceně akorát Senn MX 470 a nebo si pár korun připlatit za AKG K 314

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2009

Asi půjdu do těch MX 470

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Bohužel nemám zkušenosti s těmito konkrétními modely, ale také jsem váhal u sluchátek mezi těmito značkami. Co jsem se obecně dočetl na recenzích uživatelů, tak stručně:

KOSS: přílíš moc basů
    Sennheiser: méně basů => lepší střední pásmo (nebo co to je, nejsem odborník).

Šel jsem do Sennheiserů a i tak je tam basů dostatek, vůbec nelituju a mohu jen doporučit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Kossy ne. Přebasované, nepěkné střední pásmo.
    Předchozí MX460 jsem k plné spokojenosti používal více než rok (než jsem si je bohužel přejel kolečkem od židle a sluchátko křuplo).
    Basů mají dostatek a proti kossům podobné cenové třídy čistší zvuk - lepší středy a výšky.
    Takže pokud není člověk zvyklý poslouchat nějakou hudby stylu duc-duc-duc... a poslechne si rád třeba pěkný rock, určitě Senny. O MX470 sám uvažuji.

Nebo pak ty AKG, je to v dané cenové třídě špička co do čistoty zvuku.

Podobná témata

1. Koss PortaPro (problém)
    Od Endet v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 16-02-2011, 10:51
  2. Sennheiser HD 280 nebo HD 555
    Od Lurz v sekci Audio
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 14-11-2009, 23:31
  3. Koss PortaPro / reklamace ?
    Od Endet v sekci Audio