reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zpomalení zápisu

Bilescu (13)|11.5.2011 21:54
Dobrý den, prosím o radu při řešení problému. Mám nový flash disk Transcend JetFlash 700 8GB. Při kopírování velkých souborů jede zpočátku okolo 130MB/s, kolem půlky začne rychlost klesat, až se úplně zastaví na 100% a zamrzne i Total Commander. Neví prosím někdo čím to může být způsobeno a jak daný problém odstranit? Zkoušel sem disk různě formátovat (NTFS, exFAT, různé velikosti alokační jednotky), ale je to stále stejné... Děkuju za rady
r34ktor (7477)|11.5.2011 22:03
To může mít řadu příčin. Jak se zařízení chová na jiném PC?
Bilescu (13)|11.5.2011 22:05
Jak jsem psal, je to nový disk, takže jsem ho ještě nikde jinde nezkoušel. Pouze mi to přišlo podivné když se chová při všech možných konfiguracích stejně... Zítra v práci vyzkouším jak se chová na jiném počítači...
Dojigiri (1629)|12.5.2011 21:44
Ve Správci zařízení se na něj podívej (pod Diskové jednotky), jestli má nastaveno "Optimalizovat pro výkon" (což si myslím že bude mít nastaveno podle popisu chování) anebo "Optimalizovat pro rychlé odebrání".

Pokud je nastaveno "Optimalizovat pro výkon", zápis neprobíhá hned na disk, ale do paměti (což je rychle), ale např. v TotalCmd se mi disk taky choval tak, že to dojelo do 99% a pak se čekalo, než se to skutečně celý zapíše na disk (protože rychlost 130 MB/s na flash je nereálná, maximum bývá tak kolem 30 MB/s, půjde zřejmě opravdu o zápis do paměti).

// EDIT: hmm tak teď jsem to zkoušel se svojí flashkou (Verbatim, Vista Business x64) a chová se mi to stejně jako popisuješ v obou režimech, akorát při "Optimalizovat pro rychlé odebrání" se ukáže vyšší počáteční rychlost. Takže zápis i při rychlým odebrání taky asi probíhá částečně přes paměť. Tak bych řekl, že je to asi vcelku normální chování.
Bilescu (13)|12.5.2011 22:55
Děkuju moc za vysvětlující odpověď. Mě ta rychlost přišla taky až moc velká (i když se jedná o USB 3). Vyzkoušel jsem obě nastavení a taky se mi flashka chová stejně. Ještě jednou díky