reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem se zvukovou kartou realtek

groovejumper (1)|12.5.2011 14:48
Dobrý den,

mám:

- Windows XP home 32b SP1 plus doinstalovany SP2

- pocitac IMB/lenovo Thinkcentre A52 s chipsetem intel 945GZ

- integrovaná zvuková karta Realtek AC97

Už několik týdnů mi na PC nejde rozjet zvuk. Po přeinstalaci Windows byl ovladač chybně nainstalován (se žlutým vykřičníkem) a při jakémkoli pokusu o instalaci nebo reinstalaci ovladače počítač v průběhu kopírování dat spadne a restartuje se. Už jsem nastahoval desítky verzí vhodných ovladačů z oficiálních i jakýchkoli jiných stránek, ale postup je vždy stejný:

- hledání ovladačů pro daný harware

- úspěšná identifikace hardwaru

- hardware neprošel certifikací -> přesto pokračovat (tento postup je dle fóra Realteku normální)

- instalace a kopírování dat začne

- ke konci instalace systém spadne (s probleskem modré obrazovky) a restartuje se

Zkoušel jsem i instalaci v nouzovém režimu. Zde instalace úspěšně proběhne, ale po restartu a přechodu na normální režim se počítač před náběhem Windows restartuje neustále dokola, než je ovladač přes nouzový režim opět odinstalován.

TAke jsem vygoogloval postup na:
http://blog.czhannes.com/post/2160-problemy-s-ovladaci-realtek-high-definition-audio.html a opět bez úspěchu. Nebojím se i reinstalaci na jiný systém(Vista, jina verze XP....), jenom to proste potrebuju rozchodit....

Věřím, že se najde nějaký šikula a poradí

Děkuji

[email]groovejumper@myway.com[/email]
zsdx (2098)|12.5.2011 17:07
[quote=groovejumper]Věřím, že se najde nějaký šikula a poradí
[/quote]

Tomu ver, sikulu je tu dost :)
Ale posli nam sem ID te zvukovky, jo?
r34ktor (7477)|13.5.2011 18:42
Jsi si opravdu jistý, že je tam Realtek? Dle specifikace Lenova by mělo jít o ADI 1981HD. Ale můžeš mít pochopitelně konfiguraci s jinou základní deskou.