reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problemy pri otevirani mechaniky

looplo (128)|12.5.2011 17:27
Prosim, poradte mi jak opravit DVD mechaniku. Kdyz zmacknu tlacitko na otevreni tak akorat vyda takovy kratky zvuk jako by chtela vyject, ale nevyjede. Blbla uz predtim, ale to vzdy popojela tak o 2 cm ja ji chytil (hned se chtela zase zavrit) do ty doby nez si to nerozmyslela a nevysunula se... jenze ted ani nepovyjede... je to rovnou na vyhozeni nebo to jde nejak lehce opravit?
Dekuji
kevin00 (10238)|12.5.2011 18:15
Normálně mechaniku vyjmi z počítače, po stranách povol 4 šroubky, sejmi horní/dolní kryt a koukni se, jestli je v pořádku vysouvací/zasouvací mechanismus.
Před rozděláním ještě vysuň šuplík mechaniky pomocí "servisní dírky" (malá dírka na čele mechaniky - strč do ní třeba sponku, šuplík mechaniky se vysune). Až šuplík bude vysunut, zkus mechaniku zavřít/otevřít pomocí tlačítka k tomu určenému.
slowak1982 (134)|12.5.2011 19:24
Starsi DVD mechanika LG 4163 mi dela to stejne, mel jsem ji otevrenou, vycistil jsem mechanizmus a nic z toho nepomohlo. Zajimave je, ze bez krytu to vyjizdi normalne a s nasazenym krytem to blbne. Mam ale zkusenost, ze kdyz nechavam v mechanice porad nejake medium, tak vyjede na prvni pokus. Kdyz je prazdna, tak mi vyjede az na x-ty pokus.
kevin00 (10238)|12.5.2011 19:33
[quote=slowak1982;451194]Starsi DVD mechanika LG 4163 mi dela to stejne, mel jsem ji otevrenou, vycistil jsem mechanizmus a nic z toho nepomohlo. Zajimave je, ze bez krytu to vyjizdi normalne a s nasazenym krytem to blbne. Mam ale zkusenost, ze kdyz nechavam v mechanice porad nejake medium, tak vyjede na prvni pokus. Kdyz je prazdna, tak mi vyjede az na x-ty pokus.[/quote]

A to ji ještě máš ? Při dnešních cenách DVD mechanik, bych ji hned druhý den recykloval :cool:
slowak1982 (134)|12.5.2011 19:46
[quote=kevin00;451195]A to ji ještě máš ? Při dnešních cenách DVD mechanik, bych ji hned druhý den recykloval :cool:[/quote]

Jo mám, sice už na ní nevypaluji, ale média čte pořád dobře. Navíc je v tom kus srdce, protože jsem ji kupoval z peněz se sklizně chmelu, takže je to i citové ;) V druhém pc mám novější mechaniku.