reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Petr Bobek, produktový manažer pro Office, Microsoft ČR

15.5.2011 08:15
Karel PolívkaMáme tu další rozhovor ze série Ptáme se za vás , v němž můžete pokládat otázky přímo vy - čtenáři Světa hardware. Tentokrát je ve znamení společnosti Microsoft .

Tímto dáváme úvodem prostor, aby se pan Petr Bobek , produktový manažer pro Office, Microsoft ČR, několika vlastními slovy představil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Petr Bobek se představuje[/SIZE]

Petr Bobek pracuje ve společnosti Microsoft na pozici produktového manažera pro sady Office. Jeho pracovní náplní je podporovat prodej sad Microsoft Office na českém trhu a uvádění nových verzí na trh. Mezi jeho pracovní aktivity tak patří příprava všech informačních materiálů, informací na webu, školení pro prodejce, kontrola lokalizace, nastavení prodejní strategie, atd. Protože ve společnosti Microsoft pracuje již od roku 2003, účastnil se uvádění na český trh všech tří předchozích verzí Office 2003, 2007 a 2010. Před nástupem do Microsoftu pracoval ve společnosti HP, podnikal také v oblasti školení informačních technologií a marketingu. Jeho mimopracovními zájmy jsou tenis a jachting.


Petr Bobek, produktový manažer pro Office, Microsoft ČR[SIZE="3"]O společnosti Microsoft[/SIZE]

Společnost Microsoft byla založena v roce 1975 a dnes je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál. Česká pobočka společnosti Microsoft Corporation zahájila svoji činnost v roce 1992. Od srpna roku 2010 ji vede Roman Cabálek.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Jak pokládat otázky?[/SIZE]

Po dalších 7 dní můžete psát své otázky (zobrazí se v tomto tématu). Musí být dodržováno pravidlo 1 příspěvek = 1 otázka . Pokud máte otázek více, vytvořte každou zvlášť.Abyste byli s odpovědí spokojení, bude záležet na:

  • co nejpřesnější formulaci otázky a jejím vztahu k zaměření rozhovoru
  • zda jde o informaci, kterou lze zveřejnit (v dané době)
  • zda jde o informaci, která je k dispozici (otázky týkající se budoucnosti)

Příspěvky odbíhající od zaměření rozhovoru nebo porušující pravidla fóra jsou mazány.

Po týdnu bude téma uzamčeno, redakce vybere 10 nejzajímavějších otázek (případně přidá vlastní) a zašle je k zodpovězení. Po obdržení odpovědí je zpracujeme a typicky další pátek rozhovor zveřejníme v magazínu jako nový článek.
16.5.2011 06:42
Návštěvník Jméno tazatele: Jarda_Invalida

Znění otázky:
Jsem plně invalidní a bez možnosti si přivydělat.
Nejdříve když se někomu přihodí, že se dostane do částečného důchodu a chce přispět na hardware, či software u nadací, nemá šanci.
Když se dostanete, třeba po dvou letech do plného inval. důchodu a nemáte TP, ani ZTP, řeknou tak to zkoušejte, ale neřeknou kde !!! A zase moc těch nadací není.
Navíc po čase zjistíte, že jsou "TÉMĚŘ" všichni, tzv.: omezeni pomáhat lidem jen se ZTP !!! Proč ???
Je má domněnka správná, že dotace jsou jen pro ty hodně viditelné a že se na ně i lehce shánějí i "sponzoři", to je opravdu jen o tom ?
Nemá Microsoft, prosím také nějaký sponzorský program, pro tzv.: "POTŘEBNÉ" ? Samozřejmě bych si rád zažádal o Vaše výrobky i pokud by to šlo o příspěvek na PC (hardwary, díly na sestavení svého PC). Nyní mám Pentium - 4; 1,6GHz.

Přeji pěkný den, JARDA

Doplňující komentář:
Můžete mi PROSÍM, odepsat RADĚJI písemně na mail ?
Můj mail je: [email]polygam@seznam.cz[/email]
Předem děkuji, JARDA
16.5.2011 06:43
katzz Znění otázky:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, proč cena za "MS Office 2010 Home and Business" je cca 4.600,- Kč s DPH, za to cena za multilicenci z MS Select "MS Office 2010 standard" je cca 9.000,- Kč s DPH (tedy 2x tolik).
Tato cena je pro velké organizace příliš vysoká, takže místo toho, aby Microsoft vydělal více peněz, tak donutil velké firmy se podívat po jiné alternativě jako je Open Office. Naše firma již hromadně instaluje na každé PC jen Open Office. MS Office používáme jen výjimečně.

Doplňující komentář:
Krabicová verze (tedy "MS Office 2010 Home and Business") se dá použít jen na jedno PC a končí s existencí počítače, kdežto u Office z balíku MS Select, lze tuto licenci používat neomezeně a lze ji kdykoliv dát na jiné PC. Dále je možno na všechny počítače používat stejnou instalaci (stejné sériové číslo), což je velmi výhodné při hromadné instalaci.
16.5.2011 07:08
Brouk Znění otázky:
Jak se Microsoft jako významný člen BSA dívá na praktiky BSA? Ano, i dnes jsou firmy, kde je licenční politika doslova katastrofální, ale za posledních 5 let vnímám v praxi obrovský krok kupředu a firmy, kde se na licence totálně kašle, jsou už spíše posledními zoufalci.

O to víc dokáže naštvat, když vám do firmy přijde dopis, který by se dal brát pomalu i jako výhružný, na obálce má velký červený nápis o nelegálním softwaru a skutečnost je taková, že ve firmě, kde je legálně Windows, Ms Office, AutoCAD, ... na desítkách stanic, maximálně uletěl shareware, který se zapomnělo koupit po trial periodě a i to jsou ojedinělé případy, které se řeší.
16.5.2011 09:34
Návštěvník Jméno tazatele: Tomáš Holouš Šumperk

Znění otázky:
Dobrý den, proč je poslední Office 2010 Home a student pouze pro jeden PC a ne pro 3 PC, jak tomu bylo u verze 2007.
16.5.2011 09:47
Zoidik Znění otázky:
Dobrý den. Již několikrát jsem se setkal s názory, že vzheld Ribon, který je prosazovaný u nových Office 2007 a 2010 spoustě lidem nevyhovuje a chtěli by se vrátit k "starému" vzhledu, který znají z Office 2003,XP,98....... Uvažuje Microsoft, že by umožnil uživatelům návrat k tomuto starému vzhledu?

Doplňující komentář:
Jsou lidé, kteří chtějí používat nové Office, ale kvůli tomuto novému vzhledu od toho upouštějí. Případně hledjí skiny od třetích stran a instalují si je do nových Office.
16.5.2011 11:07
shasler Znění otázky:
Dobrý den,
produkty Office umožňují kromě standardních funkcí přístupných pomocí menu a ikon i programování ve VBA (Visual Basic for Application). Zajímalo by mě, zda Office někdy přejdou z VBA na jiný, modernější jazyk např. C# nebo VB.NET...
16.5.2011 11:19
shasler Znění otázky:
Dobrý den,
rád bych se zeptal na stav týkající kompatibility a použitelnosti 64 bitových Office. Máte nějaké informace o zlepšení?

Doplňující komentář:
Jen pro pořádek doplním nejpalčivější známé problémy u 64 bitové verze:
- Centrum zařízení Windows Mobile (Windows Mobile Device Center – WMDC) nepodporuje synchronizaci s Outlook 2010 x64.
- Nekompatibilita souborů Microsoft Access MDE/ADE/ACCDE (32bit vs 64bit)
- Nekompatibilita ActiveX controls and COM add-ins.
- Nestabilní výkon při vykreslování grafiky z důvodu omezené podpory MMX instrukcí v 64-bit prostředí
16.5.2011 10:40
Návštěvník Jméno tazatele: Jindřich Vorlíček

Znění otázky:
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda Microsoft neuvažuje o tom, že by do balíku Office přidal autorský nástroj pro tvorbu interaktivního výukového obsahu určeného pro práci na interaktivní tabuli (příp. jiném dotykovém zařízení). V balíku Office je kde co (Publisher, OneNote, InfoPath…) ale tohle Vám tam evidentně chybí.
Pro, případ, že není jasné, o čem mluvím, zde je ukázkové video: http://www.youtube.com/user/SMARTClassrooms#p/c/BD138A23E97BC931/9/WpvCw5KMH8o

Doplňující komentář:
V současnosti nabízí každý výrobce interaktivní tabule (SMART Board, ActivBoard,…) svůj vlastní autorský software (SMART Notebook, ActivStudio aj.), který je ale licenčně omezen na užití právě jen s jeho tabulí, ukládá do vlastního proprietárního formátu a kupující je nucen ho zakoupit v ceně každé tabule. Ceny jsou vysoké - např. u tabule SMART Board 680: HW 30 000 Kč + SW 15 000 Kč. Výsledkem je chaos a neefektivní nakládání finančními prostředky škol.
Přitom naprostá většina škol (i díky vstřícné lic. politice Microsoftu - viz MS Select+) má nakoupen balík Office. Pokud by byl jeho součástí nějaký vydařený autorský nástroj pro tvorbu interaktivního obsahu, vyřešilo by to problém kompatibility a prudce by klesla cena interaktivních tabulí - ve skutečnosti jde o technicky jednoduchá zařízení. Ideální by bylo, kdyby navíc ukládal do otevřeného iwbcff, jehož standard právě vzniká. Možná by nemuselo jít o nový nástroj. Třeba by stačilo přidat do Powerpointu nové funkce na vytváření a vkládání nových objektů, tvorbu testů s možností hlasovat přes hlasovací zařízení, podporu multitouch, a přidat výběr pro spuštění v "módu Prezentace" a v "módu Prezentace pro interaktivní tabule".

Současný Powerpoint sice obsahuje určitou interaktivitu (kliknutím můžete něco spustit), ale selže už v momentě, když budete chtít třeba manipulovat s objekty. Už např. jednoduché přetažení textového pole je problém - v "módu Prezentace" s ním nejde manipulovat, v "módu Úprav" musíte nejdříve kliknout dovnitř, aby se objevil rámeček a za tento rámeček pak pole přetáhnout. To je pro interaktivní tabule nevhodné. Tam je třeba mít možnost prstem vzít text za jakékoliv místo (třeba uprostřed) a rovnou táhnout.
18.5.2011 09:54
Návštěvník Jméno tazatele: Honza

Znění otázky:
Používám Microsoft security essentials. Kdykoliv zapnu PC, je Essentials vypnut, provádí se aktualizace a trvá to minutu a déle. Pc není v té době chráněn. Je možné to nastavit nějak příznivěji. A především kde? Díky za odpověď.
20.5.2011 02:51
elpsycho Znění otázky:
Dobrý den, jakožto sběratele staršího hardware by mě zajímalo, jestli a jak lze v dnešní době získat legální licenci k již nepodporovanému software, ať už se jedná o starší verze Office, nebo operačních systémů Windows. Bude tento software někdy k volnému užívání (například po vypršení různých patentů), nebo se toho dnešní generace nedožije?
24.5.2011 08:26
Neregistrovaný Jméno tazatele: Darthvader

Znění otázky:
Dobrý den,

kdy bude MS office podporovat práci více lidí současně? Googledocs to umí, existuje i doplněk od googlu do MS Office co to umí. Ve velkých, ale občas i ve středních firmách je tato funkce k nezaplacení.

Samozřejmostí musí být rozjetí vlastního serveru pro synchronizaci, firmy data u třetích stran ukládat nechtějí, či dokonce nesmějí.

Děkuji
25.5.2011 07:11
JUWARE Znění otázky:
Po uvedení Internet Explorer 9, který nabídl mimo jiné hardwarově akcelerované zobrazení stránky pomocí GPU bych se rád zeptal, zda Microsoft zvažuje tuto vlastnost implementovat i do sady Office? Dočkáme se 3D grafického prostředí, které by bylo použitelné třeba k vytváření prostorových grafů, rychlejšího načítání a práci s obrázky v dokumentech a podobně? Děkuji.

Doplňující komentář:
Domnívám se, že u objemnějších souborů by to jistě velmi urychlilo práci a Office by mohl nabízet lepší a více interaktivní multimediální obsah ze kterého by jistě těžil nejen PowerPoint, ale i ostatní.