reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GTA IV se seká

kingkorn (12)|13.5.2011 20:09
Zdravím mám takový problém, který už řeším delš dobu. Jak už z názvu vyplývá, seká se mi GTA IV. Problém se vyskytl až po přeinstalování OS, předtím hra běžela v pohodě. Problém by možná mohl být v ramkách, jelikož jsem míval dvě "ZEPPELIN 4GB KIT DDR2 800MHz". Jedna mi ale odešla (Když byla zapojená k druhé vyhazovala BSOD a když byla zapojená sama tak PC systém vůbec nenaběhnul). Tak jsem ji tedy vyměnil za "kingston rmd2 800 mhz 2gb". Je tedy možné že spolů ty ramky moc nepečou. Také mám podezření na ramky hlavně z důvodu, že když ve he stojím na místě mám fps na 50-60, když se ale podívam kamerou na jinou stranu nebo popojdu kousek dál zase se to seká. Už jsem zkoušel všemožný patche včetne 1.0.4.0., aktualizovat všechny ovladače, vyčistit počítač od prachu a dlouho nic až do jedný chvíle, kdy jsem GTA IV zkusil zapnout a on se nesekal. Ovšem druhý den už zase ano. Vůbec netuším čím to tenkrát mohlo být.

GK jede normálně při teplotě průměrně 45 stupňů a ve hře něco kolem 60 stupňů.
Sestava: GPU: gts 250, CPU: Intel q8300 netaktovaná, RAM: ZEPPELIN 4GB KIT DDR2 800MHz a kingston rmd2 800 mhz 2gb, Deska: Gigabyte P41-ES3G

Už mě více informací, jak bych tenhle problém rozvedl nenapadá, snad mi někdo dokážete pomoct.
r34ktor (7477)|13.5.2011 20:46
RAM prověř pomocí Memtestu86+.

Ale spíše si myslím, že bude problém jinde. Vadná paměť vede spíše k pádům PC, než "zasekávání".

Jaké je vytížení procesoru a GK (lze monitorovat pomocí GPU-Z) během hraní?
kingkorn (12)|13.5.2011 21:09
Tak využití procesoru vyskočilo na 56%. U gpu se zmenila využitá paměť na 350MB a GPU Load + Memory Controller load na 1%. Pro lepší přehled přikládám log z GPU-Z.