reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s dvd mechanikou

Rastyb (6)|17.5.2011 06:40
Zdravím, mám mechaniku na laptopu " HL-dt-st dvdram gsa-t20n " vzdy běžela dobře bez potižtí z niceho nic ale neni schopna cist ani vypalit dvou vrstve media. S cd a dvd neni problem vse slape jak mam ale o DL nechce ani slyset, dam-li treba do mechaniky dvd dl s xboxu po delsim nacitani se ve windows disk hlasi jako prazdny, ovsem ve vypalovacim softwearu to pise "vlozte disk do mechaniky" tak nevim, nasmeruje me nekdo kde mam hledat chybku? Myslim ze pokud cte a pali ostatni media dobre neni treba vymenovat za novou, jo a funguji na Windows XP. Dik
StD (1963)|17.5.2011 09:02
No v první fázi vyčistit (viz třeba tento thread, kde se to mj. řešilo včera...)
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=59795
a potom se zamyslet nad stářím toho kousku HW, který je vyráběn s naprogramovanou životností 2 roky a 1 den, jestli to není příznak příchodu tohoto období... :(
Rastyb (6)|17.5.2011 10:41
Mno tak mechanika byla vycistena, pro sicher jsem ji vycistil znovu lihem ale situace se nezmenila, proste dvoj vrstve DVD nenajde, vzlastni je ze jeden den to jelo jeste bezproblemu ale druhy den uz ouvej, pokud by to bylo optikou tak by se prece postupne zhorsovalo cteni media, hledal jsem novy firmware ale zatim se nepodarilo, ted mam verzi rw02 jinak media tu mam verbatim dvd+r dl
Zoidik (1405)|17.5.2011 11:10
Začalo to dělat před instalem noho firmwaru nebo po něm?
Rastyb (6)|17.5.2011 12:38
firmware mechaniky je puvodni, Laptop Asus F5RL-AP018 pridaval jsem jen dalsi 1Gb ram ale to uz pri koupi , bezi na original Windows XP
StD (1963)|17.5.2011 12:46
...no a to stáří?
Rastyb (6)|17.5.2011 12:55
laptop byl koupen 2008, mechanika bez jakykolich problemu zere jakekoli jine medium, bez prodlev ho nacte nejsou videt zadne naznaky jinych problemu. Verbatim DVD+R DL je medium na ktere jsem předtím bezne palil a balik co tu mam byl bezproblemovy a uspesnost byla vzdy 100%
StD (1963)|17.5.2011 13:49
[quote=Rastyb;451769]laptop byl koupen 2008, mechanika bez jakykolich problemu zere jakekoli jine medium, bez prodlev ho nacte nejsou videt zadne naznaky jinych problemu. Verbatim DVD+R DL je medium na ktere jsem předtím bezne palil a balik co tu mam byl bezproblemovy a uspesnost byla vzdy 100%[/quote]
No já měl jednou štěstí na 10ks cake (také pluska DL 8x), ze kterých fungoval jen jeden z 10, zbytek 9 podtácků - tak to šlo na reklamaci a vrátili peníze. Od té doby raději používám Kodaky pluska DL (Ritek).

Jinak z roku 2008 - to už je "dávno po klinické smrti" - to buď rád, že ti aspoň nějak chodí.
Devouver (304)|20.5.2011 15:45
Já bych ještě zkusil sehnat novější firmware. Někdy to pomůže.
Ale podle mě je po ní. Mechanik sem odrovnal dost, nejdřív to začalo tak že se buď vypalování děsně táhlo, nebo to nechtělo načíst DVD/CD. Ano stalo se tak ze dne na den. Většinou přes noc :))