reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém-otvírání mechaniky

jeninicicek (205)|17.5.2011 08:24
Poslední půlrok, se mi zasekává mechanika při otvírání (prostě v ní cvakne, rozhrčí se motorky a nic...). Jinak funguje výborně. Dříve jí stačilo pomoci (zaviklat za dvířka) ale ted už se to nedaří skoro vůbec. Vytáhl jsem ji a hledal problém: uvnitř se před vysouváním zvedací mechanismus asi vprostřed sekne (bohužel jsem nepřišel na to proč), z toho důvodu nedojde k odjištění dvířek... Jak opravit, kde hledat místo zasekávání? (pokud mechnismu pomůžu ručně tak vše jde...)
004.JPG
Zoidik (1405)|17.5.2011 09:44
Není někde něco tuzší než by mělo být? Jde všechno lehce? Dosedá motorek správně na otvírací mechanismus?
jeninicicek (205)|17.5.2011 11:39
Zatím jsem měl oddělaný jen spodní kryt (viz foto) a horní jsem zatím nepřišel na to jak, takže se nikam mimo foto nedostanu, když jsem pomohl rukou tak, ale šlo vše lehce.
Zoidik (1405)|17.5.2011 13:24
Pokud nejde otvírat a motorky se ozývají, tak to asi bude nějaká mechanická chyba. Nemáš někde nějak propadlý šuplík na placku? Když zapojíš tu mechaniku, tak ji zkus otočit vzhůru nohama jestli se otevře sama nebo ne.
jeninicicek (205)|17.5.2011 16:34
neotevírá se v žádné poloze, dokud nepomůžu nadzvednutím (té černé kostrys gumami...), kterou motorky zvednou jen do půlky a pak se to sekne...
Zoidik (1405)|17.5.2011 19:55
Zkus shodit ty plošnáky a podívat jestli tam nejsou někde nějaké distanční šroubky. Kvůli něčemu se propadnout musela. Pokud tam nebudou nějaké distanční, tak by potom stálo za úvahu se podívat jestli není nějak uvolněný ten motorek, jestli pořádně drží a případně třeba dotáhnout.
jeninicicek (205)|18.5.2011 09:45
Tak už jede, zjistil jsem, že jen byl trošku obroušený jeden z caplíků, který pohyboval jištěním dvířek, tak jsem ho trošku poopravil a vše jede... doufám, že přežije aspon do doby kdy bude bluray na rozumné ceně, pak může jít pryč...