reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WiFi router & Print server

Ism@3l (3)|17.5.2011 14:09
Zdravím,
snažím se už nějakou dobu sehnat ideální WiFi router, který mi bude sloužit zároveň i jako print server. Můj rozpočet je do 2k. Mým favoritem je prozatím asus rt-n13u (http://www.alza.cz/asus-rt-n13u-d147417.htm). Nicméně zásadní je pro mě kompatibilita s multifunkční tiskárnou Canon Pixma MP210. A to se zatím zdá být jako kámen úrazu. Asus se v oficiálních dokumentech o této tiskárně ani nezmiňuje (všichni asi víme, že to nemusí znamenat že ji nepodporuje).

Mé dotazy jsou tedy následující. Má někdo zkušenosti s touto kombinací? Ví někdo o WiFi routerech kompatibilních s touto tiskárnou? Zná někdo důvod proč by má tiskárna s tímto routerem neměla fungovat? Obecně jaký WiFi router s funkcí print serveru považujete v dané cenové relaci za nejlelpší?

Předem děkuji za všechny Vaše odpovědi.
|Mio| (1333)|19.5.2011 21:42
Mno, TL-WR1043 v kombinaci s OpenWRT nebo DDWRT rozvalcuje ten Asus na plne care, cena do 1000,-
Kompatibilita s tiskarnou overena.
Ism@3l (3)|26.5.2011 11:45
[quote=|Mio|;452251]Mno, TL-WR1043 v kombinaci s OpenWRT nebo DDWRT rozvalcuje ten Asus na plne care, cena do 1000,-
Kompatibilita s tiskarnou overena.[/quote]

Díky za radu. Můj následující dotaz je možná zvláštní, ale ve specifikacích TL-WR1043 se neuvádí že funguje jako printserver, ale jenom FTP server. Tuto funkčnost zaručuje tedy firmware, který doporučuješ?
|Mio| (1333)|26.5.2011 21:52
JJ, Openwrt a DDwrt jsou alternativni firmware, presneji jsou to distribuce linuxu predkompilovane pro pouziti na tomto pristroji.

Potom se USB port chova jako standardni USB host a lze do nej pripojit cokoliv k cemu je prislusny software ci ovladac pro linux a existuje navod jak dane zarizeni zprovoznit.

Na tomto konkretmim zarizeni to znamena veskere tiskarny, veskere mass storage, a pak individualne webkamery, zvukovky, bluetooth a dalsi zarizeni pro USB 2.0/1.1