reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Svislý pruh na LCD monitoru

bugfoot (3)|18.5.2011 18:41
Zdravím, asi tak před tejdnem se mi vždy ráno při zapnutí LCD začal objevovat 1px široký svislý pruh (žlutý), ale po cca 5ti minutách po zapnutí zmizel..... včera se mi po zapnutí objevily 3 proužky (dva žlutý a jeden tykrys), tyrkysovej zmizel asi po půl hodině, žlutej asi po 2 hodinách ale ten jeden původní žlutej tam furt je.

Máte někdo nějáký návrhy na samodoma opravu? Na netu jsem našel, že by stačilo "vypodložit" to místo, ale bohužel mám tak debilně zadělný LCD, že se až na obrazovku nemůžu dostat.... no teda šlo by to, ale použití vrtačky (nelze se dostat k jednomu šroubku) chci nechat až na závěr :-)
Georginek (2957)|18.5.2011 21:59
Tak bud odesla grafarna, nebo odesel ci odchazi monitor. Ani jedna vec se doma opravit neda...
Kozouš (500)|18.5.2011 22:24
[quote=Georginek;452069]Tak bud odesla grafarna, nebo odesel ci odchazi monitor. Ani jedna vec se doma opravit neda...[/quote]

:mistake

Záleží co tomu je. LCD opravit doma jde - viz badcaps, grafiku za jistých okolností může také opravit - prakticky vše kromě čipů.
Bohužel ne každý má potřebné skilly a vybavení.

Předpokládám, že jsi už zjistil co to způsobuje a zkusil jsi vyměnit kabely, grafiku nebo LCD - neboli vylučovací metodou zjistit viníka.

Mohl by jsi také napsat kompletní sestavu.:idea
xmarek (1676)|19.5.2011 08:55
První co bych udělal je, že bych se snažil zjistit jestli je závada opravdu v monitoru. Každopádně pokud ano, tak je oprava velmi problematická a mnohdy i nemožná. Stačí nepatrný studený spoj např. na jedné z "kšand" od zesilovačů. Oprava takového spoje pomocí pajky realizovat nejde. Setkal jsem se s podobnou závadou mockrát a vždy to končilo (v tom lepším případě) odesláním monitoru do servisu.
bugfoot (3)|19.5.2011 13:13
[quote=Kozouš;452078]:mistake

Záleží co tomu je. LCD opravit doma jde - viz badcaps, grafiku za jistých okolností může také opravit - prakticky vše kromě čipů.
Bohužel ne každý má potřebné skilly a vybavení.

Předpokládám, že jsi už zjistil co to způsobuje a zkusil jsi vyměnit kabely, grafiku nebo LCD - neboli vylučovací metodou zjistit viníka.

Mohl by jsi také napsat kompletní sestavu.:idea[/quote]
Pachatelem je LCD.... bo ta prouha tam je i když odpojim DVI kabel. Bejt to grafárna, tak jí dám reklamovat, ta je půl roku stará :-)
Včera jsem rozebral oplastování LCD a zkoušel to "pomačkat".... jeden pruh zmizel, ale jeden mi tam furt straší..... asi to bude nějákej studeňák a rozebirat ten monitor ještě víc už se mi nechce..... no, holt to budu muset ignorovat a mezitím našetřit na novej :-)
bugfoot (3)|22.5.2011 14:54
tak dneska ráno jsem měl jen 2 proužky... a chvilku po zapnutí jeden z nich zablikal a zmizel... a už mám jen jeden.... ten je nějákej vytrvalej :-D