reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Flash disk chraneny proti zapisu

Gouranga (699)|19.5.2011 16:55
Ahoj, dostal se mi do rukou flash disk (znacka Lexar), ktery znicehonic zacal hlasit, ze je chranen proti zapisu (olozena data lze v pohode cist). Neni na nem zadny prepinac nebo cokoliv, co by vypadalo, ze by to umoznovalo tuto funkcnost. Takze bych se chtel zeptat, jestli nemate s timto nejake zkusenosti (predpokladam, ze odesel, ale radsi se ptam).
Co jsem zkousel:
  • format ve windows (normalni i prikazova radka)
  • smazat oddil (neni mozne, spravce disku nezmuze nic)
  • pry bylo taky zkouseno mazani v linuxu
nevite, o nejakem nastroji, ktery by byl schopen neco takoveho prekonat (jestli je to vubec mozne?) diky predem za odpovedi.
zsdx (2098)|19.5.2011 18:06
[quote=Gouranga;452156]Ahoj, dostal se mi do rukou flash disk (znacka Lexar), ktery znicehonic zacal hlasit, ze je chranen proti zapisu (olozena data lze v pohode cist).[/quote]

Ja nedavno uspesne reklamoval dve 4GB Verbatimky ze stejnych duvodu (zcistajasna read-only), ale ty byly z oficialni distribuce.
Gouranga (699)|21.5.2011 18:14
tak ona ta fleska je z oficilani distribuce (Alza), ale obsahuje jaksi citliva data, tak to na reklamaci (tzn odevzdani flesky s temity daty) moc nevypada..
zsdx (2098)|23.5.2011 21:25
[quote=Gouranga;452500]tak ona ta fleska je z oficilani distribuce (Alza), ale obsahuje jaksi citliva data, tak to na reklamaci (tzn odevzdani flesky s temity daty) moc nevypada..[/quote]

Tak ho odpal tak, aby nesel ani cist...
Gouranga (699)|28.5.2011 22:00
[quote=zsdx;452773]Tak ho odpal tak, aby nesel ani cist...[/quote]
trochu extremni reseni, no uvidime, jak to pujde, diky.