reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): instalace XP na USB klic

Neregistrovaný (0)|21.5.2011 15:29
Tazatel: catch7777

Znění dotazu: Poskladal jsem si novy PC,ale na disku (1TB) jsem uz mel 500GB dat ( filmy v HD) a 4 oddily v NTFS. Na prvni oddil jsem chtel XP a na druhy W7 treti na praci a ctvrtej na filmy. Instalace XP nasla jenom dva oddily a ze jsou neznáme ( disk jsem formatoval ve Win7 na jinem PC-pozdeji jsem zjistil prej disk je dynamickej a OS tam nemuze, nebo bych musel vsechno vymazat.Proto chci instalovat XP na 4GB USB klic, ale ten nejde na FAT32 (neumim na NTFS - XP a tez Partition Manager nemaji ponuku )

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Sempron 140, 2GB DDR3, HDD 1TB WD,deska ASROCK N68C-S, DVD Teac
zsdx (2098)|24.5.2011 21:10
Vse dulezite je jiz zmineno, tak v cem je problem?! Odlej si data na jiny disk, vsechny oddily smaz, zrus jeho 'dynamicnost', znovu ho rozdel a nalej si data zpet. Pak instaluj OS v poradi 1.XP, 2.W7.

Jinak - XP dostat na USB, to je dost slusny vykon! A nezalezi, zda je fleska v ntfs ci fat32.
Dojigiri (1629)|25.5.2011 09:36
Změnu lze v některých případech provést i bez ztráty dat, ale záleží na typu dynamických partition (lze jenom pro Simple volume a Mirrored volume).

Jeden postup je zde:
http://www.partition-magic-server.com/help/convert-dynamic-disk.html
(je potřeba nástroj Partition Wizard)

Druhá možnost je to udělat v disk editoru:
http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=191006
(změna byte typu jednotky v partition tabulce) - je to víc hardcore, ale osobně bych tuhle metodu použil raději, protože bych věděl přesně co měním (u toho Partition Wizardu nevím co všechno při tý operaci provede, i když si myslím že bude dělat to samý)


Každopádně i tak bys měl ozálohovat data (zejména u tý první metody) - pokud máš velkou odvahu a nemáš kam zálohovat data to můžeš zkusit i bez zálohy (a mělo by se to povést, pokud všechny partition na tom dynamickým disku jsou typu Simple Volume a není jich víc než 4), ale samozřejmě na vlastní riziko.


Pokud pro ozálohování důležitých dat potřebuješ spustit XP, můžeš použít i Hirens Boot CD, kde je bootovatelný Mini XP.