reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Koupě mysi bezdratova nebo dratova ? help pls

Habasko (3)|22.5.2011 18:02
cau....chci si koupit novou mys ale vaham mezi mysi s dratem a bezdratu...jaky je vas nazor ?...a jesli vite o nake bezdratove mysi ktera ma velkou vydrz baterii a cena tak do 1000 Kc... hodte sem...diky..
Jandaskunk (2330)|22.5.2011 18:30
A jaký je použití?
Habasko (3)|22.5.2011 18:31
herni
NHKG (1136)|22.5.2011 18:41
Určitě drátovou. Tady není co řešit a model záleží na tom, kolik potřebuješ tlačítek.
Habasko (3)|22.5.2011 18:48
5-7 .... muzes nakou doporucit ?...
leviathan (46)|26.5.2011 06:01
Na FPSka doporučuju Razer Mamba (http://store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.169418100), TOP1 myš nejen na FPS, neni žádná co by se jí i jen trochu mohla vyrovnat.
Používá drátovou i bezdrátovou technologii - když ti dojde baterka, odpojíš dock od kabelu a připojíš myš. Baterka v myši se zatím dopráská a pak můžeš jet zase bez kabelu.
Btw, první a zatím snad jediná wireless myš použitelná pro ProGaming, neboť odezva při wireless modu je 1ms (5600DPI).
Osobní zkušenosti.


Pokuď seš ale vášnivej hráč RPG/MMO, nejspíš bych ti doporučil Razer Naga Epic (http://store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.220156700), je to v podstatě Mamba + má kvantum bindovatelných tlačítek na MMO hry.
heklis (1)|26.5.2011 06:40
Taky sem to resil uplne stejne kvalitni mys za prijatelnou cenu...Mamba je za 2500 a ta druha ma 17 a ne 5-7 tlacitek a je taky drazsi.kolem 1000 proste nic moc neni.Koukni na Gigabyte GM-M6980,Gigabyte GM-M8000X Ghost,Microsoft SideWinder a na Logitech G500.Posledni vlastnim je perfektne zpracovana kolecko je takove volnejsi a po prepnuti se toci bez cvakani pokud nechces krokovat.
durib (1141)|26.5.2011 08:33
Trochu se přidám. Jako na hraní FPS i TPS určitě drátovou a kvalitní atd. Jenom taková zajímavost- měl jsem čest s bezdrátovou MX610 a teď mám nějakou Wheel mouse optical od MS (nějaký no-name ze skříně). Hraju MP CSS a rozhodně nejsem A-. Tím chci říct, že ani suprová myš ti nezaručí dobré výsledky. Vždy jde o poměr cena/užitá hodnota. Pokud tedy využiješ bezdrát (třeba parkrát poodejdeš a budeš chtít ovládat PC na dálku), klidně jdi do bezdrátu (ale to už opravdu zase nesmí být levná myš).
leviathan (46)|27.5.2011 17:22
[quote=heklis;453243]Taky sem to resil uplne stejne kvalitni mys za prijatelnou cenu...Mamba je za 2500 a ta druha ma 17 a ne 5-7 tlacitek a je taky drazsi.kolem 1000 proste nic moc neni.Koukni na Gigabyte GM-M6980,Gigabyte GM-M8000X Ghost,Microsoft SideWinder a na Logitech G500.Posledni vlastnim je perfektne zpracovana kolecko je takove volnejsi a po prepnuti se toci bez cvakani pokud nechces krokovat.[/quote]

Nikde sem nepsal že má 5-7 tlačítek, dal sem mu navýběr, pokuď by mu nestačila 7 tlačítková mamba, mohl si díky tomu vybrat tu druhou, co obsahuje moře tlačítke.

Jo a tím jak si napsal že Mamba a Naga nejsou nic moc, tak si se těžce ztrapnil. Zpliveš jednu z nejlepších myší co kdy existovala (to je prostě bez debat) a doporučuješ mid-endy od značek které se nespecializují na konkrétní druh PC HW (což je to nejhorší) nebo reklamní/hype předražené myši, které jsou v podstatě jen pozlátkem, díky jménu.

Za svých propařených 15-17 let (FPS hlavně, RPG, MMO, RTS) a díky dvou letům práce v PC herně, jsem měl možnost vyzkoušet stovku, ne-li víc, myší. Od nejlevnějších kuličkových, přes optický až po laserový nejdražší...
Je sice pravda, že každýmu vyhovuje něco jiného, ale je taky pravda že drtivá většina si zvykne na všechno :) Což já nejsem.
Ruku mám průměrně velkou (žádná holčičí pacinka ani Yetiho noha). Na značky Razer jsem si těžko zvykal, i s Mambou jsem měl chvíly problémy díky ergonomii. Ale to bylo jen první dva týdny. Od té doby, jsem věděl s čím mám tu čest.
Perfektně ergonomická, přesná, krásná a snad i nerozbitelná (krom titěrného ochraného sklíčka co mi odpadává když mi myška hupsne ze stolu), už zažila hodně ale pořád je to TOP1.
Stačí se kouknout na specifikace Mamby od výrobce, osobně jsem si odezvu ověřoval, ve wireless má opravdu 1ms odezvu, což v době výroby neměla žádná bezdrátová (a snad žádná drátová) myš - a možná že ani dneska žádná drátovka nemá tak super odezvu.

Závěrěm, pokuď jseš progamer nebo jen víkendovej hráč, Mamba ti za ty peníze poskytne luxus ve všech směrech.

P.S.: Máš-li ale málo peněz (řekněmě do šesti stovek), můžu doporučit levnou alternativu A4tech XL-750BK (nebo podobné typy XL-750). Je to sice low-end a A4-Tech je více méně neznámou značkou, ale za těch pět stovek nabízí sakra moc (fajn ergonomie, kvalitní přesný laser a příjemný vzhled, za který se není co stydět), jen to tri-fire tlačítko je tam k ničemu :)
Jandaskunk (2330)|27.5.2011 17:29
leviathan: Klídek, pokud bys pozorněji četl, co psal, tak bys zjistil, že píše, že kolem 1000,- (cena) nic moc není. Ne že Mamba je nic moc, jen psal, že Mamba a Naga jsou už dost drahý vzhledem k požadavkům Habaska....a přesně jak jsi psal, takový myše jsou to nejlepší a běžný uživatel prostě nemá potřebu do toho vrážet takový peníze.
leviathan (46)|27.5.2011 17:47
[quote=Jandaskunk;453672]leviathan: Klídek, pokud bys pozorněji četl, co psal, tak bys zjistil, že píše, že kolem 1000,- (cena) nic moc není. Ne že Mamba je nic moc, jen psal, že Mamba a Naga jsou už dost drahý vzhledem k požadavkům Habaska....a přesně jak jsi psal, takový myše jsou to nejlepší a běžný uživatel prostě nemá potřebu do toho vrážet takový peníze.[/quote]

V tom případě se omlouvám, ale ten těsnopis mím očím prostě nelahodí :D