reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Regulace otáček ventilátoru

TommykCZ (2)|22.5.2011 20:04
Zdravím.
Mám procesor AMD Phenom X2 560 BE (3,3 GHz - nepřetaktován). Box-chladič uchladí idle procesor na teplotu běžně okolo třiceti stupňů. Při minutové zátěži (když třeba jen zkouším, jestli mi poběží nainstalovaná hra) se teplota zvedne přes 35 stupňů a větrák začně vyšilovat, jeho otáčky vyletí o víc než 500-700 RPM, v horším případě i o víc, a je to dost slyšet. Tyto otáčky si procesor udržuje až do vypnutí PC, jako by se nechumelilo, přestože se tak teplota dostane do rozmezí 25-30°C (což je už prakticky pokojová teplota).
Dají se otáčky ventilátoru softwarově snížit? Zkoušel jsem program SpeedFan, ale na ten ventilátor po nastavení potřebných hodnot vůbec nereagoval. Existuje nějaký jiný, u kterého by byla nějaká naděje? Předem děkuji za odpovědi.
kevin00 (10238)|22.5.2011 20:25
Jakou základní desku vlastníš ? Jak máš na ni nastavenu regulaci ventilátoru CPU_FAN ?
r34ktor (7477)|22.5.2011 20:32
[quote=TommykCZ;452608]Dají se otáčky ventilátoru softwarově snížit? Zkoušel jsem program SpeedFan, ale na ten ventilátor po nastavení potřebných hodnot vůbec nereagoval.[/quote]
Pravděpodobně je jen špatně nastavený.

[SPOILER=Návod (klikni pro zobrazení)][/SPOILER]
TommykCZ (2)|24.5.2011 09:15
[quote=r34ktor;452611]Pravděpodobně je jen špatně nastavený.[/quote]

Jo, byl. :/ Neměl jsem nastaveno software controlled. Díky. :)