Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 30

Téma: Používáte chladicí podložky pod notebook?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele wthulmann
    Registrace
    May 2006

argumentů pro by se asi pár našlo
    + funkce dokovací stanice
    + ergonomie: notebook položený na podložce má příjemnější sklon klávesnice pro psaní a i LCD se dostane výš do úrovně očí
    + chlazení: notebooku další chlazení prostě prospívá. Když nic jiného, tak chlazení jedním či více velkými ventilátory je tišší než jednou malinkatou bestií s několika tisíci otáčkami.

a to je tak všechno co mě napadá
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Osobně mám CoolerMaster NotePal infinite.
    Koupit jsem ji ke starému aceru který se dost přehříval. (naštěstí už je pryč)
    Nyní mám Sony Vaio, a skoro vůbec se nehřeje, takže podložku používám jen pasivně, když mám NTB v posteli (což vidím jako vhodné využití podložky)

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Souhlasim s nazorem, ze notebook, ktery potrebuje ke svemu provozu podlozku je kram! Ja mam jen takovou jednoduchou od Logitechu, plastovou, zadne ventilatory nebo neco takoveho a davam si ji pod notebook doma kdyz ho mam na kline, protoze preci jen za hodinu uz to paliiiii....

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Chladící podložka je něco co by se vůbec nemělo vyrábět. Buď se NTB uchladí sám, nebo je to šunt a patří na skládku.
    Navíc je NTB přenosné zařízení a s podložkou ta přenosnost trošku postrádá význam.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Souhlasím s názorem, že chladící podložky (s větráky) jsou naprd, resp. notebooky, které to potřebují hodit buď na reklamaci (nebo vrátit rovnou do 14ti dnů od koupi) nebo vyčistit nebo vyměnit větrák (pokud je vadný). Ale podložky jako takové (bez větráků) jsou podle mě užitečné - např. kvůli lepší ergonomii klávesnice a displeje, pro použití "na klín" se taky hodí.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    Souhlasím s názorem, že chladící podložky (s větráky) jsou naprd, resp. notebooky, které to potřebují hodit buď na reklamaci (nebo vrátit rovnou do 14ti dnů od koupi) nebo vyčistit nebo vyměnit větrák (pokud je vadný). Ale podložky jako takové (bez větráků) jsou podle mě užitečné - např. kvůli lepší ergonomii klávesnice a displeje, pro použití "na klín" se taky hodí.
    Pak bych ale takovým podložkám neříkal chladící, ale "ergopodložky" nebo tak něco.

To je něco podobného jako u tabletů. Taky je ten název převzat ze zařízení, které bylo určeno na něco úplně jiného. Mě osobně (takový klasický tablet v pravém slova smyslu mám) se to nelíbí, ale nic s tím neudělám.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Jediný případ, kdy bych byl ochotný používat nějakou podložku, je v posteli, aby se neucpaly větrací otvory.

Registrace
    Mar 2009

Jakub Kovač: Však proto u těch druhých nepíšu chladící, ale prostě "podložky". Jinak někdo používá v posteli (nebo na klíně) např. širokou knihu, aby to nezadusil látkou - ale zase to určitě nebude takové, jako s těmi "ergopodložkami" (které se dají naklápět)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2011

Ne, ale přemýšlím o její koupi

Jelikož se mi vždy tak přehřeje že se celý zaseká a poté ho musím vypnout..

Registrace
    Mar 2009

bishoq: Vyčistit nebo reklamovat (podle toho jestli je v záruce nebo ne)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2011

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    bishoq: Vyčistit nebo reklamovat (podle toho jestli je v záruce nebo ne)
    Bohužel, záruku jsem nedostal jelikož jsem ho výhrál na plesu :/ + už mám 2 nabíječku a teď odchází i baterka...

neregistrovaný

Ano, jednoznačně používám.

Podle odpovědí koukám, že je tu plno odborníků. Chladící podložka má smysl pro jakýkoliv laptop, i když má teplotu při běžném provozu (film, net... NE hry) něco okolo 50 stupňů (což je velmi hezké číslo). Když použijete dobrou podložku, tak se vám teplota sníží o cca 5 a víc stupňů. Dejme tomu, že se to může zdát zbytečné, ale čím nižší teplota, tím déle by laptop měl sloužit. Nehledě na to, že pak můžete laptop používat v klidu např. v posteli, kde bez podložky pod ním můžete ucpat chlazení a tím ho usmažit.

Tedy pokud nejste takový boháči, kteří si můžou každou chvíli kupovat nový laptop, tak někteří tady.

Samotná kapitola je pokud na laptopu hrajete hry. Může mít sebelepší chlazení, ale vysokým teplotám bez podložky (a někdy nakonec i s ní) se neubrání a vysoké teploty dost snižují životnost hardware. A je to celkem logické, při hraní her jede cpu na vysoké obrátky, grafická karta jede naplno, operační paměť a hdd jsou také nuceny k vyšším výkonům atd. a to vše se neblaze projeví na teplotě, která může od standartu odskočit i 30 - 40 stupňů nahoru.

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Já podložky používám, ovšem nikoliv chladící a nikoliv z důvodu přehřívání ntb.
    Mám obyčejnou jen pár mm tlustou desku + vzadu pod nožkami našroubované 2 malé hranoly, tedy pod spodkem ntb vznikne několik cm prostoru. Výhody to rozhodně má, i když to nutné není:
    - ntb se nakloní a lépe se na něm píše
    - dá se používat na klíně i ve vyšší zátěži, aniž by hřál do nohou (což mimochodem hl. pro pány není moc zdravé )
    - společně s podvoltovaným CPU se mi ntb parádně uchladí (do 65°CPU) i při otáčkách jen 2500rpm (max 4000rpm), fajn, když potřebuji např. spočítat večer pevnostní analýzu (= full CPU load) a netoužím po vrtulníku
    - no problem v posteli, opět i při vyšší zátěži se ntb vpohodě uchladí a nehučí (např. koukám na film a na pozadí se mi např převádní záznam z domácí kamery do DVD formátu)
    - na stole používám ext. LCD, pokud zrovna nepotřebuji dvě obrazovky, mám ntb hozený v polici pod ním, zavřený. Lehce nadzvednutý spodek opět pomůže.
    Naposledy upraveno uživatelem alfah4ns: 17-11-2011 v 00:04

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

NE...
    [SPOILER=...my používáme jedině kocoura]
    [/SPOILER]

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

no jelikož si nedovedu představit auto pro které bych musel koupit dodatečnej chladič což je naprosto stejná zhovadilost jako notas kterej potřebuje chladici podložku tak nepoužívám ale používám občas jakoukoliv podložku protože notas třebas v posteli na dece není to pravé

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Chladící podložka pod notebook
    Od digdaf v sekci Chlazení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 22-04-2013, 19:03
  2. Chladící podložka pod notebook
    Od terryjohn v sekci Chlazení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 14-08-2010, 22:19
  3. Chladící podložka pod notebook
    Od Elis.jane v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 02-05-2009, 11:04
  4. Používáte společně s notebookem chladicí podložku?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 28-01-2009, 14:18
  5. Chladící podložky pod notebooky
    Od lukasg v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 27-05-2008, 12:42