reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zasekne se celý PC při hraní Minecraftu

typek.cz (140)|23.5.2011 17:28
Zdravím,
mám problém se hrou Minecraft, která se hraje přes javu. Občas .. asi co hodinu mě to napíše tady tohle:

a občas se mi celá hra sekne na dobro a musím restartovat celý PC. Neporadí mi někdo co s tím? Díky předem za odpovědi.
___________________________________________________________
Tento problém nemám já ale můj kámoš.
Nemá účet na SHW (a nechce) proto tu píšu za něho.
Odpovědi můžou mít zpoždění
r34ktor (7477)|23.5.2011 19:30
Pokud se aktivuje VPU recover, obvykle to značí přehřívající se, extrémně přetaktovanou, nebo vadnou grafickou kartu.

Jaká je konfigurace PC a verze OS?
Teploty v zátěži?
Testy stability proběhnou v pořádku?
typek.cz (140)|28.5.2011 11:58
no ono to možná bude tím přehříváním, on má totiž na grafice pasivní chladič
Benbow (340)|5.6.2011 11:45
o jakou GK jde? Jestli hraješ pouze pře Javu, tak by se přece karta neměla zas až tak moc přehřívat. Pošli screen z EVERESTU v sekci sensory, ať víme jak jsi na to s teplotama.
NHKG (1136)|5.6.2011 11:51
Kromě teplot bych ještě zkusil jiné ovladače GPU, pokud možno novější. Každopádně ty teploty GPU je potřeba zjistit v zátěži. Pročištění pasivků a přidání outtake ventilátoru pokud není bych udělal radši preventivně...
typek.cz (140)|7.6.2011 17:08
on má starší grafickou kartu ale nevím jestli z něho vytáhnu typ (vím jen že má ati :D)
a minecraft je dost náročný na grafiku a když ještě nemá chladič tak je jasné že se to přehřívá, pasivní chladič na to prostě nestačí, divím se že mu jede Lineage 2 :D
a co je ten "everest"???
Benbow (340)|7.6.2011 17:47
převzato z jednoho noname webu EVEREST se stal následovníkem programu Aida32. EVEREST je výborný nástroj na diagnostiku počítače, který je nabízen zdarma. Dokáže zjistit vše o HW i SW a to teplot, označení procesoru, GPU, MB a dalších věcí.
r34ktor (7477)|7.6.2011 18:02
Everest už není vyvíjen. Převzala ho nová firma, a nyní se jmenuje AIDA64.