reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Flash disk nejde naformátovat

pepino80 (1)|23.5.2011 20:35
Dobrý den. Dostal jsem FLASH DISK 16GB Kingston DataTraveler 101 G2 (nový) a nemohu ho zprovoznit. Po připojení se mi ukáže a chce naformátovat. Když to dám tak mi to napíše že to nelze naformátovat. (nejsem nějaký odborník přes PC)Díky za odpověď.
zsdx (2098)|23.5.2011 21:22
Reklamace je tve reseni!
Muzes ho zkusit pres HP USBFormat (prip. diskpart) jeste 'ozivit' /znovuvytvoreni oddilu/, ale IMHO to nepomuze.
kevin00 (10238)|23.5.2011 22:26
A jak se jeví připojený flash disk ve Správce zařízení a ve Správě disků ?
miris1 (41)|13.4.2012 13:41
Dobrý den,
udělal jsem hroznou blbost. Po stažení firmware pro STB na flashku jsem ji připojil na STB a soft aktualizoval. Omylem jsem ji však i v tomto zařízení zformátoval což jsem si uvědomil až když jsem flashu poté připojil na notas a chtěl si prohlédnout další soubory, které jsem na ní kromě aktuálního firmware předtím měl. Nebyl tam ani jeden! Nevíte jak obnovit soubory ze zformátované flashky? Zkoušel jsem to pomocí programu Undelete360, ale bohužel k obnově žádný chybějící soubor nevybral a to vím jak se s tím zachází už jsem ho v minulosti použil na smazaná data(ale nezformátovanou flashku). Poradíte něco jiného? Moc díky předem. Ztratil bych tím pádem data za posledních 10let.
zsdx (2098)|13.4.2012 15:54
Zkus program Testdisk, ale moc tomu (te obnove, program je OK) neverim.

A jinak - ty mas cenna data za 10 let na jednom miste (navic flashce :eek:) a jeste s tim delas takove psi kusy :mistake ?!
r34ktor (7477)|17.4.2012 17:15
Součástí balíku TestDisk je nástroj PhotoRec. Zkus obnovit data pomocí něho. Ale pokud proběhl kompletní formát, šance na záchranu je malá. Pokud ti na datech opravdu záleží, svěřil bych to nějaké specializované firmě.
Richmond (8084)|17.4.2012 17:27
PhotoRec je na (jak již název napovídá) obrázky, TestDisk je na všechno. Klasický formát TestDisku moc nevadí (maximálně data označí jako červená, porušená nicméně i z nich se dají s celkem velkou šancí data vytáhnout)

Samozřejmě pokud si člověk myslí, že koupí 16GB flešku za tři kila tak musí bejt padlej na hlavu - dělá to jenom kingshit
r34ktor (7477)|17.4.2012 17:36
[quote=Richmond;500181]PhotoRec je na (jak již název napovídá) obrázky[/quote]
To sice ano, ale obnoví i archivy, knihovny, spustitelné soubory a hudbu. Tedy ne vše, ale alespoň něco.

[quote=Richmond;500181]TestDisk je na všechno.[/quote]
Moje úspěšnost s TestDiskem na flash discích je slabá.
Richmond (8084)|17.4.2012 17:52
Popravdě já žádnou radikální změnu nezaznamenal, ale je možné, že se na Windowsech šance snižuje. Na OSX prakticky stačí aby se disk objevil v Disk Utility a vytáhnu z něj třeba i "secure empty" macáckej koš :notsure
miris1 (41)|3.5.2012 10:07
Tak ten TestDisk funguje!, soubory obnovil jenže je nemůžu najít, nemůžu najít, kam je uložil. Na flešce nejsou. Poradíte jak je najít?
zsdx (2098)|3.5.2012 10:22
Vychozi umisteni je u exace (tedy slozka s TestDisk.exe).
Jinak muzes hledat podle jmena/pripony :idea
miris1 (41)|3.5.2012 10:28
Tu mám na ploše, ale žádný soubory na ní nepřibyly. Zkusil jsem to tedy znova , tentokrat se mi obnovilo 179polozek namísto asi 900když jsem to dělal poprvé, taky jsem dával pozor kam se ukládají - na místo odkud spouštím Testdisk, ale nejsou tam. Záhada. Radoval jsem se předčasně. Sakra, když se obnovily, tak tam někde být musí.
Tohle mi to na závěr napsalo : 179 files saved in/testdisk-6.14-WIP recup_dir directory

Jenže tam žádný nejsou.
Ani recup_dir directory neexistuje. Jak to že to není vidět?
fujao2 (1)|21.2.2014 17:51
mám také problém mám nové usb 32GB a když tam chci přenést film tak m to píše že to chce naformátovat, to bohužel nejde a napíše mi to že je to chráněné prtoti přepsání..nevím co s tím. Prosím o radu ...