reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Aktivace WIN XP PRO

Neregistrovaný (0)|23.5.2011 22:37
Tazatel: CH

Znění dotazu: Dobry vecer mam dotaz ohledne legalnosti aktivace WIN XP PRO.Po zhrouceni a celkoveho exitu meho HDD jsem nainstaloval OS na novy zadal seriove cislo ze stitku na bedne.Vse funguje jak ma.Nyni my vyvstava otazka legalnosti v podstate jiz 2 aktivace OS.Jeste jsem neaktivoval.Je to legalni kdyz jsem zaplatil jen jednou?.Omlouvam se mozna za hloupou otazku ktera se tu nekde mozna probirala.Presto diky za odpovedi.
astec (1823)|23.5.2011 22:40
[quote=Neregistrovaný;452796]Tazatel: CH

Znění dotazu: Dobry vecer mam dotaz ohledne legalnosti aktivace WIN XP PRO.Po zhrouceni a celkoveho exitu meho HDD jsem nainstaloval OS na novy zadal seriove cislo ze stitku na bedne.Vse funguje jak ma.Nyni my vyvstava otazka legalnosti v podstate jiz 2 aktivace OS.Jeste jsem neaktivoval.Je to legalni kdyz jsem zaplatil jen jednou?.Omlouvam se mozna za hloupou otazku ktera se tu nekde mozna probirala.Presto diky za odpovedi.[/quote]

V klidu aktivuj.
kevin00 (10238)|23.5.2011 22:41
Ano je. Pokud se jedná o OEM licenci operačního systému, která je vázána k sestavě, na kterou byl nainstalován a ty jsi pouze vyměnil vadný pevný disk, je reaktivace legální.
r34ktor (7477)|24.5.2011 13:55
[quote=kevin00;452799]Pokud se jedná o OEM licenci operačního systému, která je vázána k sestavě[/quote]
OEM licence je vázána k základní desce. Ostatní komponenty lze měnit bez omezení.
EditorPO (2819)|24.5.2011 17:41
citujem z MS webu
[quote]OEM licence je vázána na počítač jako celek. V případě, že dojde v počítači ke změně některých komponent, například přidání operační paměti, výměně pevného disku, přidání rozšiřujících karet, je možné provést reaktivaci OEM licence Windows. V případě, že dojde k výměně základní desky, není možné provést reaktivaci OEM licence Windows a zákazník si musí zakoupit novou licenci Windows. Zákazníci, kteří musí provést výměnu základní desky z důvodu jejího poškození a nemožnosti výměny za identickou, mohou provést telefonickou reaktivaci licence prostřednictvím aktivační linky společnosti Microsoft. V těchto případech je vyžadován důkaz o výměně základní desky, například potvrzení servisního střediska nebo jiné doložení poruchy základní desky a nutnosti její výměny. Zákazníci, kteří provádějí často obměnu jednotlivých komponent počítače by měli využít krabicovou licenci Windows, která je pro tyto účely vhodnější a je možné ji přenášet na nový počítač.[/quote]