reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Střih HD videa

Jarkh (5)|26.5.2011 20:30
Zdravím. Předem se omlouvám, pokud jsem zvolil špatnou sekci k mému dotazu, ale nebyl jsem si zcela jist, kde by bylo vhodnější vložit dotaz .
Jelikož již dosluhuje naše stará stará kamera od Panasonicu, zvažujeme nákup nové. Technika nehorázně pokročila a tak se v tom zrovna neorientuji. Po pročtení fóra, ruzných článků atd. zvažují nákup kamery Panasonic HDC-SD900.
Jelikož plánuji, tak jako doposud, zpracovávat natočené video, chtěl bych se zeptat, jestli má PC sestava bude požadavku na střih videa v nejvyšším rozlišení stačit.
Samozřejmě mám v plánu vkládat různé efekty, zvukové stopy, přechody...

PC sestava je následující:
CPU Intel Core 2 Q9300 - 2,5GHz
DIMM DDR2 4096MB .... předpokládám potřebu dokoupení
VGA WinFast PX8600GT EX 256MB DDR3, PCIe x 16

V současné době jsem prováděl úoravu videa v Pinnacle Studio 15 HD a editace byla bez problémů.

Předem děkuji za názory, Jarek
Zoidik (1405)|26.5.2011 22:16
Tak jistě, čím rychlejší CPU tím lépe. Já se svým C2D 6550 u závěrečného grabu videa trpím. Pamět si myslím, že by mohla stačit. Sice HD, ale myslím, že bez problému. Rozšířením se samozřejmě nic nezkazí. 64 bit systém instalován je že jo? A grafika do tohoto snad ani moc nekecá, tak tu bych moc neřešil.
Jarkh (5)|27.5.2011 18:52
[quote=Zoidik;453507]Tak jistě, čím rychlejší CPU tím lépe. Já se svým C2D 6550 u závěrečného grabu videa trpím. Pamět si myslím, že by mohla stačit. Sice HD, ale myslím, že bez problému. Rozšířením se samozřejmě nic nezkazí. 64 bit systém instalován je že jo? A grafika do tohoto snad ani moc nekecá, tak tu bych moc neřešil.[/quote]

Děkuji za odpověď. Ano, systém je samozřejmě 64bitový ;) Tak to jsem rád, že by to mohl PC zvládnout. Teď jen, aby problém nebyl pak v obsluze :-D
Zoidik (1405)|30.5.2011 07:17
[quote=Jarkh;453695]Teď jen, aby problém nebyl pak v obsluze :-D[/quote]

I tento problém se dá snad odstranit :) Zkoušet, zkoušet a zkoušet.