reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade PC v ceně 7 500 - 10 000 Kč

vccn (17)|27.5.2011 12:07
Co chci upgradovat: To nejvíce akutní

Aktuální konfigurace: AMD Phenom 8450 2.10 GHz,2x 1 GB RAM DDR2 a k tomu 2x 512 MB RAM (jsou 5 let staré!), ATI 4850 HD, deska Gigabyte M720-US3 , zdroj: značku neznám ale je 450w,HDD:Western Digital 596 GB, OS: Windows 7 Professional 64-bit,21 palcový LCD monitor LG, mechanika LG combo Blu-ray a DVD

Další komentář: Zdravím všechny.V HW se tolik nevyznám tak prosím poraďte co potřebuje nejvíce vyměnit aby mi PC vydrželo na další dva roky,používám ho hlavně ke hraní.
Jandaskunk (2330)|27.5.2011 12:11
Pokud chceš, aby ti PC vydrželo (doslova aby neodešlo), tak si zjisti značku zdroje - pokud to bude nějaký šmejd, tak zdroj.
vccn (17)|27.5.2011 13:00
[quote=Jandaskunk;453605]Pokud chceš, aby ti PC vydrželo (doslova aby neodešlo), tak si zjisti značku zdroje - pokud to bude nějaký šmejd, tak zdroj.[/quote]

Je od nějaké firmy FSP,link zde: http://www.fsp-ps.de/FPS-Web/
robky (3195)|27.5.2011 13:11
Chcelo by to presný model zdroja(stačí otvoriť case) a vek(aspoň približný) ...

Najvážnejším kandidátom na upgrade je procesor ... prípadne aj zdroj

Skontroluj revíziu dosky


Na základe zoznamu pre rev 1.0 alebo rev 1.1 si vyber v nejakom shope ....
vccn (17)|27.5.2011 13:22
Model:FORTRON AX450-PNF, 450W,mám ho v PC už skoro 3 roky. http://www.alza.cz/fortron-ax450-pnf-450w-d127891.htm A zákládní deska je rev 1.0, AM2/AM2+
r34ktor (7477)|27.5.2011 15:10
Na svou dobu to byl celkem slušný průměrný zdroj. Ale zub času se podepisuje na všem. Určitě už bude mimo záruku, takže bych ho rozdělal, vyčistil od prachu a zkontroloval stav kondenzátorů. Pokud nebudou vyteklé, může ještě nějaký čas posloužit.

[quote=robky;453616]Najvážnejším kandidátom na upgrade je procesor[/quote]
Mě sestava přijde celkem vyvážená. Phenom 8450 samozřejmě už není na dnešní dobu žádné dělo, ale nemyslím, že by potřeboval akutní výměnu. Záleží na tom, co dotyčný dělá a zda ho aktuální sestava nějak zásadně omezuje.

Já bych spíše peníze odložil, něco k nim časem přidal a posléze udělal kompletní upgrade.
vccn (17)|27.5.2011 15:47
No nevím jestli se cítím na rozebrání zdroje a přiznám se,nevím co jsou to ty kondenzátory. Podívám se na nějaké video na youtube jak otevřit zdroj:) Mimochodem PC používám hlavně na hraní a když jsem viděl nároky k Zaklínači 2 tak jsem si říkal že by nemuselo být špatné ho hrát ve Full HD na max.detaily nebo i chystaný Battlefield 3 vypadá že bude mít krvavé nároky. Mimochodem co říkáte na RAM, nejsou už archaické? Každopádně mi začíná blbnout tlačítko na zapnutí PC takže asi budu muset pořídit aspoň ten novej cache....
robky (3195)|27.5.2011 16:19
[quote=r34ktor;453639]
Já bych spíše peníze odložil, něco k nim časem přidal a posléze udělal kompletní upgrade.[/quote]

To by bolo ideálne, ale .....záleží na tom, ako rýchlo a či sa potrebné financie našporia. Aby to čakanie nebolo nekonečné :notsure
Samozrejme nikoho do ničoho nenútim, len keď tu autor zadal dotaz, zrejme zhodnotil svoje nároky a finančnú situáciu ....
[quote=vccn;453649]No nevím jestli se cítím na rozebrání zdroje a přiznám se,nevím co jsou to ty kondenzátory. Podívám se na nějaké video na youtube jak otevřit zdroj:) Mimochodem PC používám hlavně na hraní a když jsem viděl nároky k Zaklínači 2 tak jsem si říkal že by nemuselo být špatné ho hrát ve Full HD na max.detaily nebo i chystaný Battlefield 3 vypadá že bude mít krvavé nároky. Mimochodem co říkáte na RAM, nejsou už archaické? Každopádně mi začíná blbnout tlačítko na zapnutí PC takže asi budu muset pořídit aspoň ten novej cache....[/quote]

Ak si zdroj nikdy nerozoberal (a ani to nevidel), nepúšťal by som sa do toho - závisí teda aj od tvojej zručnosti a keď sa na to cítiš, prosím ....

A aby si nepovedal, že sme ti tu nič nenavrhli, ja by som pri tvojich finančných požiadavkách upgradoval nejako takto...

Samozrejme, toto je len základ. Hodil by sa tam ešte lepší chladič na procesor, ale aj s boxom to uchladí, len to nebude také tiché ....
Ramky, pokiaľ sú v poriadku, by som nemenil ....

Upgradovať bedňu:notsure to ti na výkone nepridá .... tlačítko sa dá opraviť/prestriekať/vymeniť
vccn (17)|27.5.2011 16:59
[quote=robky;453658]

A aby si nepovedal, že sme ti tu nič nenavrhli, ja by som pri tvojich finančných požiadavkách upgradoval nejako takto...

Samozrejme, toto je len základ. Hodil by sa tam ešte lepší chladič na procesor, ale aj s boxom to uchladí, len to nebude také tiché ....
Ramky, pokiaľ sú v poriadku, by som nemenil ....

Upgradovať bedňu:notsure to ti na výkone nepridá .... tlačítko sa dá opraviť/prestriekať/vymeniť[/quote]

No,něco na tom bude,počkat nějakou dobu a pak si koupit třeba rovnou celé nové PC. Uvidím na konci tohoto roku co bude dělat PC, kdyžtak sem napíšu znovu:) Ono to tlačítko určitě půjde nějak opravit:) ale já nevím jak,vždycky když ho zmáčknu tak trvá asi minutu než se mi rozsvítí kontrolka....
robky (3195)|27.5.2011 17:30
[quote=vccn;453665]No,něco na tom bude,počkat nějakou dobu a pak si koupit třeba rovnou celé nové PC. Uvidím na konci tohoto roku co bude dělat PC, kdyžtak sem napíšu znovu:) [/quote]

Jasne, nejaké peniažky už máš, niečo došporíš, za niečo staré predáš - nové je nové;)
[quote=vccn;453665]Ono to tlačítko určitě půjde nějak opravit:) ale já nevím jak,vždycky když ho zmáčknu tak trvá asi minutu než se mi rozsvítí kontrolka....[/quote]

Určite je chyba v tlačítku? Skús odpojiť káblik od tlačítka zo základnej dosky a spoj tie piny (na doske) niečim kovovým (malý skrutkovač, pinzeta, spinka a pod.) Ak to "naštartuje" hneď, je vadné tlačítko .... ak nie, môže robiť problém zdroj. Tú minutu to trvá, keď je pc studené (po dlhšom vypnutí) alebo vždy pri každom zapnutí?
r34ktor (7477)|27.5.2011 17:30
[quote=vccn;453665]Ono to tlačítko určitě půjde nějak opravit:) ale já nevím jak,vždycky když ho zmáčknu tak trvá asi minutu než se mi rozsvítí kontrolka....[/quote]
Musíš ho mačkat opakovaně?
Než se kontrolka rozsvítí, PC už bootuje? Pokud ne, mohlo by to znamenat problémy se zdrojem. Je běžící počítač stabilní (žádné náhodné restarty, nebo BSOD)?

EDIT: :turtle
vccn (17)|27.5.2011 19:32
[quote=robky;453673]
Určite je chyba v tlačítku? Skús odpojiť káblik od tlačítka zo základnej dosky a spoj tie piny (na doske) niečim kovovým (malý skrutkovač, pinzeta, spinka a pod.) Ak to "naštartuje" hneď, je vadné tlačítko .... ak nie, môže robiť problém zdroj. Tú minutu to trvá, keď je pc studené (po dlhšom vypnutí) alebo vždy pri každom zapnutí?[/quote]

Při každém zapnutí.Někdy hned po prvním zmáčknutí se nastartuje ale to je spíše vyjímka,většinou ho musím zmáčknout vícekrát. Každopádně vyzkouším odpojit ten kábl:)
vccn (17)|27.5.2011 19:39
[quote=r34ktor;453674]Musíš ho mačkat opakovaně?
Než se kontrolka rozsvítí, PC už bootuje? Pokud ne, mohlo by to znamenat problémy se zdrojem. Je běžící počítač stabilní (žádné náhodné restarty, nebo BSOD)?

EDIT: :turtle[/quote]
Ono tu minutu trvá nejen to než se rozsvítí kontrolka ale než se vůbec zapne pc, ukáže se bootovací obrazovka.Počítač funguje naprosto normálně teda až na to když ho ráno pustím tak po načtení windowsu a plochy zamrzne nebo se výrazně zpomalí asi na pět minut,potom funuguje normálně.Vždycky při prvním startu dne. Cache mám od impactu kde jsem si nechal celý počítač smontovat.
r34ktor (7477)|31.5.2011 13:28
Zkusil bych si od někoho půjčit na zkoušku jiný zdroj. Jaké chování bude PC vykazovat s ním.