reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Zbyněk Šmahel, produkt manažer značky Cooler Master v Abacus Computer

29.5.2011 11:37
Karel PolívkaMáme tu další rozhovor ze série Ptáme se za vás , v němž můžete pokládat otázky přímo vy - čtenáři Světa hardware. Tentokrát je ve znamení společnosti Abacus .

Tímto dáváme úvodem prostor, aby se pan Zbyněk Šmahel , produkt manažer značky Cooler Master v Abacus Computer, několika vlastními slovy představil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Zbyněk Šmahel se představuje[/SIZE]

V IT jsem před pár lety po skončení studia podnikal, poté jsem byl zaměstnán necelé tři roky u konkurenční firmy a nyní již pět let zastupuji pozici Product Manager ve firmě Abacus Computer. Má práce obnáší především nákup IT zboží z různých koutů světa jako je Čína, USA, Korea, ale i Holandsko, Německo a částečně z lokálního trhu. Také se starám o cenotvorbu, vyhledávání nových značek, které mají potenciál dobrého obratu, a prodej na naše největší zákazníky. Tato práce mne vždy bavila, je mi blízká a rozumím jí. Ve volném čase se věnuji hlavně rodině, americkým autům - Ford Mustang, PC hrám, tenisu a beach volejbalu.

Mezi naše hlavní značky patří Cooler Master, proto veškeré otázky prosím směřujte právě na produkty této společnosti.


Zbyněk Šmahel, produkt manažer značky Cooler Master v Abacus Computer[SIZE="3"]O společnosti Cooler Master[/SIZE]

Značka Cooler Master byla založena s posláním poskytovat nejlepší chlazení v oblasti IT. Od vzniku společnosti se z Cooler Masteru stal světový lídr v této oblasti. Poskytuje řešení, která přesně splňují požadavky zákazníků na vlastnosti, výkon a kvalitu. Značka získala světový věhlas díky vynikající technologii, propracovanému designu a kvalitnímu servisu. Cooler Master s hlavním výrobním závodem na Tchaj-wanu je držitelem certifikace ISO 9001.

V současnosti zahrnuje portfolio Cooler Masteru nejen řadu řešení pro chlazení, ale i zdroje pro počítače, počítačové skříně, chladicí podložky pro notebooky a mnoho dalších komponent. Pod křídly Cooler Masteru se nachází i dvě dceřiné značky zaměřené na hráče a exkluzivní produkty: Choiix a CM Storm .

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Jak pokládat otázky?[/SIZE]

Po dalších 7 dní můžete psát své otázky (zobrazí se v tomto tématu). Musí být dodržováno pravidlo 1 příspěvek = 1 otázka . Pokud máte otázek více, vytvořte každou zvlášť.Abyste byli s odpovědí spokojení, bude záležet na:

  • co nejpřesnější formulaci otázky a jejím vztahu k zaměření rozhovoru
  • zda jde o informaci, kterou lze zveřejnit (v dané době)
  • zda jde o informaci, která je k dispozici (otázky týkající se budoucnosti)

Příspěvky odbíhající od zaměření rozhovoru nebo porušující pravidla fóra jsou mazány.

Po týdnu bude téma uzamčeno, redakce vybere 10 nejzajímavějších otázek (případně přidá vlastní) a zašle je k zodpovězení. Po obdržení odpovědí je zpracujeme a typicky další pátek rozhovor zveřejníme v magazínu jako nový článek.
30.5.2011 01:22
wthulmann Znění otázky:
Dobrý den, bude se CM v dohledné době více věnovat segmentu (nej)dražších / (nej)větších skříní? Tedy můžeme očekávat nějaké novinky nebo aspoň novou revizi stávajících produktů?

Doplňující komentář:
Za poslední dobu uvedla firma "jen" HAF 932 a přebarvila Cosmos na černo. Jinak má v nabídce už mnoho let to samé. ATCS 840 a Stacker 830. Navíc jsou všechny tyto skříně vyjma HAF velmi špatně sehnatelné (ani Vy nemáte některé z jmenovaných v aktuální nabídce).
31.5.2011 10:28
Návštěvník Jméno tazatele: rejan

Znění otázky:
Proč ještě včera bylo ve vašem rozhovoru uvedeno, že společnost Cooler Master má deset let od založení a dnes je to smazáno?

Doplňující komentář:
Použil jsem tento údaj v soutěži a byl vyhodnocen jako chybný. Dle expertiády byla založeně 1992 a ne 2001.
1.6.2011 01:34
Návštěvník Jméno tazatele: Johny

Znění otázky:
Jak to vypadá s prodeji chladičů procesorů firmy Cooler Master? Potřeba chladit energeticky náročné procesory je dnes nižší, než jak tomu bylo např. v dobách Prescottu, a konkurence je dnes o poznání větší. Nedochází u Cooler Masteru postupem času k poklesu prodeje tohoto typu produktů?
2.6.2011 07:00
Brouk Znění otázky:
Jak probíhá komunikace s výrobci? Mátě šanci alespoň nějak minimálně ovlivnit sortiment, nebo máte jen ceník výrobce a maximálně uhádáte cenu?

Doplňující komentář:
Je to tak cca dva měsíce, co jsem se rozhodl pro nový počítač. Komponenty jsem si s rozvahou vybral za víkend, ale ani za dva týdny jsem nenašel skříň, která by se mi líbila. Nakonec jsem sáhl po jednom deset let starém modelu, co jsem vytáhl ze šrotu, a ve sklepě ji dolaďoval k obrazu svému. Rozhodně to nebylo o penězích, protože i když nepočítám čas, tak za barvy, tmely, ... jsem dal de facto totéž co by stála nová skříň, ale nikdo napříč značkami mi nedokázal nabídnout to, co by mi vyhovovalo.
3.6.2011 11:56
Návštěvník Jméno tazatele: Martin

Znění otázky:
Jaký je na českém trhu zájem o produkty značky Choiix v porovnání se zahraničím? Na rozdíl od produktů Cooler Master a CM Storm mi z hlediska pozice na trhu přijdou produkty této značky jako nevýrazné. Co z nich se např. u nás nejvíce prodává?
4.6.2011 08:18
Návštěvník Jméno tazatele: Tomáš

Znění otázky:
Jak důležitý je pro Cooler Master trh České republiky v porovnání s ostatními evropskými státy? Kolikrát se obliba značky může hodně lišit i ve dvou sousedících státech a počet prodaných kusů tak vůbec nemusí odpovídat počtu obyvatel (kupní síle).
5.6.2011 09:56
Návštěvník Jméno tazatele: Petr

Znění otázky:
V aktuální nabídce Cooler Masteru je pouze jedna skříň pro základní desky Mini ITX:
http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6623

Chystají se nějaké další modely pro Mini ITX? Tyto miniaturní platformy jsou postupem času stále více zajímavé, ale nabídka skříní i se zdrojem s nízkou wattáží od renomovaných výrobců je pořád hodně malá. Jaký je vlastně o tyto skříně zájem z hlediska prodejů?
5.6.2011 10:03
Návštěvník Jméno tazatele: Petr

Znění otázky:
Když už Cooler Master vyrábí pod značkou CM Storm i myši, podložky a skříně pro hráče, nechystá pro ně i další produkty jako např. headsety nebo herní ovladače?
5.6.2011 10:06
Návštěvník Jméno tazatele: Petr

Znění otázky:
Neplánuje Cooler Master vytvořit v České republice své lokální zastoupení?
5.6.2011 10:22
Návštěvník Jméno tazatele: Petr

Znění otázky:
V aktuální nabídce Cooler Masteru už není žádné vodní chlazení, přitom v minulosti pár takových chladičů bylo (kompletů i samostatných bloků známých pod názvem Aquagate).

Jsou v Cooler Masteru ještě nějaké plány se do této oblasti vrátit, nebo je to už definitivně uzavřená kapitola? To je ze strany uživatelů už tak malý zájem o vodní chlazení?
5.6.2011 10:36
Návštěvník Jméno tazatele: Petr

Znění otázky:
Když už má Cooler Master v nabídce speciální modely skříní pro fanoušky NVIDIE a AMD, co třeba i něco pro fanoušky Intelu? Pokud má být cílení na výrobce grafik (tedy na hráče), tak Intel sice nevyrábí grafiky, ale pro hráče výkonnější procesory ano. Navíc produkty Cooler Masteru nekupují pouze hráči, takže si nemyslím, že by o produkty pro fanoušky Intelu nebyl o zájem.
5.6.2011 10:44
Návštěvník Jméno tazatele: Petr

Znění otázky:
Cooler Master má docela zajímavý produkt s názvem Test Bench V1.0. Abacus jej také prodává, jaký je o něj zájem?

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6664