reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Doporučte mi prosím MMORPG místo WoW

Azza (2)|28.5.2011 13:46
Ahojte,
jak sám nadpis napovídá, byl jsem dlouhé roky hráčem WoW. Cca 5 let. Začal jsem už ve vanille, to nejlepší jsem zažil v TBC (top guilda, top progres - SWP před všemi nerfy apod.). Pak už to s každým dalším patchem/datadiskem pokulhávalo, odchody a návraty k wow se stupňovaly, až jsem nakonec odešel úplně (po vydání Cataclysm). Každý, kdo hrál WoW alespoň trochu na profesionální úrovni ví o čem mluvím. Teď s odstupem času mám chuť zkusit zase nějakou mmorpg, po shlédnutí fór, Battle.netu, Armory a konzultací bývalých spoluhráčů zjišťuju, že jsem o nic nepřišel a že WoW se "potápí" s těmi samými problémy dál a dál, že ta tvrdší skillovější komunita se pořád ztenčuje a ztenčuje, odchody hráčů zvučných jmen, rozpady kdysi nejlepších guild apod. Takže návrat k WoW jsem si definitivně rozmyslel. WoW se upravuje čím dál víc pro tupce a nooby, co nezvládají ani základní herní mechanismy, ale rádi by epicy. Nic pro mě. A proto se ptám na váš názor, lidí co zkusili i jiné mmorpg, která by za to stála, která alespoň trochu dosahuje kvalit kdysi(možná i dnes, jen už ne pro mě) nejlepší online hry ever made? Nechci se nikoho dotknout, ale junk typu Guildwars nebo Lineage mi nesmí na HDD. Zkusil jsem to, viděl jsem to, a jako subjektivní názor říkám - totální sračka, asi 30% kvality WoW.
Trochu jsem koukal na gameplay videa na youtube, četl recenze apod., ale znáte to, živý názor je nejlepší. Jen dodám, že kdysi dávno ještě před WoW jsem zkoušel trial EQ2 a nebylo to úplně špatné, jen mě to nechytlo tak jako WoW. Takže se ptám, co hrajete vy? Everquest 2, Aion, Age of Conan, Warrhammer Online, LotR Online nebo Final Fantasy? Nebo něco jiného?
Díky za váš čas a feedback!

Azza

P.S. Celý článek je samozřejmě subjektivní, tak prosím případné trolly ať jdou flamovat jinam. Díky
Azza (2)|29.5.2011 13:10
Díky za feedback! :)
jrx (1880)|29.5.2011 14:24
Aion, Eve Online (trochu těžší). :slug
pepples (206)|30.5.2011 18:28
já mohu doporučit Metin2 (hrál jsem něco přez 2 roky)
Nemesid (27)|15.6.2011 13:45
Trocha flamu - co znamená zkusil jsem? týden, měsíc, rok?

Hry co jsem hrál více než rok: Guild Wars, EVE Online, Aion

GW - asi nejlepší pvp co jsem kdy hrál, čistě arénová záležitost, žádné přepadávání a férovky 5:1 . PvE pro mě zcela vyhovující, jde o herní zážitek ne levlení. Spíše pro míň lidí/kamarádů.

EVE Online - vesmírné mmorpg, velmi propracované a masivní, pvp hodně kvalitní, pve po jisté době začne být pořád to samé. Ze začátku dost těžké a odrazující. Bohužel nutnost učit se skily v real time, tj začátečník nikdy nebude lítat konkurenceschopné lodě dříve než třeba za rok reálného času a je mu jedno kolik u toho stráví času.

Aion - klasické fantasy, decentní pve - instance, world bosové, pvp u mě pokulhávalo kvůli nevyváženosti povolání a značné neférovosti (přepady, pět na jednoho) + server kde dominuje jedna strana je o ničem pro tu druhou.
tatali (1)|19.2.2014 09:37
Nová expanze WoW: Warlords of Draenor se blíží, bude si to vyzkoušet?