Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 41 z 41

Téma: A další nováček... :)

Pravidelný diskutér Avatar uživatele wthulmann
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od janys Zobrazit příspěvek
    No já už jsem objednávku udělal (nakonec mě ty komponenty vyšly na nějakých 9k). Ale budu potřebovat do kanclu nový komp na hry (děláme publishing) a operuju s rozpočtem asi 30k, tak okukuju
    a není do kanclu vodník zbytečnej ? Navíc 30k mi na herní sestavu s vodníkem nepřijde dost.

Ne že bych ti to chtěl rozmlouvat, sám tu vedle sebe mám čtyři pc s vodníkem, ale to bylo kvůli renderování/taktování i7. Dá se postavit velmi tichá sestava i bez vody (teď jsem skládal něco do fractalu, byla v tom 6970 DirectCU2, 2500K, chladič a větráky o noctui a nebylo o tom vědět...

PS
    "moje" case:
    2x starý CM cosmos s vyříznutou dírou pro 3x120
    2x CM stacker 832 (v jednom obrovský pasivní rad na bočnici a v druhém 2x120 na dně)
    a doma jsem nacpal vodníka do Temjinu TJ10

jinak se opravdu do kanceláře přimlouvám za cosmos - opravdu prostorný, nahoru se vejde 3x120 nebo 2x140, má čelní dvířka ->míň prachu, míň hluku. spustu filtů a za ucha se dá dobře přenášet a může nanich docela vysoko stát. Nahoře má slušný odokladní plochy a porty. Nevýhodou je dementní chlazení disků, ale to jen pokud jich tma cheš nacpat hodně. SSD+2x plotňák = žádný problém. Navíc cosmos nestojí majlant.

PSS
    a nejsilnější argument na konec - mě se navíc cosmos děsně líbí (před temjinem jsem ho měl doma, teď ho mám vedle sebe v kanclu)
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele janys
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od wthulmann Zobrazit příspěvek
    a není do kanclu vodník zbytečnej ? Navíc 30k mi na herní sestavu s vodníkem nepřijde dost.

Ne že bych ti to chtěl rozmlouvat, sám tu vedle sebe mám čtyři pc s vodníkem, ale to bylo kvůli renderování/taktování i7. Dá se postavit velmi tichá sestava i bez vody (teď jsem skládal něco do fractalu, byla v tom 6970 DirectCU2, 2500K, chladič a větráky o noctui a nebylo o tom vědět...

PS
    "moje" case:
    2x starý CM cosmos s vyříznutou dírou pro 3x120
    2x CM stacker 832 (v jednom obrovský pasivní rad na bočnici a v druhém 2x120 na dně)
    a doma jsem nacpal vodníka do Temjinu TJ10

jinak se opravdu do kanceláře přimlouvám za cosmos - opravdu prostorný, nahoru se vejde 3x120 nebo 2x140, má čelní dvířka ->míň prachu, míň hluku. spustu filtů a za ucha se dá dobře přenášet a může nanich docela vysoko stát. Nahoře má slušný odokladní plochy a porty. Nevýhodou je dementní chlazení disků, ale to jen pokud jich tma cheš nacpat hodně. SSD+2x plotňák = žádný problém. Navíc cosmos nestojí majlant.

PSS
    a nejsilnější argument na konec - mě se navíc cosmos děsně líbí (před temjinem jsem ho měl doma, teď ho mám vedle sebe v kanclu)
    Jasný, rozumím

Beru to tak, že na svém kompu potřebuju rozběhat nejnovější hry na max detaily a ještě z nich nahrávat videa, dále tvorba instalátorů a jiné věci náročné na rychlé zpracování dat.

Jsem si vědom toho, že nelze dost dobře koupit komp, co vydrží 4 roky bez upgradu, ale já v zásadě potřebuju "jenom" procesor (asi Core I5 2500K), základovku a RAMky, protože tu na stole mám 2x GeForce GTX 480 (takový podstatný detailík, co jsem zapomněl zmínit ), které zapojím do SLI a mám na nějakou dobu vystaráno. Tím se samozřejmě investice do sestavy docela snižuje. Takže bych asi vodní chlazení nahodil jenom na SLI grafické karty (protože buď by ta skříň musela mít sakra dobrej airflow nebo bych si PC provizorně předělal na sporák a smažil si na něm vajíčka) a až by začalo CPU zadrhávat s výkonem, tak bych dokoupil blok na CPU, přeskládal okruh a přetočil ho na vyšší hodnotu.

Registrace
    Nov 2009

Tak zásilka dorazila, bohužel to ale nepřežila nějaká krabička... teďka ze dna bedny vybírám nějaké kovové packy Ale to se nic neděje, děkuju za balík! Už se nemůžu dočkat večera

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

tak dejte vědět, jestli je vše v pořádku

Registrace
    Nov 2009

Zdá se, že je všechno v pohodě. Ve "vycpávkových" krabičkách jsem našel nějaké základní topy pro Liang atd., takže se domnívám, že sada úchytů do objednávky vůbec nepatřila - prostě se tam nějak přimotala společně s krabičkami na výztuž

AMD Phenom II X3 720 jsem přetaktoval na 3,8 GHz a teplota se stabilně drží v zátěži na 26°C, což je asi o 4°C více než bylo v mém pokoji. Super! Až našetřím zase nějakou solidní částku, dokoupím chlazení na GTX 480.

Díky!

Registrace
    Mar 2008

Registrace
    Nov 2009

Tak bohužel špatné zprávy Včera večer mi začalo z ničeho nic ječet čidlo teploty a zjistil jsem, že pumpa neběží. Nejsem za boha schopný ji rozchodit - zkoušel jsem jinou větev zdroje, dokonce i jiný zdroj a nic. Je to možné, aby pumpa chcípla takhle brzo? Nebo ji mám rozebrat a překontrolovat kablíky apod.?

Registrace
    Mar 2008

Tak možné je všechno...

Laingy umírají náhodně, někomu po hodině, někomu po týdnu, někomu za půl roku, někomu za deset let...pokud se netočí tak s tím asi nic neuděláte, respektive třeba by to šlo nějak přepájet, ale tím ztratíte záruku, takže bych to nedoporučoval...

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Alphacool Support Zobrazit příspěvek
    Tak možné je všechno...

Laingy umírají náhodně, někomu po hodině, někomu po týdnu, někomu za půl roku, někomu za deset let...pokud se netočí tak s tím asi nic neuděláte, respektive třeba by to šlo nějak přepájet, ale tím ztratíte záruku, takže bych to nedoporučoval...
    Ok, pošlu to na reklamaci... nějaké tipy, jak to vyndat, aniž bych vytopil sousedy? Pumpa je na spodku bedny, expanzka v 3,5'' pozici Asi si příště koupím nějaké rychlospojky

Registrace
    Mar 2008

Jestli máte poblíž Baumax nebo něco podobného tak by tam měli mít něco jako http://www.alphacool.cz/produkt/Alph...ic_hadice.html - kupte 2ks, zaškrťte hadici před pumpou a za pumpou a je po problému...

Registrace
    Nov 2009

Bomba, díky!

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Stavba vodníka - nováček
    Od Ifrit v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 02-08-2010, 08:21