reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade PC v ceně 5 000 - 7 500 Kč

phreo (19)|29.5.2011 13:20
Co chci upgradovat: gk

Aktuální konfigurace: v podpisu

Další komentář: Zdravím diskutující, rozvažuji koupi dedikované grafiky- ano jsem teď na integrované.
Zaměření - hry (plus standart - net,filmy).
nemám vyhraněný názor na AMD/nVidia - tak nějak radši mám nVidie ale AMD se nebráním.
když postavím proti sobě značky tak bych to viděl takto:
physX vs podpora více monitorů
1.otázka tedy zní - nakolik se physX využívá v současných hrách? jestli to má mít nějakou větší váhu při rozhodování.
2. jaké karty byste doporučuli jako rozumný upgrade(cena od 3K5 cca) k sestavě a jaké by byli maximální možné vzhledem ke zdroji. přednost mají chladnější a pokud možno tišší řešení tzn asi frozr,dCU,OC apod?
uvažujme rozlišení x1080/x1200. jsem si vědom ne úplně silného CPU nicméně dle testu na konkurenčním webu předpokládám že to nějak pojede. 4.jádro mi jede, OC jsem nezkoušel. případná změna cpu/platformy by proběhla dejme tomu na podzim. tou dobou by snad měly být nové procíky AMD.
hry které mám v plánu: -rozhodně oba zaklínače jinak jsem ještě moc nekoukal co je v nabídce, určitě si dám nějaké FPS, poslední hry které jsem pořádně hrál byly mafia1, halfLife2, max payne atd. jsem prostě pozadu:D

berte to prosím jako takové rozvažování vzhledem k možnostem mého zdroje a dostupným technologiím, nákup by proběhl až po 15.6 tzn. netřeba hledět na každou stokorunu v aktuálních cenách.

děkuji za případné náměty a připomínky:)
16cmfan (2153)|29.5.2011 13:32
K zdroju - to sa báť nemusíte, práve naopak - zvládne aj high-end karty okrem dvojčipových. K grafikám - tichá verzia populárnej karty MSI N460 Hawk alebo ASUS EAH5850 DirectCU/2DIS/1GD5 a potom ďalšie modely Sapphire Radeon HD 6850 Toxic 1GB. Ďalší kandidáti: ASUS ENGTX560 DC/2DI/1GD5 od rôznych výrobcov. Doporučujem pozrieť testy, kde ktorá karta ešte stačí na FullHD rozlíšenie. A malá poznámka - alfacomp je vo forme, HD5850 na sklade, to sa len tak nevidí :)
Jandaskunk (2330)|29.5.2011 14:31
[quote=16cmfan;453905] A malá poznámka - alfacomp je vo forme, HD5850 na sklade, to sa len tak nevidí :)[/quote]

Akorátže už celkem za draho...
phreo (19)|29.5.2011 20:26
Ten Hawk se mi celkem líbí akorát to chlazení prej není úplně nejtižší.
Jinak se mi líbí ASUS ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5 a Gigabyte GTX560 1GB DDR5 GV-N56GOC-1GI
přičemž předpokládám že mají stejné chlazení jako verze TOP/ SOC testované na pctuningu.
Ale stejně asi zůstanu u té N460 Hawk.. peníze jsou peníze:D. Uvidíme jaký názor na to budu mít za pár týdnů.
phreo (19)|25.6.2011 01:34
tak jsem nakonec koupil toto:
http://www.alza.cz/msi-n460gtx-m2d1gd5-oc-d200142.htm
cena zase vyhrala :D
tichy to teda zrovna neni a v afterburnu to ukazuje i nad 70 stupnu to jsem docela koukal. to bude chtit asi vyhledove nejakej outtake vetrak ikdyz to spis vidim na sundanou bocnici.
ted mam akorat ghost warrrior a v nem to jede v pohode na full.. su zvedavy co to bude delat se zaklinacem:)
Jandaskunk (2330)|25.6.2011 01:53
Ty nemáš žádnej outtake? Tak to se pak nediv s teplotama a hlučností, klidně můžeš dát ten větrák zepředu jako outtake dozadu. Vepředu samotnej ti je k ničemu.
phreo (19)|25.6.2011 02:32
beru na vědomí a děkuji.
přehodím ho tedy zatím vzad:)