reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Skříň do 2500

Macegriffin (35)|2.6.2011 19:57
Ahoj potřebuji radu,mám teď CoolerMaster Centurion 532 Black http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39378 a poslední dobou mi začali mírně vibrovat disky. Oba jsou od WD,třetí samsung je v pohodě.Skříň mírně vibruje,no spíš se ozývá nepravidelné hučení,přes den to skoro slyšet není,ale v noci bych nejraději vzal kladivo:-( Skříň je stará cca 5let

Poraďte jakou skříň použít aby to ustálo ty vibrace.

pokukuji po Fractal Design DEFINE R3
Předem vylučuji různé výstupky na skříních atd. Dokážu si představit jak se na to dobře pak utírá prach :-)

díky za názory
kevin00 (10238)|2.6.2011 20:34

Někomu se líbí Fractal Design Define R3 Black Pearl. Mě osobně vadí dvířka a pouze dvě 5.25" pozice. Ale o je již na zvážení samotného uživatele.
athens (724)|2.6.2011 21:13
No já bych tedy začal spíše nějak eliminovat vibrace a poté kdyby nic nepomáhalo uvažoval bych o nové skříni. Myslíš si, že v nové skříni vibrace disků nebudou? Já bych spíše začal tímto nebo tímto vyjde to levněji než nová skříň a místo na boxy tam máš.
kevin00 (10238)|2.6.2011 21:25
[quote=athens;454898]No já bych tedy začal spíše nějak eliminovat vibrace a poté kdyby nic nepomáhalo uvažoval bych o nové skříni. Myslíš si, že v nové skříni vibrace disků nebudou? Já bych spíše začal tímto nebo tímto vyjde to levněji než nová skříň a místo na boxy tam máš.[/quote]

Ono záleží, jak je skříň řešena. Pokud to bude ze slabého plechu, jsou vibrace přenášeny a skříň vibruje. Pokud je skříň rozumně navržena a není použit slabý plech, vibrace nejsou tolik přenášeny a skříň na vibrace tolik netrpí.
Georginek (2957)|2.6.2011 21:45
Nevim, ja pokud Ti vibrujou disky, tak bych urcite zacal eliminaci vibraci. To ze si koupis novou skrin za 2500Kc, za coz nesezenes nic extra, a bude to vibrovat stejne :D

Never zadnym systemum s podlozkama, s kosema, vibruje skoro kazda bedna. A hlavne kdyz tam mas vic nez 1 disk......
Mam zkusenost se spoustou velice kvalitnich skrini treba i za 7K s tlustym plechem a disky stejne vibrovaly.
Macegriffin (35)|2.6.2011 22:44
Mno tak teď nevím.... ta moje stará skříň je vážně papír.Když byla nová tak pohoda,teď co má možnost se hýbat tak se hýbe.
Uchycení HDD je pouze v umělohmotných lyžinách,šrouby tam nejdou dát.Proto jsem uvažoval o nějaké jiné bedně kde se disky šroubují,ale pokud říkáte že je to zbytečné tak jsem v pytli.
Na ty různé redukce do 5,25 pozice jsem už koukal,ale zase co uživatel to jiný názor,někomu to pomohlo jinému ne.
Jandaskunk (2330)|2.6.2011 22:58
Mám Fractal R3 a v tom jeden disk (Samsung) a skříň vibruje, hlavně vrchní část (aby to tolik nevibrovalo a nehučelo, tak jsem navrch skříně dal těžší předmět). Takže jak psal Georginek, u vibrací disků většinou nová skříň není spása...
kevin00 (10238)|2.6.2011 22:59
Na utlumení vibrací je nejlepší gumičkové uchycení, ale neeliminuje hluk z pevného disku. Ale hluk asi uživatelé netrápí, jen vibrace.

EDIT: Thermaltake Spedo sice není žádná spása, ale naštěstí mi v ní disky nevibrují :cool:
Georginek (2957)|2.6.2011 23:21
JJ, to uchyceni je jedinne reseni....Ja mam ve svym profilu videt, jak mam prichyceny disky v sachte na disky...... Mam tam sice gumy od kalhot ale mam to udelane stejnym zpusobem....
Nicmene davani disku do 5.25 pozice na gumicky povazuji za prasarnu, pac tam neni vubec zadny prisun vzduchu a zbytecne zabiraji prostor. A do 3.25 pozice gumy take do kazde skrine dat nejdou....

Hluk se da eliminovat AA managerem, vibrace nikoliv.....
kevin00 (10238)|2.6.2011 23:32
[quote=Georginek;454916]JJ, to uchyceni je jedinne reseni....Ja mam ve svym profilu videt, jak mam prichyceny disky v sachte na disky...... Mam tam sice gumy od kalhot ale mam to udelane stejnym zpusobem....[/quote]

Záleží jak je skříň koncipována. Někde máš HDD boxy, které vytáhneš a na bočnice, lteré HHD box držely "nabastlíš" "gumové uchycení", takže HDD můžeš i chladit intake ventilátorem. To ovšem není uživatelům případ.

[quote=Georginek;454916]Hluk se da eliminovat AA managerem, vibrace nikoliv.....[/quote]

Ne vždy je to u všech disků možné nebo k něčemu přínosné.
Macegriffin (35)|3.6.2011 15:49
Mno tak fakt nevím,vždy jsem měl v pc minimálně dva HDD,to hučení je až ted tak předpokládám že se skřín po těch letech uvolnila proto drnčí,levou bočnici tam ani nemám protože pokud pc zavřu je hluk větší.Zkoušel jsem i bočnici vypodložit těsněním,ale taky žádný úspěch.
Tak to ještě nějak promyslím- gumičky do téhle skříně nedám,tišící bazmeky do 5,25 pozice fungují taky jen občas.
athens (724)|3.6.2011 17:38
Tak to tedy vypadá opravdu na novou skříň. Vyber z tedy z těch (jestli ti vyhovují), které navrhoval kevin00
Jandaskunk (2330)|3.6.2011 20:35
[quote=kevin00;454914]
EDIT: Thermaltake Spedo sice není žádná spása, ale naštěstí mi v ní disky nevibrují :cool:[/quote]

To bude asi tím, že v tom nemáš takovej vibrující disk jako já :D
EDIT: Nj, mě WD zase pískal, tak jsem ho vyměnil za Samsung a ten zas dost vibruje, ale s tim mým provizorním řešením to je OK vcelku :D
kevin00 (10238)|3.6.2011 21:01
[quote=Jandaskunk;455054]To bude asi tím, že v tom nemáš takovej vibrující disk jako já :D[/quote]

Mám v něm tři disky různého stáří a různých edic. Ale všechny WD :)
Georginek (2957)|3.6.2011 21:09
Ono taky jde o subjektivni pocit. Z praxe vim, ze me rikaji "uchyl" na ticho. Treba slysim vibrace,ktere jini ne.
Bohuzel posouzeni tohodle aspektu prez net neni mozne........

Ale pokud by tazatel nechtel zbytecne vyhazovat penize za jinou skrin, radim toto.

Zavesit na gumicky jak jsem psal, treba jen jeden disk. Kdyz to bude OK, tak druhy a treti pak treba normalne zasroubovat. Chce si s tim jen trochu pohrat......

Proc nechces dat gumicky do tehle skrine? Tisici bazmeky do 5.25 taky nefunguji vzdycky, to mas pravdu.......
Kde mas stat bednu? Nedotyka se treba stolu z druhe strany?
Jandaskunk (2330)|3.6.2011 21:34
[quote=Georginek;455073]Ono taky jde o subjektivni pocit. Z praxe vim, ze me rikaji "uchyl" na ticho. Treba slysim vibrace,ktere jini ne.
Bohuzel posouzeni tohodle aspektu prez net neni mozne........
[/quote]

No, pokud prostě vibrují plechy, tak to subjektivní pocit není :D
Macegriffin (35)|4.6.2011 00:40
[quote=Georginek;455073]
Proc nechces dat gumicky do tehle skrine? Tisici bazmeky do 5.25 taky nefunguji vzdycky, to mas pravdu.......
Kde mas stat bednu? Nedotyka se treba stolu z druhe strany?[/quote]

Gumičky- no do 5,25 je nedám,skříň má místo uchycení šroubky ty plastové zámky,tudíž tam nejsou díry k provlečení(na jedné straně) a nějak jim nevěřím :-) raději šrouby.

bedna je na podlaze a nedotýká se ničeho.

Ono ještě asi budu muset koupit chladič na procák.Po mém skvělém zásahu jsem si odpálil desku,takže jsem dělal upgrade a koupil Gigabyte 870A,Phenom II X4 955 Black Edition a ventilátor při zátěží začne dělat pořádní kravál(taky kvůli té otevřené bedně)

No teď se mi povedlo s bednou nějak pohnout a hučení přestalo(nebo ho tak neslyším)

Jinak ta skřín je řešená,že dole je koš na tři HDD uchycený po straně na plechu na kterém drží deska,zespodu dvěma šrouby skrz podlahu(na ohnutých plíškách)a nahoře zastrčený do koše na 2,5disky,nebo disketovku a ten je zastrčený zase zespodu do 5,25 pozice.Takže plechy na plechy.....když za to vezmu klidně s tím mírně pohnu.

Takže asi vážně vrazím prachy do new bedny,jen vybrat do které.Rozhodně ne už coler master.
Georginek (2957)|4.6.2011 01:22
Ja sem nerikal davat gumicky do 5.25 ale do kosu na disky. Plastove zamky se samozrejme daji sundat, a pak je zaveseni vice nez trivialni....... Rozdil mezi gumickami a srouby neni zadny ( pokud to pridelas spravne ). Gumicky maji akorat ten +, ze nevibruji.....

Cm bych neodsuzoval, vse se posouva vpred, ja si na jakoukoliv vyzsi verzi CM nemuzu stezovat.....
Neodpustim si notes: Nevibruje bedna, ale disky. A mel sem tu LianLi za 16K, FD za 9K a 4 HDD byly horsi nez v EC za 650Kc.