reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mechanika nevypaluje ale čte

MarekVys (80)|3.6.2011 14:25
Zdravím, mám takový, amatérský dotaz.

Moje DVD mechanika: SAMSUNG DVD±R/±RW/RAM SH-S223B

ze dne na den, přestala vypalovat. Ashampoo vyhodí error o nekompatibilitě formátu DVD (DVD-R) a přeruší vypalování, CDBurner hodí číselný error, Nero Info při pokusu o získání informací o mechanice vytuhne. A musí být ukončeno přes správce úloh.

Viry, vadné procesy a další neřádstva jsem již zkusil hledat a nic. Protože je PC stále v záruce, chtěl bych jej poslat na reklamaci.. to se ale zase povleče, tak bych se chtěl zeptat. Jak se dá víc otestovat, že je vadná mechanika a ne nějaký SW. Zaráží mě, že DVD, zdá se, čte, ale není schopná vypalovat.

Při pokusu vypalovat v průzkumníku windows se nic neděje, nebo vytuhne okno průzkumníku.

Děkuji předem za každou radu.
kevin00 (10238)|3.6.2011 14:30
V první řadě bych se zeptal u prodejce, jestli musíš zaslat celý počítač na reklamaci nebo stačí pouze vadná část (v tomto případě mechaniku).
Jediné co můžeš udělat je mechaniku vyčistit a přehrát firmware.
john (877)|3.6.2011 14:36
prekontroluj kabelaz
ASPI drivery jsou v poradku?
pripadne ji zkus v jinem PC a pokud i tam nepujde zkus prehrat firmware...
aspi.png
john (877)|3.6.2011 14:37
:slug
MarekVys (80)|3.6.2011 15:32
Takže, Samsung mechaniku poznává jako SAMSUNG DVD±R/±RW/RAM SH-S223C nikoliv SH-S223B jak ne napsáno v přiloženém dokumentu k PC.

Drivery jdou tedy stahovat pouze na S223C, ok, když dám ale stahovat.. hodí to hlášku download fail, restartujte a zkuste znovu. PC se sám restartuje, ale už nenaběhne, musí se restartovat přes knoflík aby naběhl. Při opakování stejný výsledek.

PC je zapečetěno, takže kontrola kabeláž etc není možná.
john (877)|3.6.2011 18:06
"download fail" urcite nebude mit nic spolecneho s mechanikou, to se ti hada jeste asi neco navic...
to nestahnes ani tady? http://www.cdrinfo.com/sections/firmware/SingleModel.aspx?DriveId=1682

jaj, india region 223C..., to te asi nepusti na jiny FW / zkus odkazy /..., jsi v evrope, C revize by tam nemela co delat, mel jsem podobny problem s IDE 222A india / tusim /, nak jsem tam nacpal upraveny 222A, ale jak, to uz nevim... / urcite to byl pokus, omyl a brouzdani na netu... /
nebo jsem tam nahodil region 2 ktera to resila..., uz si opravdu nevzpominam...
222A.png R222A.png R223F.png
kevin00 (10238)|3.6.2011 18:19
Stažený firmware pro mechaniku Samsung SH-S223C jsem Ti vložil jako přílohu.
MarekVys (80)|3.6.2011 18:53
Ten soubor SH-S223C_SB06 stáhnu, když ho ale spustím, ohlásí, že se bude updatovat a nemám vypínat pc ze zdroje. Potvrdím, kurzor myši se změní na kolečko, že se něco provádí, je tam načítací lišta, píše downloading, nenačte se ani milimetr lišty a vyhodí to error, download fail. Restartuje se PC.
kevin00 (10238)|3.6.2011 19:03
Spouštíš ho jako Administrátor :notsure
MarekVys (80)|3.6.2011 19:06
Jo, na podruhé jsem to zkusil jako administrátor, to mě napadlo. Přesto stejný výsledek.

Co se týká změny těch regionů jak psal John... tomu nerozumím. V regionu mám "nevybráno" a není mi úplně jasné co to vlastně je. Změna na region 2 by mohla nějak pomoct? To ovlivňuje jen čtení disků ne? S tím problém nemám, nechce to jen vypalovat.. a dlouho to vypalovalo.. ze dne na den přestalo.
MarekVys (80)|3.6.2011 19:10
Přikládám obrázky problému s instalací driveru.
Bez názvu.png Bez názvu2.png
kevin00 (10238)|3.6.2011 19:12
john (877)|3.6.2011 19:18
to je asi ten problem z hlediska FW, mas "C" a chce jej hodit na "B" a tim koncis... / nebude ti povolen upgrade /, jak jsem psal vyse, ja s tou indii mel tez problem / opravdu uz nevim, jak jsem to resil /, ale pokud mas na dodaku 223B a PC ti hlasi 223C, tak bych to dodavateli "omlatil" o hlavu...
kevin00 (10238)|3.6.2011 19:28
[quote=john;455035]to je asi ten problem z hlediska FW, mas "C" a chce jej hodit na "B" a tim koncis... / nebude ti povolen upgrade /, jak jsem psal vyse, ja s tou indii mel tez problem / opravdu uz nevim, jak jsem to resil /, ale pokud mas na dodaku 223B a PC ti hlasi 223C, tak bych to dodavateli "omlatil" o hlavu...[/quote]

Ale on instaluje firmware pro SH-S223C ... stačí se kouknout na ty screeny :rolleyes:
MarekVys (80)|3.6.2011 19:36
Já už propadám zoufalství, co s tím počítačem je.

Driver nejde nainstalovat, vypalovat nejde, vir tam údajně není, řešil jsem to, kontrola logů etc.. nevím jak postupovat. Myslel jsem, že to bude HW, že to vymění a bude ok. Jestli je problém někde jinde, nevím co si počít.

Návod na instalaci driveru jsem četl, krok 1 a 2 ok, krok 3 místo "download OK" nastane "download fail".
john (877)|3.6.2011 19:52
[quote=kevin00;455036]Ale on instaluje firmware pro SH-S223C ... stačí se kouknout na ty screeny :rolleyes:[/quote]
srry :mistake, ja to jen tak proletel...:shut

edited: mrkni se na ty screeny opet, je fakt, ze jsi mu dal odkaz na 223C, ten ale obsahuje SB006, coz je ten problem... / je urcen pro radu B, ne C, coz samozrejme neni tva chyba... /

edit2: i tak je to blbe, kdyz vidim current version SB002 ->SB006... a OS hlasi 223C..., pokud se nic nezmenilo, tak FW optik samsung mely vzdy Sxxx"verze mechaniky"..., ja tehda do 222A nemoh nacpat ani nahodou SBxxx
StD (1963)|3.6.2011 20:21
[quote=MarekVys;455040]Já už propadám zoufalství...[/quote]
Jak píšeš v postu #5 je stroj zapečetěný, tudíž s tím nic fysicky nenaděláš - nemůžeš ani zkontrolovat kabeláž. Tudíž to při první příležitosti popadni celé a práskni s tím o ponk dodavateli. Více to nemá cenu pitvat. Chování typu "ze dne na den přestane dělat něco" je u optických mechanik naprosto běžné a u značky Ťamťung to platí 2x.
MarekVys (80)|3.6.2011 20:36
Dát to celé dodavateli na servis by pro mě bylo nejpohodlnější, ale obávám se, že buďto sdělí, že je to SW problém a tím ne jejich starost, nebo jako už jednou, prostě řeknou, že chybu nenašli. Má to řešit 100megadistribution se kterými už moc dobré zkušenosti nemám. Ale asi jim to budu muset poslat, díky za váš čas a rady. :thumb
john (877)|3.6.2011 20:42
nevim, jestli si zkousel online FW update od Samsungu...
http://www.samsungodd.com/eng/Firmware/liveupdate.asp
ale osobne si myslim, ze si nepomuzes...
MarekVys (80)|3.6.2011 20:57
[quote=john;455061]nevim, jestli si zkousel online FW update od Samsungu...
http://www.samsungodd.com/eng/Firmware/liveupdate.asp
ale osobne si myslim, ze si nepomuzes...[/quote]

Ze začátku to vypadalo nadějně, úspěšně to stáhlo ten firmware samotný a pak byl stejný problém, download fail.

Ale díky, uvidím co servis. :)
StD (1963)|3.6.2011 21:24
[quote=MarekVys;455069]...uvidím co servis. :)[/quote]
Tam není co řešit a diskutovat, svádět to na SW - to co jsi popsal v úvodu jsou evidentní příznaky chyb komunikace (mechanika/host), ale to nemůžeš ověřit, když dovnitř nemůžeš vyměnit kabeláž apod. Na update FW se vykašli (a zvláště pod WIN), to ti včerejší funkčnost nevyřeší.