Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: Mechanika nevypaluje ale čte

Občasný diskutér Avatar uživatele MarekVys
    Registrace
    Jun 2008

Zdravím, mám takový, amatérský dotaz.

Moje DVD mechanika: SAMSUNG DVD±R/±RW/RAM SH-S223B

ze dne na den, přestala vypalovat. Ashampoo vyhodí error o nekompatibilitě formátu DVD (DVD-R) a přeruší vypalování, CDBurner hodí číselný error, Nero Info při pokusu o získání informací o mechanice vytuhne. A musí být ukončeno přes správce úloh.

Viry, vadné procesy a další neřádstva jsem již zkusil hledat a nic. Protože je PC stále v záruce, chtěl bych jej poslat na reklamaci.. to se ale zase povleče, tak bych se chtěl zeptat. Jak se dá víc otestovat, že je vadná mechanika a ne nějaký SW. Zaráží mě, že DVD, zdá se, čte, ale není schopná vypalovat.

Při pokusu vypalovat v průzkumníku windows se nic neděje, nebo vytuhne okno průzkumníku.

Děkuji předem za každou radu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

V první řadě bych se zeptal u prodejce, jestli musíš zaslat celý počítač na reklamaci nebo stačí pouze vadná část (v tomto případě mechaniku).
    Jediné co můžeš udělat je mechaniku vyčistit a přehrát firmware.

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

prekontroluj kabelaz
    ASPI drivery jsou v poradku?
    pripadne ji zkus v jinem PC a pokud i tam nepujde zkus prehrat firmware...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: aspi.png 
Zobrazení: 163 
Velikost: 9.1 KB 
ID: 21910  

Registrace
    Feb 2007

Registrace
    Jun 2008

Takže, Samsung mechaniku poznává jako SAMSUNG DVD±R/±RW/RAM SH-S223C nikoliv SH-S223B jak ne napsáno v přiloženém dokumentu k PC.

Drivery jdou tedy stahovat pouze na S223C, ok, když dám ale stahovat.. hodí to hlášku download fail, restartujte a zkuste znovu. PC se sám restartuje, ale už nenaběhne, musí se restartovat přes knoflík aby naběhl. Při opakování stejný výsledek.

PC je zapečetěno, takže kontrola kabeláž etc není možná.

Registrace
    Feb 2007

"download fail" urcite nebude mit nic spolecneho s mechanikou, to se ti hada jeste asi neco navic...
    to nestahnes ani tady? http://www.cdrinfo.com/sections/firm...x?DriveId=1682

jaj, india region 223C..., to te asi nepusti na jiny FW / zkus odkazy /..., jsi v evrope, C revize by tam nemela co delat, mel jsem podobny problem s IDE 222A india / tusim /, nak jsem tam nacpal upraveny 222A, ale jak, to uz nevim... / urcite to byl pokus, omyl a brouzdani na netu... /
    nebo jsem tam nahodil region 2 ktera to resila..., uz si opravdu nevzpominam...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 222A.png 
Zobrazení: 111 
Velikost: 12.9 KB 
ID: 21911   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: R222A.png 
Zobrazení: 116 
Velikost: 9.6 KB 
ID: 21913   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: R223F.png 
Zobrazení: 109 
Velikost: 9.6 KB 
ID: 21914  
    Naposledy upraveno uživatelem john: 03-06-2011 v 19:26

Registrace
    Feb 2008

Stažený firmware pro mechaniku Samsung SH-S223C jsem Ti vložil jako přílohu.
    Připojené soubory Připojené soubory

Registrace
    Jun 2008

Ten soubor SH-S223C_SB06 stáhnu, když ho ale spustím, ohlásí, že se bude updatovat a nemám vypínat pc ze zdroje. Potvrdím, kurzor myši se změní na kolečko, že se něco provádí, je tam načítací lišta, píše downloading, nenačte se ani milimetr lišty a vyhodí to error, download fail. Restartuje se PC.

Registrace
    Feb 2008

Spouštíš ho jako Administrátor

Registrace
    Jun 2008

Jo, na podruhé jsem to zkusil jako administrátor, to mě napadlo. Přesto stejný výsledek.

Co se týká změny těch regionů jak psal John... tomu nerozumím. V regionu mám "nevybráno" a není mi úplně jasné co to vlastně je. Změna na region 2 by mohla nějak pomoct? To ovlivňuje jen čtení disků ne? S tím problém nemám, nechce to jen vypalovat.. a dlouho to vypalovalo.. ze dne na den přestalo.

Registrace
    Jun 2008

Přikládám obrázky problému s instalací driveru.
Název: Bez názvu.png 
Zobrazení: 128 
Velikost: 165.1 KB 
ID: 21915   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Bez názvu2.png 
Zobrazení: 127 
Velikost: 120.0 KB 
ID: 21916  

Registrace
    Feb 2008

Registrace
    Feb 2007

to je asi ten problem z hlediska FW, mas "C" a chce jej hodit na "B" a tim koncis... / nebude ti povolen upgrade /, jak jsem psal vyse, ja s tou indii mel tez problem / opravdu uz nevim, jak jsem to resil /, ale pokud mas na dodaku 223B a PC ti hlasi 223C, tak bych to dodavateli "omlatil" o hlavu...

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od john Zobrazit příspěvek
    to je asi ten problem z hlediska FW, mas "C" a chce jej hodit na "B" a tim koncis... / nebude ti povolen upgrade /, jak jsem psal vyse, ja s tou indii mel tez problem / opravdu uz nevim, jak jsem to resil /, ale pokud mas na dodaku 223B a PC ti hlasi 223C, tak bych to dodavateli "omlatil" o hlavu...
    Ale on instaluje firmware pro SH-S223C ... stačí se kouknout na ty screeny

Registrace
    Jun 2008

Já už propadám zoufalství, co s tím počítačem je.

Driver nejde nainstalovat, vypalovat nejde, vir tam údajně není, řešil jsem to, kontrola logů etc.. nevím jak postupovat. Myslel jsem, že to bude HW, že to vymění a bude ok. Jestli je problém někde jinde, nevím co si počít.

Návod na instalaci driveru jsem četl, krok 1 a 2 ok, krok 3 místo "download OK" nastane "download fail".

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední