reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dell D600 Latitute

PETR107 (11)|3.6.2011 19:32
Notebook hlásí v napájení přeškrknutou baterii a nenabíjí ji.
Zakoupil jsem novou v domění jejího konce ale problém přetrvává.
Podezření mám na Win XP. Dá se udělat obnova továrního nastavení ?
Pokud ano, na které F po startu kliknou nebo musím udělat novou instalačku z CD Win
a ostatní ovladače si stáhnout.
Díky za radu
DrZelenka (2491)|3.6.2011 20:19
Postup záleží na notebooku ...
alfah4ns (1040)|3.6.2011 21:47
S nenabíjením baterie nemá systém nic společného (jak by asi ntb nabíjel ve vypnutém stavu).
Podezřejní padá na adpatér k notebooku, i když se nedá vyloučit ani chyba záklladní desky (an cestě mezi konektorem zdroje a konektorem pro baterii, je ale nejméně pravděbodobná).

EDIT:
tohle jsme našel na Delláckém fóru:
http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/p/19250464/19802743.aspx
někdo tam psal něco o možnosti zastavení nabíjení v BIOSu... tak ho zkus proklikat...
xmarek (1676)|4.6.2011 08:40
Jelikož nejsem vlastníkem notebooku Dell, tak to nemůžu potvrdit, ale..
Kolega má notebook Dell a v minulosti řešil podobný problém se svým notebookem. Řešením byla koupě nového napájecího adaptéru. Důvod? Řekl mi, že má Dell na konektoru nějaký další pin, který se lehce poškodí a výsledkem jsou právě tyto problémy. Je to prý nějaká ochrana Dellu. Už si přesně napamatuji důvod proč tak činí.

Každopádně bych si zkusil půjčit od někoho jiného (pokud je někdo takový v dosahu) jiný napájecí adaptér.
PETR107 (11)|4.6.2011 16:56
To bude asi ten problém, noťas jsem získal bez adaptéru a dokoupil jsem si uni HAMA.
Už na vyměnitélném konektoru tohoto adaptéru je poznámka (HP, not DELL) ale jiný ze sady tam nepasuje.
Na netu jsem našel adaptér ne od Dellu, je od Whitenergy ale v seznamu je i pro D600.
Tak to risknu, jinou možnost zatím nemám. Díky
speedsnail (4876)|4.6.2011 18:55
Bazarový originál Delly seženeš uplně v pohodě za pár stovek.
mpitman (206)|4.6.2011 20:19
Mohu potvrdit, ze je to opravdu adapterem. Kolega nedavno resil to same. Ditko si hralo s kabelem od adapteru a zlomilo mu slaboucky pin uprostred konektoru a prestala se nabijet baterie. V jeho pripade pomohlo strcit kus dratku do konektoru na notebooku aby se dotykal zbytku pinu v konektoru a nabijel. V pripade neoriginalniho adapteru to samozrejme nepujde. Radeji bych neexperimentoval a koupil v bazaru nebo na Aukru nejaky pouzity cena bude podobna jako za novy neoriginalni.
alfah4ns (1040)|4.6.2011 21:16
[quote=PETR107;455167]To bude asi ten problém, noťas jsem získal bez adaptéru a dokoupil jsem si uni HAMA.
Už na vyměnitélném konektoru tohoto adaptéru je poznámka (HP, not DELL) ale jiný ze sady tam nepasuje.
Na netu jsem našel adaptér ne od Dellu, je od Whitenergy ale v seznamu je i pro D600.
Tak to risknu, jinou možnost zatím nemám. Díky[/quote]


Ojej, tak to jsi měl napsat hned, my tu všichni v domění, že máš origo adaptér, který možná odešel...
Totižto Delly komunikují s adaptérem, zjišťují, jestli je připojen kompatibilní, dostatečně silný, pokud ne, zastaví nabíjení, či dokonce můžou i snížit výkon celého ntb...(ono ale nejen Delly)
A ještě když tam máš napsáno "not Dell"...

S Whitenergy mám zatím zkušenost dobrou, používám jejich baterii ve své D630, ntb ji v pohodě přijal. počítej s tím, že to zpracování (plasty, lícování, atd.) není na takové úrovni, jako origo příslušenství...
Takže bych v případě adaptéru taky asi raději koupil něco trochu jetého...samozřejmě vyzkoušet...