reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 stop: 0x0000007B

Rendl2 (501)|3.6.2011 22:13
Ahoj. Mám z bazaru disk s Windows7 a potřeboval bych navrhnout postup jak sedmičky opravit bez instalačky. V PC mám XP na jiném disku, tak jestli to jde třeba z XP opravit. Sedmičky se hned restartují nebo zakázaný restart hází chybu na BSOD 0x0000007B. Nouzový režim ani jiný z nabídky F8 taky restart. Jdou instalovat ovladače k hardwaru z xp na 7 na jiném disku? Díky.
kevin00 (10238)|3.6.2011 22:15
Teď jsem to trochu nepochopil ? Máš pevný disk s Win7, které byli nainstalovány na jiném počítači a ty se je snažíš "rozchodit" na počítači svém :notsure
Rendl2 (501)|3.6.2011 22:16
Ano tak přesně to je.
kevin00 (10238)|3.6.2011 22:21
Tak přesně takto Ti to fungovat nebude :) Win7 jsou nainstalovány s ovladači pro jiný hardware než-li mu nyní "podstrčíš". A to se nebudu ani zmiňovat o legálnosti Win "z bazaru na HDD" :)
Rendl2 (501)|3.6.2011 22:24
Legálně je někdo nainstaloval předemnou, ale právě hledám cestu jak ovladače staré odinstalovat a nainstalovat nové, když se nechytnou na nouzový režim
Georginek (2957)|3.6.2011 22:27
Kazdopadne je to IMHO blbost, kdyby se Ti to nahodou poradilo rozchodit, stejne to bude delat bordel......
Muzes to zkusit opravit z W7 media ( ale to zrejme nemas )

Mno legalne je nekdo nainstaloval jak? Jako OEM? Jsou vazane na nynejsi HW?
kevin00 (10238)|3.6.2011 22:29
[quote=Rendl2;455091]Legálně je někdo nainstaloval předemnou ... [/quote]

Teď jsi mě opravdu pobavil :D Takhle to ale bohužel nefunguje - pokud se jedná o OEM verzi operačního systému, které jsou nejrozšířenější.

[quote=Rendl2;455091] ... ale právě hledám cestu jak ovladače staré odinstalovat a nainstalovat nové, když se nechytnou na nouzový režim[/quote]

Musel by jsi v původním počítači všechny ovladače odinstalovat a odebrat ve Správci zařízení a poté pevný disk zkusit vložit do nového počítače. Výsledek je ovšem dosti nejistý a v drtivé většině to končí neúspěchem či následnými problémy se stabilitou systému. Zde je lepší, rychlejší a bezpečnější volbou čistá instalace systému.
Rendl2 (501)|3.6.2011 22:30
[quote=Georginek;455092]Kazdopadne je to IMHO blbost, kdyby se Ti to nahodou poradilo rozchodit, stejne to bude delat bordel......
Muzes to zkusit opravit z W7 media ( ale to zrejme nemas )

Mno legalne je nekdo nainstaloval jak? Jako OEM? Jsou vazane na nynejsi HW?[/quote]

XP jdou rozchodit krásně na jiném počítači a žádný bordel to nedělá. Jsem vůbec nepočítal, že 7čky jsou tak neochotné:).
To ani nevim jaká verze to je OEM nebo jiná.
Georginek (2957)|3.6.2011 22:32
Mno, XP jdou rozchodit taky jen nekdy. Zalezi hodne na druhu HW, zejmena na cipove sade. Kdyz je alepon trochu podobna jde to. Pokud je velice odlisna AMD/Intel, jde to velice obtizne a jak pravil Kevin, ne vzdy je vysledek odpovidajici te ztrate casu, kterou nad tim stravis.... :)

Nehlede na to, ze instalace XP je otazka 30 minut a W7 1 hodinky i s nastavenim. Zde se komlikace nevyskytuji....
kevin00 (10238)|3.6.2011 22:33
[quote=Rendl2;455095]To ani nevim jaká verze to je OEM nebo jiná.[/quote]

Ty jsi prostě koupil pevný disk v bazaru, na něm jsou Win7 a ty si je chceš přivlastnit, viď :cool:
Rendl2 (501)|3.6.2011 22:33
[quote=kevin00;455093]Teď jsi mě opravdu pobavil :D Takhle to ale bohužel nefunguje - pokud se jedná o OEM verzi operačního systému, které jsou nejrozšířenější.



Musel by jsi v původním počítači všechny ovladače odinstalovat a odebrat ve Správci zařízení a poté pevný disk zkusit vložit do nového počítače. Výsledek je ovšem dosti nejistý a v drtivé většině to končí neúspěchem či následnými problémy se stabilitou systému. Zde je lepší, rychlejší a bezpečnější volbou čistá instalace systému.[/quote]

No na to se ptám, když původní počítač nemám, ani nemám kontakt na majitele, tak jak odebrat ovladače z mých XP nebo přes příkazový řádek.
Rendl2 (501)|3.6.2011 22:36
[quote=kevin00;455098]Ty jsi prostě koupil pevný disk v bazaru, na něm jsou Win7 a ty si je chceš přivlastnit, viď :cool:[/quote]

Koupil jsem disk i s Win7 tak na ně mám nárok. Nekupoval jsem prázdný disk, ale bylo tam napsáno , že je s operačním systémem, tudíž jsem ten systém legálně koupil, ale bez instalačky.
Rendl2 (501)|3.6.2011 22:38
[quote=Georginek;455097]Mno, XP jdou rozchodit taky jen nekdy. Zalezi hodne na druhu HW, zejmena na cipove sade. Kdyz je alepon trochu podobna jde to. Pokud je velice odlisna AMD/Intel, jde to velice obtizne a jak pravil Kevin, ne vzdy je vysledek odpovidajici te ztrate casu, kterou nad tim stravis.... :)

Nehlede na to, ze instalace XP je otazka 30 minut a W7 1 hodinky i s nastavenim. Zde se komlikace nevyskytuji....[/quote]

No, hledám řešení bez instalace, když nemám inst.DVDčko a klíč. Nějaký postup bez instalace.
Georginek (2957)|3.6.2011 22:41
Legalne koupil bez instalacky? To se jaksi pletes. Je to zcela nelegalni, akorat prodavajici vyuzil Tve nevedomosti.........Narok zcela jiste nemas :D
Postupy jsou na googlu, ale jak jsme jiz psali, je to ztrata casu......

Ve fakture mas polozku Windows 7? Jaka verze W7 to je?

Kdybys ho legalne koupil, dostal bys DVD, pripadne Recovery a samozrejme SerialKey a stitek....
kevin00 (10238)|3.6.2011 22:45
[quote=Rendl2;455100]Koupil jsem disk i s Win7 tak na ně mám nárok. Nekupoval jsem prázdný disk, ale bylo tam napsáno , že je s operačním systémem, tudíž jsem ten systém legálně koupil, ale bez instalačky.[/quote]

Já bych chtěl znát také tak naivní kupce :D
A co třeba štítek, ten byl přiložen nebo je nalepen na samotném disku :D Doklad o koupi operačního systému máš také ?
Dám Ti jednu radu ... disk vezmi, zajdi s ním zpět do bazaru, tak řekni, že chceš zpět peníze, že se dopouští trestného činu a pohroz jim policií ... oni Ti peníze velmi rychle a rádi vrátí a ty si kup nový pevný disk a originální operační systém ;)
Rendl2 (501)|3.6.2011 23:14
[quote=Georginek;455103]Legalne koupil bez instalacky? To se jaksi pletes. Je to zcela nelegalni, akorat prodavajici vyuzil Tve nevedomosti.........Narok zcela jiste nemas :D
Postupy jsou na googlu, ale jak jsme jiz psali, je to ztrata casu......

Ve fakture mas polozku Windows 7? Jaka verze W7 to je?

Kdybys ho legalne koupil, dostal bys DVD, pripadne Recovery a samozrejme SerialKey a stitek....[/quote]

Když koupíš auto co má tuning řídící jednotky, tak ten tuning koupíš i s tím autem a nepotřebuješ znovu ten tuning platit. To jsi koupil s tím autem stejně jako já koupil disk se systémem. Nevim co je na tom nelegálního. Vim co mi chcete říct, ale já si to překroutim takhle:).
Rendl2 (501)|3.6.2011 23:18
[quote=kevin00;455104]Já bych chtěl znát také tak naivní kupce :D
A co třeba štítek, ten byl přiložen nebo je nalepen na samotném disku :D Doklad o koupi operačního systému máš také ?
Dám Ti jednu radu ... disk vezmi, zajdi s ním zpět do bazaru, tak řekni, že chceš zpět peníze, že se dopouští trestného činu a pohroz jim policií ... oni Ti peníze velmi rychle a rádi vrátí a ty si kup nový pevný disk a originální operační systém ;)[/quote]

No tak díky za radu, ale chtěl jsem poradit s instalací ovladače hardwaru a zatím jsem tu linčován za nelegální windowsy. Kdyby měl někdo radu jak odinstalovat původní drivery a nahrát nové, tak budu radši.
kevin00 (10238)|3.6.2011 23:19
Překroutit můžeš, to je tvá věc. Ale věř, že když přijde na lámání chleba a měl by jsi s tímto argumentem obstát u soudu, budeš hodně rychle "zašlapán do země". Licenční podmínky jsou jasně dány i jejich dodržování. V podstatě se trestné činnosti dopouštíš jak ty, tak prodejce, který Ti pevný disk s operačním systémem prodal.

BTW: Tak ještě jednou ... nelze operační systém rozumně rozchodit a věcí druhou bude bod 1.2.2 v pravidlech tohoto fóra.
Rendl2 (501)|3.6.2011 23:22
[quote=kevin00;455113]Překroutit můžeš, to je tvá věc. Ale věř, že když přijde na lámání chleba a měl by jsi s tímto argumentem obstát u soudu, budeš hodně rychle "zašlapán do země". Licenční podmínky jsou jasně dány i jejich dodržování. V podstatě se trestné činnosti dopouštíš jak ty, tak prodejce, který Ti pevný disk s operačním systémem prodal.[/quote]

Dobře, tak format+linux. Spokojenost?
jrx (1880)|3.6.2011 23:23
[quote=Rendl2;455112]zatím jsem tu linčován za nelegální windowsy.[/quote]

Nikdo nikoho nelynčuje, jen je si třeba uvědomit, že fórum má svá pravidla a ta se snažíme dodržovat. Řešit nelegální software tady opravdu nikdo nebude.
Rendl2 (501)|3.6.2011 23:33
[quote=Jiri@tncm;455116]Nikdo nikoho nelynčuje, jen je si třeba uvědomit, že fórum má svá pravidla a ta se snažíme dodržovat. Řešit nelegální software tady opravdu nikdo nebude.[/quote]

Dobře. Kdo má práva smazat tohle téma, tak ať to udělá. Díky za snahu.
Georginek (2957)|4.6.2011 01:28
Tady nejde o to, snazit se resit nelegalni software.
Ja jsem v tomhle treba malinko liberal, ale jak uz sem psal, reseni - takove jake ty chces proste neexistuje. Muze existovat treba s 10% sanci uspechu.......ale dle me je to zbytecna ztrata casu.

A pokud tohle proda nejakej bazar, tak ten clovek co to vymyslel je solidni prase :rolleyes:

PS: Pravidla jsou od toho, aby se porusovala :D:D
zsdx (2098)|5.6.2011 11:45
[quote=Rendl2]Kdyby měl někdo radu jak odinstalovat původní drivery a nahrát nové, tak budu radši.[/quote]

Pujc si instalacni medium od kamarada/souseda/kohokoliv a spust opravnou instalaci. Cislo z te nyni nefunkcni instalace si muzes vytahnout pomoci svych XP.
Jinak chyba 0x7B (nenalezeni disku, resp. jeho radice) se v XP dala 'elegantne' vyresit - u Microsoftu si najdi mergeide. Ve W7 jsem zatim nemel tu cest to vyzkouset.
speedsnail (4876)|5.6.2011 15:39
Pokud chceš mít legální W7, tak už bylo řečeno že jejich koupí na HDD toho nedosáhneš. Akorát tě někdo dobře oškubal.

Pokud cheš mít nelegální W7, tak existují jednodušší řešení, než se snažit o transport OS na HDD z jednoho PC na druhý.

Ať tak nebo tak, rady nebo návody jak s nelegálním SW zacházet tu nehledej.

lock