reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vyteklý kondenzátor u zdroje

Commanderwar (577)|4.6.2011 09:45
zdravím kluci

najednou nám zasmrdel pc, a i když stale funguje, otevřel jsem ho

od zdroje šel takovy divny klapavý zvuk, tak jsem zdroj otevřel

a viz foto, toto bude nejspíše problem toho smradu a klapani??..že...předpokládám že je to na vyhozeni
P1010696.JPG
kevin00 (10238)|4.6.2011 10:10
Kondenzátor lze vyměnit, ale bylo by potřeba znát o jaký zdroj se jedná a parametry kondenzátoru. Pár uživatelů fóra se recapem zabývalo.
mech13 (5526)|4.6.2011 11:23
moc to z te fotky neni poznat, ale rekl bych ze ta hmota je tam uz z fabriky coby lepidlo, aby to vsechno nevibrovalo a neupadlo. nemas nejaky rozumny fotak ze ktereho pujde poznat vic?

jinak ve zdroji nema krome ventilatoru co klapat.

Co to je za zdroj vyrobce, model, stari

EDIT: Podle toho co jde z fotky poznat to neni vytekly kondenzator
Benbow (340)|4.6.2011 12:40
No, tyto nekvalitní kondíky mívaj Eurocase. Jak jsem psal na fóru tak jsem Fortron vyměnil za Eurocase a před týdnem se mi stalo to stejný, nyní mám Seasonic. Já bych byl pro výměnu celého zdroje, pokud to není vyloženě nějaký speciální zdroj (repasované sestavy HP), či zdroj kde byla pořizovací cena více jak 3000 Kč
Commanderwar (577)|5.6.2011 08:16
ješte jednou tady lepší foto daného místa

staří bude asi od va roky min než pyramidy

a asi to bude ten problem, protože to misto je cítit jako spáleny plast nebo guma

a to cvakani neni mechanicky ale spíše jako by cvakala nejaka cívka, neo "cvakal proud"
P1010701.JPG P1010703.JPG P1010704.JPG
Benbow (340)|5.6.2011 10:30
No jo Eurocase. Musím ale uznat že se držel dlouho a statečně ;). Určitě vyhodit. Tak starý zdroj nemá cenu opravovat. Bylo by fajn napsat ještě sestavu, abychom mohli poradit s novým zdrojem. Já osobně bych šel do tohoto- https://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61623, mám verzi s 400W a funguje dobře. Hlučný není, dobře odsává horky vzduch od CPU. Kdyby sis chtěl zdroj vybrat sám tak NIKDY EUROCASE. Vybírej značky Fortron, Seasonic, Chiefte?c ... Ty první značky jsou o dost kvalitnější než Eurocase.
NHKG (1136)|5.6.2011 10:34
Souhlas s Benbow, vyhodit než odpálí nějakou jinou komponentu. Oprava se nevyplatí, kup Seasonica za 6÷15 stovek podle požadované verze...
speedsnail (4876)|5.6.2011 10:36
Ten pravý velký černý kondík vypadá nafoukle, ale není to uplně ideálně vidět. Každopádně pokud navíc smrdí, opravdu je lepší koupit zdroj, než kupovat celý PC až ho EC odpálí.

Jaká je sestava, bude se v dohledné době upgradovat? Jestli ne, tak ten 350W seasonic je ideální volba.
Jandaskunk (2330)|5.6.2011 10:38
Ještě by to chtělo napsat komponenty v PC, kvůli výběru wattáže (ale jestli to nějakou dobu zvládal tenhle EC, tak by Seasonic 350W neměl být problém). EDIT: Ten jeden kondík vypadá nafouklý, jak píše Speed... :slug
Commanderwar (577)|5.6.2011 10:57
děkuji všem kluci a chlapy za reakce

jeste sem si ho ted cely poradne prohližel, zda nenajdu neco jineho vytekleho...nebo zničeneho....
nic jsem neobjevil.

sestavu nema cenu ani vypisovat, to je takovej hnuj, má ho pani máma na surfovaní atd nic jiyneho se na nem delat nedá, a ten 300w zdoj byl naprosto dostatečný.

Pokud se mi nepodaří sehnat nějaky starší zaručený zdroj od známých,
tak tento zdroj
Seasonic SS-350ET-T3 350W, OEM
bude jasna volba neni to tak drahy a novy pc počítač kupovat nechce, takže ho bude mít dalších min 5 let dokud neodejde min základovka:)

jen pro ujasnění pro jiné uživatele ta hnědá hmota tedy nebude nejspíše vyteklá hmota ale tedy nějaký tovarní tmel že??.)
Benbow (340)|5.6.2011 11:06
No něco na ten způsob. Já mám tohle v domácím kinu, a taky jsme to řešil. Opravář mi řekl, že kondíky se takhle slepují aby se vybracemi do pár let neutrhly od desky ;) Ono kolikrát to na první pohled ani nejde poznat, že je kondík v čudu, ale pokud zdroj smrdí měl by letět prvním oknem z baráku. Ještě dodatek ten zdroj co jsme posílal je OEM tady je jeho správná verze http://www.alza.cz/seasonic-ss-350et-t3-bulk-d199544.htm
Jandaskunk (2330)|5.6.2011 11:29
Benbow: Ty verze jsou stejné, oboje je to OEM...plnotučný Seasonic je až verze S12II, která je ale pro tuto sestavu naprosto zbytečná.
Benbow (340)|5.6.2011 11:43
Pardon, toho jsem si nevšiml.
pepples (206)|5.6.2011 11:45
měl bych dotaz ohledně těch zdrojů.. jaký je rozdíl jestli je OEM nebo ne?
alfah4ns (1040)|5.6.2011 11:58
OEM = jen holý zdroj bez pěkné krabičky a příslušenství (kabel, atd).

Jinak ale Seasonic S12 je jako celek jinej, lepší zdroj, jestli se ptáš i na tohle. Na starou sestavu je ale zbytečný.
DrZelenka (2491)|5.6.2011 12:08
[quote=pepples;455245]měl bych dotaz ohledně těch zdrojů.. jaký je rozdíl jestli je OEM nebo ne?[/quote]

Já beru OEM a přijdou zabalený jen v bublinkový (relaxační) fólii bez čehokoliv navíc.

Benbow - u Fortronu bych si být tebou dával pozor ... dřív to sice byla dobrá značka (ségra má v PC 5 let starýho fortorna a jede perfektně), ale některý jejich kusy jsou v současnosti jen obyčejný EuroCase s nálepkou Fortron.
elpsycho (1602)|5.6.2011 12:16
Jinak u Chieftecu je kvalita taky proměnlivá, už jen proto, že si zdroje nevyrábí sám. Věřil bych maximálně modelům od Delta Electronics, tj. řadě GPS/DPS a možná ještě nějaké. Nicméně vzhledem k cenám se jejich zdroje stejně nevyplatí.
Benbow (340)|5.6.2011 12:42
[quote=DrZelenka;455251]Já beru OEM a přijdou zabalený jen v bublinkový (relaxační) fólii bez čehokoliv navíc.

Benbow - u Fortronu bych si být tebou dával pozor ... dřív to sice byla dobrá značka (ségra má v PC 5 let starýho fortorna a jede perfektně), ale některý jejich kusy jsou v současnosti jen obyčejný EuroCase s nálepkou Fortron.[/quote]

Popravdě se divím že zlo jako Eurocase ještě v EU nezakázali. Na Slovensku jsou prý zdroje Eurocase zakázané.
Jandaskunk (2330)|5.6.2011 13:57
[quote=Benbow;455259]Na Slovensku jsou prý zdroje Eurocase zakázané.[/quote]

Některé modely, stejně tak LC Power, Trust apod. Na fóru tu někde koluje odkaz na tu zprávu.
Jds (106)|5.6.2011 14:10
Zdravim to klapani může delat spinaci tranzistor(takova černá placička s 3 vývody na plíšku tedy chladiči).Mam to vyzkoušené jak ze zdrojů a napájení monitorů.Lze to vyměnit stejně jako ty kondenzartory.Vzhledem k tomu že to je cítit tak bych ten zdroj zahodil hrozi zničení ostatních komponent PC.Koupit nový zdroj jak radí ostatní.S pozdravem Jds
john (877)|5.6.2011 17:15
[quote=Jds;455273]Zdravim to klapani může delat spinaci tranzistor...[/quote]

jj, tez jsem se s tim setkal, puvodne jsem si myslel, ze je nekde ukryto mikro rele a byl to spinaci triak...
jinak nedoporucuji uzivat jakoukoli komponentu, ktera "bzuci" / treba ani moc nerusi hlukem, staci to chveni /..., mechanicky prenos / jemne vibrace / jde vsude kolem a je jen otazkou casu, kdy neco odejde v mistech, kde to clovek vubec neceka...
pepples (206)|5.6.2011 18:53
[quote=DrZelenka;455251]Já beru OEM a přijdou zabalený jen v bublinkový (relaxační) fólii bez čehokoliv navíc.[/quote]

jj já mám seasonic ........ OEM a nevěděl jsem jakej je mezitim rozdil :)
r34ktor (7477)|5.6.2011 23:15
[quote=Jandaskunk;455272]Některé modely, stejně tak LC Power, Trust apod. Na fóru tu někde koluje odkaz na tu zprávu.[/quote]
http://www.soi.sk/files/documents/rspotreb/spotr_nap.zdroje.rtf
Jandaskunk (2330)|5.6.2011 23:33
Jo, tak LC Power tam není...to bych jim teda křivdil :D....
Benbow (340)|6.6.2011 16:59
Heh, tak to sem se teda nestačil divit. Koukám že EC je časované bomba :). Se ale divím proč to EU nezakáže prodávat když to udělali už i Slováci. Třeba někdo kdo to neví a dá to do serveru, třeba na hoďku odjede nakupit, a vrátí se a u jeho domu několik sborů hasičů, kteří mu budou vysvětlovat že to jako šlo od místnosti kde byl server. Říkám- EC hazard se životem
DrZelenka (2491)|6.6.2011 19:38
[quote=Benbow;455482]Heh, tak to sem se teda nestačil divit. Koukám že EC je časované bomba :). Se ale divím proč to EU nezakáže prodávat když to udělali už i Slováci. Třeba někdo kdo to neví a dá to do serveru, třeba na hoďku odjede nakupit, a vrátí se a u jeho domu několik sborů hasičů, kteří mu budou vysvětlovat že to jako šlo od místnosti kde byl server. Říkám- EC hazard se životem[/quote]

Standardy to nějak splní (většinou - záleží asi jaký kde maj) a po dobu záruky to nějak funguje (když to moc nezatěžuješ) ... očividně to EU stačí.
Benbow (340)|6.6.2011 20:21
EU dělá akorát tady bordel. Ale na politiku tady není místo. A co se týče těch norem- jak to může splňovat standarty? To kontroloři nemaj oči? Stačí sundat kryt. trochu se v pájení a těchle věcech vyznám a musím říct že to je naprosto fušerská práce. Sám bych si to spájel líp mít součástky a schéma.

edit by speedsnail: diskuzi na téma norem a EU prosím dále nerozvádějme. Do tohoto téma to nepatří. Thx
Commanderwar (577)|7.6.2011 14:43
ještě se chci zeptat na czc.cz uvadeji snad u všech zdroju podpora SATA, maji dnešní zdroje standartně vývody i na ATA (PATA)....bohužel se mi to tam nikd enedaří vyčíst
r34ktor (7477)|7.6.2011 14:51
[quote=Commanderwar;455581]ještě se chci zeptat na czc.cz uvadeji snad u všech zdroju podpora SATA, maji dnešní zdroje standartně vývody i na ATA (PATA)[/quote]
Jistěže mají. V popisu jsou obvykle značeny jako Molex (přesný typ je Molex 8981).