reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

V zahraničí mi to nenajde wifi

klarka.kaja (3)|5.6.2011 20:21
Mám problém, akutně prosím pomoc. V Čr se běžně připojuji na wifi. Prostě mi to nalezne sítě a já se připojím. Teď jsem přijela do Itálie, kde je v kempu wifi. kolem mě se všichni na wifi připojili, jen mě to nechce nalézt žádnou síť. Píše to, že žádná není k dispozici. Už jsme zkoušeli vše možné. Wifi je zapnutá, svítí. Nevím, kde je problém.
Mám PC fujitsu siemens Amilo PI 1505. Síťové adaptéry Realtek RTL8139/810x Family fast eternet NIC a Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network connection
Už jsem zkošela i vypnout bránu firelwall, prošla vše možné nastavení, ale nejde to. Nevíe, čím to může být? Nemám nainstalovat nějaké ovladače pro zahraničí? Nevím ale jak to pak dostat do mého PC, nemám tu flashku, snad má někdo kolem...
Zoidik (1405)|5.6.2011 20:39
Ovladače pro zahraničí je blbost. Jedině zkus nainstalovat novou verzi ovladačů. Jestli má někdo flashku, tak přes ní.
durib (1141)|5.6.2011 20:44
Zkus zjistit, na jakém ta wifi jede kanálu.
Má wifi SSID Broadcast (pro připojení nemusíš znát název sítě)?
Jinak můžeš zkusit ve správci zařízení odinstalovat ovladač wireless, on se zase pak sám nainstaluje, pokud wifi vypneš a zapneš (tím zároveň ověříš, že není chyba v přepínači).
didaktik (132)|5.6.2011 21:46
Tipoval bych ze to bude kanálem, na kterém je daná wifi síť vysílaná. Předpokládám kanál 12 nebo 13, což je možné dle evropské normy. Ta síťovka v notebooku bude ale patrně pracovat v souladu s mezinárodním standardem, jenž má pouze 11 kanálů. Ty další prostě nevidí.
Podíval bych se v ovladačích (popř. zkusil stáhnout nové), jestli se tam nenajde položka na přepínání země. Pokud ne, bude ta změna standardu možná pouze pomocí firmware (což už ale není záležitost "na domácí řešení"). Jinými slovy, bude to chtít jinou síťovku (podporující evropský rozsah kanálů).
astec (1823)|5.6.2011 22:06
Ale notak. Standart pro Evropu dle IEEE 802.11 povoluje 13 kanálů. To Kanada jich má 11. Francouzi tuším 2 v b/g. V Itálii mi to bez problémů chodí.
Otázkou je, jestli vysílají dle Pásma 2.4 GHz (802.11b/g) a ne dle (802.11a/h/j). Ale to je méně pravěpodobné. Tak jak se psalo kouknout na kanál, kde vysílá WiFi a zároveň prověřit normu (a/b/g...)
Spíše je závada na Tvém přijímači. Skutečně jde síťovka WiFi? restaroval jsi NTB? Zkusil jsi zakázat a povolit? Nemáš zapnutý/vypnutý jiný program pro správu sítě?
didaktik (132)|5.6.2011 23:49
[quote=astec;455337]Ale notak. Standart pro Evropu dle IEEE 802.11 povoluje 13 kanálů. To Kanada jich má 11. Francouzi tuším 2 v b/g. V Itálii mi to bez problémů chodí.[/quote]

Dovolím si to trochu rozvést. V pásmu běžně používaném pro "Wi-Fi" sítě 2,4 GHz (2400 - 2485 MHz) existuje 13, resp. 14 kanálů. Nicméně je běžné, že některé země mají dané pásmo poněkud omezeno, např.: 1-11 USA/Kanada, 1-13 Evropa, 1-14 Japonsko.
Dále, výrobci notebooků, resp. bezdrátových síťových karet, si většinou moc nelámou hlavu s tím, v které zemi se bude daný notebook používat a postupují cestou nejmenšího odporu - takže 1-11, ať se to může používat všude. Není to výjimka ani u notebooků, jenž jsou určeny pro český trh a pochází od oficiálního dovozce (různých značek). Setkávám se s tím v práci poměrně často a mohu říci, že to není "problém" jen v ČR (ať už ze strany "vysílače" a nebo "přijímače").
Jak jsem psal výše, někdy je možné to vyřešit pomocí ovladačů, ale častěji pouze přehráním firmware síťovky (k čemuž se každý výrobce/prodejce staví jinak).

Ale abych se vrátil k původnímu problému. Pokud se v ovladačích síťovky nenajde nastavení země, bývá tam většinou možnost nastavit kanál pro ad-hoc síť. Kolik kanálů je tam na výběr, 11 nebo 13?
klarka.kaja (3)|8.6.2011 13:34
Děkuji za odpovědi. Podle mě to asi taé bude v těch kanálech. Mám asi jen těch 11 kanálů a tady jedou asi na ten vyšší. V recepc kempu tomu nerozumí. No uvídím, jestli doma wifi půjde. Díky
klarka.kaja (3)|13.6.2011 21:00
Tak doma mi wifina funguje. Asi je to těma kanálama.
zsdx (2098)|13.6.2011 21:25
Tak nezbyva nez doufat, ze jsi si pobyt radne uzila i bez internetu :)