reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký tablet na poznámky a amatérskou grafiku?

Hurura (44)|5.6.2011 22:13
Ahoj,
potřeboval bych poradit s koupí tabletu pro psaní poznámek ve OneNote-u a také, a to především, na amatérskou grafiku.
V problematice tabletů se moc neorientuji, ale snad alespoň základní požadavky:

Cena - okolo max 4 000Kč
Velikost - spíše menší, rozhodně ne třeba A4, spíše A5 a klidně menší, je to spíše taková "první vlaštovka" pro mne, navíc časté přenášení

Jednak ho budu hodně přenášet do školy, takže by to chtělo, aby asi něco vydržel, no a druhým důležitým aspektem je to, že jsem levák, takže různá tlačítka po straně pracovní plochy by mi mohla trochu vadit (nechtěné dotyky a pod.) - nevím jestli to tedy má na použití vůbec nějaký vliv, ale pro jistotu.

Snad jsem Vám již poskytl dostatek informací, případně doplním :) Prosím o nějaký návrh :confused:

//A ještě se omlouvám, ale nevím jestli toto téma patří do myší nebo skenerů a faxů, či kam, tak jsem ho nechal takto volně, snad to nevadí.
Hurura (44)|6.6.2011 10:52
Uvažoval jsem nad něčím od Wacoom - jejich řada Bamboo vypadá docela dobře, ale co jsem četl diskuze, tak jsou docela problémy s ovladači...?
czhunter (775)|6.6.2011 13:03
Wacom je jednoznačně nejlepší značka tabletů na trhu.
Pokud s ním jsou problémy, buď si jistý, že s jinými budou ještě větší problémy.
Hurura (44)|6.6.2011 15:13
Aha, tak snad mě nic nepotká.

Momentálně tedy uvažuji o Wacom Bamboo Fun Pen & Touch. Ještě dotaz, nějak se mi nepodařilo zjistit, v čem přesně je lepší verze Special? To jde jen o přibalené programy a trochu jiná tlačítka?
lemplik (182)|10.6.2011 12:34
Muj nazor je teda hodne amatersky, jelikoz kreslit zatim neumim, nicmene jeden tablet vlastnim a radim urcite nekupovat genius. Vlastnim genius M712 a je naprosto priserny. Pero je silene tluste a fakt spatne se drzi, pro rozdily v pritlaku se musi desne tlacit, proste smejd.
lemplik (182)|10.6.2011 23:00
taky bych mel dotaz - netestil nekdo intuos4 i Bamboo Fun Pen & Touch ? zajimalo by mne, zda ma cenu priplatit za intuos