Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 19

Téma: Výběr zdroje pro nový PC - jejich účinnost a hlučnosti

Občasný diskutér Avatar uživatele aquaris
    Registrace
    Apr 2008

Rozhoduji se mezi těmito zdroji ale nevím, který je tišší:

Seasonic X-560 (SS-560KM) 560W Energetická efektivita: 80 PLUS GOLD (účinnost 80%+) (hlučnost 0 - 16 -? dBA)
    nebo
    Enermax MODU87+ 600W Energetická efektivita: 80 PLUS GOLD (účinnost 87%+) (hlučnost - ultratichý)

Přestože se chci rozhodnout spíše podle hlučnosti, zajímá mne také efektivita těchto zdrojů při nízké zátěži < 20%

Mohl by mi někdo poradit, nebo poslat odkaz na testy či podrobné srovnání těchto zdrojů? Předem děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Byť se pro certifikaci 80 PLUS® měří účinnost jenom od 20% výš, z těch křivek se dá odhadnout, jaká bude účinnost pod těma dvaceti procenty.
    Report Seasonicu
    Report Enermaxu

Seasonic pod 20% neuslyšíš, protože větrák bude stát, Enermax bude slyšitelný tak akorát s uchem přilepeným na mřížku.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Osobně bych zakoupil Seasonic. Jejich zdroje jsou velmi kvalitní a tiché. Recenzi si můžeš přečíst ZDE.

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Zaujíma ťa hlučnosť pri nízkej záťaži, jednoznačne Seasonic, aj keď tých 330Rpm u Enermaxu tiež nebude počuť, otázka je, ako sa točí vetrák v SS pri 50% a vyššom zaťažení, kde Enermax má max. otáčky na 900Rpm (100%).

Registrace
    Apr 2008

Děkuji za podnětné informace, jen chci uvést na pravou míru:

Zajímá mě hlučnost u vyšší zátěže, protože tam to bude pochopitelně slyšitelné a rušivé

a účinnos u nižích zátěží, protože tam bývají asi tak největší ztráty, respektive rozdíly mezi jednotlivými zdroji (podle toho co se píše).

Citace Původně odesláno od meeee Zobrazit příspěvek
    Byť se pro certifikaci 80 PLUS® měří účinnost jenom od 20% výš, z těch křivek se dá odhadnout, jaká bude účinnost pod těma dvaceti procenty.
    Report Seasonicu
    Report Enermaxu

Seasonic pod 20% neuslyšíš, protože větrák bude stát, Enermax bude slyšitelný tak akorát s uchem přilepeným na mřížku.
    Díky moc za linky. Podle mě jsou ta měření jsou hodně vyrovnaná, jako laik žádný zásadní rozdíl nevidím.

Takže ještě věděl by tu někdo který zdroj je hlučnější při zátěži?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od aquaris Zobrazit příspěvek
    Díky moc za linky. Podle mě jsou ta měření jsou hodně vyrovnaná, jako laik žádný zásadní rozdíl nevidím.
    On tam ani zásadní rozdíl není, mimo ceny. Enermax má své výrobky dosti předražené a Seasonic nabízí stejně kvalitní výrobky v lepší cenové relaci. Kvalitativní rozdíl mezi oběma výrobci je naprosto minimální.

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    On tam ani zásadní rozdíl není, mimo ceny. Enermax má své výrobky dosti předražené a Seasonic nabízí stejně kvalitní výrobky v lepší cenové relaci. Kvalitativní rozdíl mezi oběma výrobci je naprosto minimální.
    Pravdu díš, ale někdo si chce připlatit. Já bych se přimlouval pro seasonic, už z pozitivní zkušenosti s tou značkou

Registrace
    Jul 2009

Nejaké testy hlučnosti sú tu, ale je tam starší X-650 http://www.silentpcreview.com/article1044-page6.html

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od 16cmfan Zobrazit příspěvek
    Nejaké testy hlučnosti sú tu, ale je tam starší X-650 http://www.silentpcreview.com/article1044-page6.html
    Tu bol imho problém vo ventilátore, do výpredajových X-650, 750 a následne do nových X-x60 dáva seasonic iné fany (stále sanyo denki, ale s inými parametrami - niekde som to tu na fóre už písal, len kde?) Aha, TU

Každopádne SS X-560W je dobrá voľba ...z vlastnej skúsenosti ho prehluší napr. hdd (ak narazíš na horší WD ako ja)
    Naposledy upraveno uživatelem robky: 07-06-2011 v 12:52 Důvod: Doplnenie

Registrace
    Apr 2008

no... 23DBA Enermaxu a 31dBA u Seasonicu je už velký rozdíl, ale jak tu bylo řečeno:

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    Tu bol imho problém vo ventilátore, do výpredajových X-650, 750 a následne do nových X-x60 dáva seasonic iné fany (stále sanyo denki, ale s inými parametrami - niekde som to tu na fóre už písal, len kde?) Aha, TU
    mohla to být špatná řada.. Nenašly by se někde naměřené hodnoty toho SS X-560 ? Když bude hlučnost stejná, nemá dál smysl uvažovat o Enermaxu.

Registrace
    Jul 2009

mohla to být špatná řada.. Nenašly by se někde naměřené hodnoty toho SS X-560 ? Když bude hlučnost stejná, nemá dál smysl uvažovat o Enermaxu.
    Nemá vôbec cenu riešiť Enermax, SS X je lacnejší, Enermax by som si kúpil napr. ja, ale ja som pacient z hornej-dolnej, pre Teba je dôležité, že ponúka to isté, čo Enermax ale za nižšiu cenu. Btw, akú zostavu vlastne budú zdroje napájať ? Chystá sa OC ?

Registrace
    Apr 2008

Nemá vôbec cenu riešiť Enermax, SS X je lacnejší, Enermax by som si kúpil napr. ja, ale ja som pacient z hornej-dolnej, pre Teba je dôležité, že ponúka to isté, čo Enermax ale za nižšiu cenu. Btw, akú zostavu vlastne budú zdroje napájať ? Chystá sa OC ?
    Ještě nemám rozhodnuto.. uvažuji mezi 1155 Intel Core i7-2600K BOX přetaktovat, nebo 1366 Intel Core i7-970 BOX

Ale každý mi radí něco jiného.. pro 1155 hovoří sandy bridge a pro 1366 rychlý přístup k pamětem. Mě se asi víc líbí sandy bridge, ale protože s tím nemám sebemenší zkušenost, tak nevím. Možná mi můžeš poradit

Registrace
    Jul 2009

Ještě nemám rozhodnuto.. uvažuji mezi 1155 Intel Core i7-2600K BOX přetaktovat, nebo 1366 Intel Core i7-970 BOX

Ale každý mi radí něco jiného.. pro 1155 hovoří sandy bridge a pro 1366 rychlý přístup k pamětem. Mě se asi víc líbí sandy bridge, ale protože s tím nemám sebemenší zkušenost, tak nevím. Možná mi můžeš poradit
    Ide o zameranie zostavy. Rendering, úprava fotiek, strih videa ? Bez grafiky alebo s ? Ja by som šiel do SB, ak to má byť prevažne herná platforma. Ak Vám nejde doslova o minúty/sekundy, tak SB je dobrá voľba, naviac, dá sa krásne pretaktovať.

Registrace
    Apr 2008

Ide o zameranie zostavy. Rendering, úprava fotiek, strih videa ? Bez grafiky alebo s ? Ja by som šiel do SB, ak to má byť prevažne herná platforma. Ak Vám nejde doslova o minúty/sekundy, tak SB je dobrá voľba, naviac, dá sa krásne pretaktovať.
    je to pracovní sestava na grafiku photoshop cad atp, občas střih videa. Grafická karta bude asi HP Quadro 2000 1GB DDR5 Hry NE

Pro čtyřjádro uvažuji i kvůli vyššímu taktu, který se spíš využije než ne. Ale to je odhad.

Někdo mi doporučoval grafickou kartu HP ATI FirePro V4800 1GB, PCI-E a jestli je to jak s těmi zdroji (že je za jinou cenu stejný výkon), tak asi pořídím tuto.

Registrace
    Jul 2009

je to pracovní sestava na grafiku photoshop cad atp, občas střih videa. Grafická karta bude asi HP Quadro 2000 1GB DDR5 Hry NE

Pro čtyřjádro uvažuji i kvůli vyššímu taktu, který se spíš využije než ne. Ale to je odhad.
    Hmm tak volil by som Sandybridge, ľahko ho pretaktujete na 4.5Ghz a razom ztoho máte výkonnú pracovnú stanicu. Ale ak dokážu Vaše programy plne využiť aj 6-jadro... Pozrel by som sa na nete na dostupné výsledky benchmarkov a tak vyvodil záver. Ale ja by som do starej platformy (relativne starej) už neinvestoval. A k grafike, Nvidia je možno lepšia... neviem, či sa pri tých CAD gk používa aj CUDA...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Výběr zdroje?
    Od MichalCin v sekci Zdroje
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 30-08-2013, 13:40
  2. výběr zdroje
    Od winie v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 23-12-2010, 09:59
  3. výběr zdroje