reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

amd vs INTel

FUNdamentalista (40)|22.5.2007 07:47
ahoj uvazujem o kupe notebookua neveims a rozhodnut medzi CPU
ci AMD alebo INTEL
pri intely by som siel najradsej uz do CORE2DUO a neviem ci AMD ma daco podobne vykonene/mobilne
a taksito neviem aky chipset pri CPU od AMD brat ci od ATI ci od NVIDIE diki za rady
pas!k (3765)|22.5.2007 08:03
Myslim ze ani tak moc nejde o amd vs intel .. procesor neni rozhodne jedine kriterium podle ceho se rozhodovat at uz u ntb ci desktopu .. V prvni rade je potreba si ujasnit k cemu dany stroj bude slouzit na tom bych stavel .. c2D jsou kvalitni vykone procesory otazka je zda takovy vykon vyuzijes. Zkus prvne napsat jaka je tva predstava vyuziti a hlavne v jake cenove relaci se chces pohybovat ... pak si myslim ze by mohly padat nejake konretni navrhy ..
FUNdamentalista (40)|22.5.2007 10:44
takze notebook by mal stat cca od 25000 do 35000 SKK z DPH uvazujem o znackach ASUS DELL,FS, HP, IBM/LENOVO, TOSHIBA (abecedne zoradene nie podla mojich preferencii)
NOTEBOOK by som rad vyuzil na OFFICE pracu+pozeranie filmov a na pracu v PHOTOSHOPE okrem toho kedze sa bude nosit casto na intrak tak aby bol trchu odolnejsii-aby som nemal vysuchane sasi po 1/2 roku okrem toho idem na semster na staze-brusel takze bolo by dobre keby mal co najmensiu poruchovost preto sa vyhybam ACEROM...a okrem toho NB sa nekupuje kazdy rok

apreto zacinam od CPU lebo je NB extremne vela ake sa rozhodnem pre konkretne CPU hned to bude jednoduchsie vychytat knemu zvysnu zostavu kde sa nebude nic navzajom obmedzovat..
diki za reakcie
ICEBOSS (3435)|22.5.2007 10:57
za 35K se vlezes s dellem inspiron 6400 v nejake normalni konfiguraci... ramku si k nemu prikup zvlast, vyjde levnej. 7200 ot disk s kup v zakladu stejne jako 9 clankovou baterku a DVD-rw.
mech13 (5526)|22.5.2007 14:31
[QUOTE=ICEBOSS]za 35K se vlezes s dellem inspiron 6400 v nejake normalni konfiguraci... ramku si k nemu prikup zvlast, vyjde levnej. 7200 ot disk s kup v zakladu stejne jako 9 clankovou baterku a DVD-rw.[/QUOTE]
35k SK

no kazdopadne jak vazne to s tim photoshopem myslis? pokud jednou za cas, tak ti vykonove postaci kdejaky sempron nebo celeron... pokud to s tim myslis vazne (a to jako vazne, ne se v tom 2 dny vrtat a pak si ho mesic nevsimnout) taky by to nejaky to lepsi CPU a hlavne hodne ramky chtelo.

taky se hlavne rozmysli, jestli potrebujes poradnou grafiku, nebo jestli ti postaci integrovana - s integrovanou usetris dost penez i baterky.
urcite 7.2K disk jestli to pujde.

jinak ty znacky ti schvaluju, jen nejak Asus a HP ztraceji moje sympatie... ostatni imho OK
FUNdamentalista (40)|22.5.2007 17:19
moj horuci kandidat je TOSHIBA A100-011
co sa tyka teho photoshopu hmm mometalne sa realizujem na corely X3 ale chem prejst na photoshop astrj chem aj preto dobry aby to utiahlo VISTU
toshiba>

http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/jsp/productPage.do?LNG=22&service=CE&PRODUCT_ID=124494&toshibaShop=false
mech13 (5526)|22.5.2007 17:27
na vistu nepotrebujes procesor, ale pamet a sakra rychly disk. sakra rychly disk.
urcite by to chtelo 7200rpm

ad photoshop - pokud opravdu pracujes a ne jen ze "pracujes" (net + hry + warez) tak jo, C2D by to chtelo
Jezevec (607)|7.6.2007 21:26
Pokud ti jde hlavně o vytrvalost chodu, poctivé zpracování a co nejnižší poruchovost, doporučuji jedině IBM ThinkPad. Jsou to nejlépe zhotovené notebooky na trhu z těch nej materiálů, můžu vřele doporučit.
Jezevec (607)|7.6.2007 21:28
...a pokud jde o "protivníka" C2D od AMD, patrně nejlépe by si vedl dvoujádrový Turion. Bohužel nevýhoda Turionu je, že trochu více "topí" a i jeho spotřeba je o něco vyšší než C2D, což má vliv na nižší výdrž baterie.