reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrzání a záseky nového notebooku - nevím si rady - prosím o pomoc

apollo444 (19)|7.6.2011 21:33
Zdravím,
mám notebook Asus A52J a už od začátku, co jsem ho koupil s přednahraným operačním systémem Win7 64bit a ovladačema se mi stávalo, že třeba při brouzdání na netu nebo hlavně při sledování filmů ať HD nebo i klasických obyč dvd ripů se počítač na pul až minutu zastavil, nejdřív jde pohybovat třeba ještě myškou, přes to, že obraz stojí, pak zamrzne úplně a po dalších 20s se zase rozjede. Občas se mi stane, že když koukam na flash videa, tak se mi sekne a zvuk se jakoby zasekne v určitym bodě jakoby se opakovala smička pár setin dokola jako "drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr", následně se zase rozjede. Zkoušel jsem i přehrát systém, ale problém přetrvává, vůbec nevim co s tím, ale už se mi to celkově dost zprotivilo, páč na novej notebook jsem šetřil dlouhou dobu, abych mohl starej odepsat.
Za jakoukoli radu děkuju.

Tady je typ notebooku
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=82719
alfah4ns (1040)|7.6.2011 22:40
Obecně bych u takovéhoto probému postupoval takto:
obnova OS - to už jsi udělal, výborně
jiná (novější) verze ovladače GPU, nová verze flashe, directx
RAM - protet MEMTESTem
HDD - projet pomocí CrystalDiskInfo
proletět grafiku furmarkem, jestli nebude někde dělat nějaké chyby v obraze
a pak by se uvidělo dál...

No ale jestli je to úplně nové, osobně bych se s tím netrápil vrátil to do 14 dní... (pokud jsi bral jako FO přes internet). Jinak reklamace.
apollo444 (19)|7.6.2011 22:48
Mám ten notebook doma už asi dva měsíce, myslel jsem, že si s tim poradim, každopádně díky za radu, všechno prověřim a jestli na nic nepřijdu, zkusim tu reklamaci.
dzandra (1368)|8.6.2011 08:59
ještě by stačilo spustit OCCT a spustit testy. A koukej na teploty ,jestli nějak moc nevyjedou nahoru
vespetr (6)|16.1.2012 18:20
Ahoj, mám úplně nový notebook HP ProBook 4530S. Od samého začátku, když si stahuje aktualizace nebo aktualizuje windows, tak úplně zamrzne a nereaguje vůbec na nic. Jediná možnost je nechat ho usnout a znovu spustit. Ale to není fajn ... :-( Je to normální?? Co s tím dělat?
Předem díky za rady. Petr