reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

smrt externího disku :(

kilianek (52)|8.6.2011 18:29
Mám dost nový (asi 3 měsíce) externí disk ADATA Superior SH93 320GB - http://www.mironet.cz/adata-superior-sh93--320-gb--5400ot--25quot--8-mb-cache--usb-20--cervenocerny+dp104328/ .. A někdy včera, když jsem ho otevíral na jiném PC (tátův notebook) tak po nějaké chvíli po tom, co jsem si něco zkopíroval z disku se to zaseklo. A hlásilo to chybu, že explorer.exe (jakože průzkumník) přestal pracovat a vypnul se. Od té doby, když ho zapojím to tvrdí, že disk musí být před použitím naformátován (což samozřejmě nechci, kvůli ztrátě dat) napadá někoho nějaké řešení? Moc prosím.. A předem děkuji za odpovědi :)
DrZelenka (2491)|8.6.2011 18:33
Tipoval bych poškozenou tabulku. Zkus použít nějaký program na obnovu dat (díkybohu jsem ho zatím nepotřeboval, takže ti neporadím konkrétní - musíš hledat) - šance na obnovu dat jsou podle mě vysoké.

Download sekce tohoto fóra https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=cat&id=62
majatrabi (28)|8.6.2011 20:33
Nebo si stáhni nějkou LiveCD distibuci linuxu. A data si potom zkopiruj někam na disk.
Jinak tahle hláška se mi objevla i na fleshce při špatném zapisu. Dal jsem storno a vesele fungoval dal.
Ruku do ohně za to nedám, že ti to bude fungovat. .-)
kilianek (52)|8.6.2011 21:32
To jsem samozřejmě zkoušel, ale bohužel to nevyšlo.. Zkusím něco z toho, co psal Zelenka :) Dík za rady mimochodem..
zeles (1)|9.6.2011 07:09
taky navrhnu sve reseni v pripade krajni nouze kdyztak sformatuj a pak to skus vytahnout nejakym freeware nastrojem pro obnovu dat ... nesmis to ale prepsat jinymi soubory! ... nepamatuji si na nazev toho softwaru byl to tusim partition manager ale nejsem si jistej...prinejhorsim muzes vyuzit profesionalniho reseni ale to je ovsem dosti drahe takze pokud se nejedna o cena data tak se s tim budes muset smirit.

jednou to potka kazdeho z nas:D a pro priste kazdej zalohuje:D
xmarek (1676)|9.6.2011 08:26
Je docela možné, že má nějaký problém řadič, který je součastí přenosného disku. V případě, že Vám na těch datech opravdu záleží, tak doporučuji disk vyjmout a připojit k nějakému počítači přímo. Buď pomocí kšandy SATA (nebo pokud to notebook podporuje eSata) a externího (interního) napájení a nebo jestli se jedné o klasický PATA disk, tak existuje redukce i pro tuto variantu. Proč zmiňuji PATA. Bohužel už jsem se setkal i s tím, že výrobci aby ušetřili používají i tyto disky (např. firma Verbatim)
scratchy27 (315)|13.6.2011 22:46
Nemá někdo další podobnou zkušenost s těmito disky? Používám v práci stejný typ na rychlé zálohy při reinstalaci noťasů a stalo se mi to samé, jen s tím rozdílem, že se mi neobjevila žádná hláška. Kopírování proběhlo úspěšně, ale při opětovném připojení se disk tvářil jako kdyby neměl žádné partition...
zsdx (2098)|16.6.2011 13:44
[quote=xmarek]Proč zmiňuji PATA. Bohužel už jsem se setkal i s tím, že výrobci aby ušetřili používají i tyto disky (např. firma Verbatim)[/quote]

Disk s PATA je naopak drazsi nez se SATA, ne? Nebo je k tomu o tolik levnejsi to okolo (prevodnik na USB apod)?
xmarek (1676)|16.6.2011 17:20
Výrobní náklady budou asi velmi podobné. Spíš si myslím, že je to jistý způsob jak ze staré výroby něco vytěžit. Podle ceny obchodů bych se neřídil, tam vždycky platilo staré dvakrát drahé.