Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 74

Téma: Víkendová diskuze: Používáte SSD?

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Mám přes rok 40GB SSD Kingston (přelepený Intel). Za ty peníze výborný upgreade, ale už se dívám po větším. 40GB stačí na systém a programy, hry už tam moc nevlezou. Jinak za něco přes rok provozu žádný problém, akorát jsem musel trošku laborovat s rozchozením trimu, který není oficiálně podporovaný, ale i to šlo hladce a navíc jsem s tím při koupi počítal.
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

SSD je revoluce v diskach, nejsou dokonala, ale kdyz sem zacal INTELEM 80GB X25-M G2 a mel do ho nedavana 2r. tak si uz nedokazi predstavit, ze bych byl na klasickem disku. Rychlost, odezva, zadny hluk, nabhe systemu a kopirovani.
    SSD jsem dnes nakonec koupil OCZ VERTEX 3 a jedu na SB a novem radici, takze realne hodnoty cteni jsou kolem 500GB/s. To je proste super!!! Za rok ci dva zase budu menit.
    Kdo ceka, tak toho nechapu, protoze tomu komu vydrzi WD160GB pet az deset let, bych snad neme bejt reglej na tomto foru ....
    Ze sem bohatej, to vazne nejsem !!!

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    SSD jsem dnes nakonec koupil OCZ VERTEX 3 a jedu na SB a novem radici, takze realne hodnoty cteni jsou kolem 500GB/s. To je proste super!!! Za rok ci dva zase budu menit.
    Kdo ceka, tak toho nechapu, protoze tomu komu vydrzi WD160GB pet az deset let, bych snad neme bejt reglej na tomto foru ....
    Ze sem bohatej, to vazne nejsem !!!
    To by som chcel vidiet tie ralne hodnoty citania 500MB/s (to 500GB/s beriem ako preklep). To dosiahnes maximalne tak pri benchmarku. Realne to nedosiahnes lebo taky objem dat ti nema co generovat, ani keby si mal druhy rovnaky disk, tak by si takuto rychlost nedosiahol. Odhliadnuc od toho, ze tych 500MB/s dosiahnes len pri urcitom type dat. Toto ty povazujes za realne hodnoty citania? Tak to ja teda nie.

A tych, co cakaju by som neodsudzoval.Osobne som si SSD kupil len preto, ze robim s PC a potrebujem vlastne skusenosti aby som vedel o com to je pre pripadny zaujem zakaznikov.
    SSD mi zrychlilo system a zlepsilo odozvu ale ani s klasickym diskom to nebolo zle. Dost zalezi ako sa clovek stara o svoje PC. Ako hlavny problem vidim kopu pospustanych programov pri starte, dalej programy, ktore si v PC robia, co chcu (rozne autoupdatery ako adobe flash, java, google.... ), rozne svinstvo, ktore si BFU z neznalosti dobrovolne nainstaluje do PC a takemuto ani SSD nepomoze.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

POuzivam. koupil sem na zkousku Adata S599 64GB, za par penez. cipy intel 34nm,radic sandforce. jo neni to zadny rychlik mezi ssd,ale bezi zatim vporadku, a celkova prace systemu je naprosto bajecna,zvlaste starty ci probouzeni a idezva celkove!!A pak hlavne to ticho,kdyz se mi vypne dat.uloziste. A zvlast v programech jako je Catia atp. je rozdil hodne markanti. Jednoznacne sem pro.

Neregistrovaný

Nyni pouzivam na system WD velociraptor 160GB. Pro system potrebuji disk alespo 100GB (nechci instalovat sw na jiny hdd) a v SSD je rychly disk v teto velikosti jeste drahy. Ale je fakt, ze kdyby muj raptor zarval uz bych ho zvazoval

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Podla reakcií je to jasné , o čom neviem, to je špatné, drahé, nespolahlivé......

Ja používam v strižni SSD asi pol roka, mám ho ako systémový + ďalšie 4 HDD na dáta.
    Mám model Kingston V100+ 64GB. Musím konštatovať že odvtedy čo pracujem s PC to bol prvý upgrade ktorý naozaj badatelne zrýchlil prácu na PC. Na zálohovanie celého obsahu používam Acronis true image, takže nejakej havárie sa neobávam, ale za to zrýchlenie to naozaj stojí.
    Počítač bez SSD disku by som už určite nechcel.
    U notebooku by som to zvážil, pokial máte možnosť namontovať druhý HDD, určite do toho choďte, pokial má notebook iba jednu šachtu, záleží na tom na čo ho využívate. Pre bežnú kancelársku prácu bude stačiť 64GB SSD, pri väčších objemoch dát je lepším riešením hybridný disk vzhladom k vysokej cene velkých SSD.

Nováček Avatar uživatele petros_shw
    Registrace
    May 2006

Už tady bylo řečeno skoro vše... Zatím nepoužívám, ale zaujal mě názor kolegy s tím, že zálohuje Acronisem a tak kdyby se mu disk vysypal, tak je problém nula (co se ztráty dat týče
    Jiné je to, když se má sáhnout znova do kapsy.
    Jinak osobně tu rychlost nevyužiju, takže pokud, tak s dalším compem.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Ne. Hlavním důvodem je cena. A myslím, že zrovna SSD není budoucnost. Stále čekám na MRAM, nebo něco podobného.

Neregistrovaný

Kupil som a pouzivam, teraz uz trosku lutujem ze som do toho siel (to je tym ze som vsade cital ake je super mat SSD). Dost som cital na nete jake to je rychle tiche atd.( nie ze by nebolo) no su to tak male rozdiely ze to za tie prachy urcite nestoji.Znamemu vydrzal 2 roky co je zalostne malo uvidim kolko sa dozije moj zatial ho mam 4 mesiace. A este ma zaujima, preco kazdy hovori, ze je ho mat dobre ako systemovy disk. System ho pri neustalom zapisovani a mazani zoderie raz dva.Jedine ho mat hodne velky.

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

Zatím nepoužívám. Nicméně za krátko si pořídím nové PC do kterého koupím SSD na systém a na programy. Zrychlení systému a načítání programů je u mne jedině přínosem. Očekávám jen pozitivní zkušenosti. Konkrétně jsem se rozhodnul pro Intel 510 (120GB) a to ze dvou důvodů, jako první je výrobní technologie 34nm (delší životnost) a za druhé důvěra ke značce. I když původně jsem uvažoval o OCZ Vertex2, ale jednoznačně mne odradil postoj této značky k zákazníkum. V době kdy se SSD začaly vyrábět 25nm technologií (čímž se výrobcům snížily náklady na výrobu), OCZ nejdéle odmítalo své horší 25nm disky odlišovat od 34nm verzí a prodávaly je pod stejným označením a za stejné ceny (což vedlo k vyšším ziskům). Osobně mi tento postoj vadí, když vlasně nevím co kupuji. OCZ tak vlastně zneužilo výhod vlastních disků jakožto nejrychlejších SSD na trhu a tím si na úkor zákazníků přišly na pěknej balík. Je to čistě můj názor a má důvěra v Intel jako solidní značku zústává neposkvrněna.
    Naposledy upraveno uživatelem pepepr: 10-06-2011 v 23:28

Neregistrovaný

Používam asi pol roka Corsair Nova V128 ako jediný, čiže aj systémový disk na NB s Windows 7. Často pracujem s virtuálnou mašinou a a zrýchlenie práce je v tomto prípade evidentné a už by som nemenil. Na domácom PC mám RAID z klasických diskov, ale ani zďaleka sa to nedá porovnávať. Mierne obavy o životnosť sú, ale verím, že aspoň do konca záruky vydrží. Ale pokiaľ nepracujete s programami náročnými na prácu s diskom, tak ešte počkajte

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

SSD pouzivam na dvoch PC.
    starsi SSD s Indilinx radicom ma asi 1 az 1.5 roka, aplikacia SSD Life udava zivotnost 90% a predpokladany datum konca zivotnosti 2020. PC s tymto diskom nabieha za niekolko sekund, mam vypnuty swap a 4GB RAM.
    na druhom PC mam novsi Crucial C300 SSD disk, pouzivam ho cca 3 mesiace a SSD Life udava odhadovanu zivotnost 99% do roku 2021. rychlost spustenia windows merana alikaciou BootTIme je 19.7 sekundy. Control Panel a pod. sa otvaraju takmer okamzite. nahravanie levelov v hrach je tiez prakticky okamzite. za dobu prevadzky 1+ roka mam podla SMART informacii iba 1 vadny sektor (nahradenu bunku) na SSD disku.

je rozdiel medzi kvalitnymi SSD od OCZ, Intelu, Crucial a pod. s kvalitnymi radicmi Indilinx, SandForce, Crucial a pod. a medzi starym low-endom od JMicron.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Používam asi pol roka Corsair Nova V128 ako jediný, čiže aj systémový disk na NB s Windows 7. Často pracujem s virtuálnou mašinou a a zrýchlenie práce je v tomto prípade evidentné a už by som nemenil. Na domácom PC mám RAID z klasických diskov, ale ani zďaleka sa to nedá porovnávať. Mierne obavy o životnosť sú, ale verím, že aspoň do konca záruky vydrží. Ale pokiaľ nepracujete s programami náročnými na prácu s diskom, tak ešte počkajte
    co sa tyka zivotnosti, vyskusaj programy ako SSDLife, Crystal Disk Info a pod.
    tie ti povedia ako je na tom s odhadovanou zivotnostou a opotrebovanim, vadnymi bunkami atd.

zivotnost sa da predlzit vypnutim Swap-u pri pouziti velkeho mnozstva RAM (4GB a viac zvycajne staci na domace pouzivanie, 6GB a viac aj na najnarocnejsie hry tak, aby nebolo treba drzat Swap na disku. pripadne len minimalny 400MB swap na odkladanie core dumpu).

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Kupil som a pouzivam, teraz uz trosku lutujem ze som do toho siel (to je tym ze som vsade cital ake je super mat SSD). Dost som cital na nete jake to je rychle tiche atd.( nie ze by nebolo) no su to tak male rozdiely ze to za tie prachy urcite nestoji.Znamemu vydrzal 2 roky co je zalostne malo uvidim kolko sa dozije moj zatial ho mam 4 mesiace. A este ma zaujima, preco kazdy hovori, ze je ho mat dobre ako systemovy disk. System ho pri neustalom zapisovani a mazani zoderie raz dva.Jedine ho mat hodne velky.
    SSD sa opotrebovava zapisovanim.
    ak mas na disku vela volneho miesta a kvalitny radic (Indilinx, Crucial, Intel, SandForce ...), tak sa rozklada opotrebovanie na volne bunky rovnomerne. navyse ma kazdy SSD disk aspon 5% rezervovanej kapacity na nahradzanie vadnych buniek.
    pri 3000 zapisoch na bunku, 30GB volneho miesta na disku a zapise 5GB dat denne, koeficiente zapisu =1 by mal disk vydrzat niekolko desatroci (30x3.000 = 90.000 GB zapisatelnych dat, 90.000/5= 18.000 dni, co je 49 rokov ... ) nez sa opotrebuju bunky (3000 zapisov na bunku).

jediny sposob ako pred koncom zarucnej doby spolahlivo znicit SSD likvidaciou buniek je pustat na nom pravidelne defragmentaciu, najlepsie kazdy den alebo aj castejsie

Nováček
    Registrace
    May 2006

Pouzivam Kingston V+ 2generacie a musim povedat, ze ani chvilku som nelutoval peniaze kt. stal. Najvacsia vyhodou disku SSD je, ze zrazu je pc omhoho rychelsi...Ak sa z casu na cas dostanem k inemu pc, tak zasnem jak ten windows nabieha hadam minutu, kedze ja to mam v priebehzu niekolkych sekund, taktiez otvaranie priecinkou a suborov atd...Kedze dnes je disk jedina vec kt. nejde tak rychlym vyvojom ako ine komponenty, je to najvacsia brzda systemu...Tak ako hore niekto spominal, ked raz niekto vyskusa SSD, tazko sa bude vraciat uz ku klasike...

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední