reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

dotaz po připojení disku, jak se toho zbavit?

drgonzo (19)|10.6.2011 00:09
zdravím, když připojím kartu od mého telefonu, windows se pokaždé zeptají na kontrolu připojeného disku viz. obrázek



rád bych se toho zbavil. je to dost otravné, proto prosím o radu, děkuji!
EditorPO (2819)|10.6.2011 12:05
doporučil by som zálohovať obsah karty na disk a následne kartu sformátovať ... potom vrátiť súbory späť
sheppi (37)|10.6.2011 12:05
Když ten telefon odpojuješ, použiješ nejdřív funkci Odebrat zařízení, která se ti objeví po kliknutí na ikonku USB vedle hodin? Ono totiž pokud ten telefon odpojíš bez odebrání, může se stát, že systém nestihne zapsat do filesystému všechny provedené změny na té kartě a ta pak při příštím připojení hlásí chyby.
drgonzo (19)|11.6.2011 12:57
zdravím, to sheppi: když to odpojuju v telefonu kliknu na odpojit úložiště, a po chvilce se karta odpojí, ještě do nedávna se mi tato otravná hláška neukazovala, ale nejsem si vědom, že bych ve woknech měnil něco čím by tento problém vznikl,

odpojení přes lištu windows, nepoužívám, ale vyzkoušel jsem to, bez efektu!

zkusím, postupovat podle rady z příspěvku před tebou, a to zálohovat data z karty a zformátovat ji...

podle mě, se ale určitě dá ta funkce s tím oknem o kontrole připojeného disku, někde ve woknech vypnout, a o to mi jde! rád bych to vypnul na trvalo a pro všechny disky...???
EditorPO (2819)|11.6.2011 22:53
tá hláška signalizuje, že s kartou/diskom niečo nie je v poriadku, takže trvalým vypnutím hlášky by si o túto informáciu prišiel, neskôr asi aj o dáta
drgonzo (19)|11.6.2011 23:57
EditorPO: no promiň, ale nejsem uplně blbej, ta hláška nesignalizuje vůbec nic, protože jsem samozřejmě před tím, než jsem začal psát dotazy na fóra, kartu otestoval několika softy na kontrolu disku, i podrobnou kontrolu sektorů, žádná chyba, (použitý softy: tuneup-disc doctor, acronis disc director, Magic Data Recovery Pack)

jinak jak asi všichni víme ve woknech je takových "zbitečných hlášek" celkem dost, naštěstí se to dá většinou povypínat (např. Řízení uživatelských účtů) kravina která se na všechno desetkrát zeptá než vůbec něco provede, chápu, že člověk kterej neví co dělá a něco povoluje či vypíná, nebo maže soubory windows, potřebuje tyto "facky" ale to už je uplně jinej problém,

dotaz tedy trvá, dá se toto chování windows vypnout (zakázat)??? tak jako třeba právě Řízení uživatelských účtů??? díky
EditorPO (2819)|12.6.2011 01:17
jasne a ak ti bude v aute vydávať motor čudné zvuky a blikať kontrolka oleja, tak odpoj kontrolku a daj si vatu do uší :stupid

milujem takéto riešenia, o to ťažšie potom zachraňujeme dáta v servise :mistake, takže znalý technik ti to doporučovať nebude a asi ani neporadí
a myslím, že na kontrolu disku/karty sa používajú iné sofistikovanejšie programy

// ak je tvrdenie v tvojej prvej vete pravdivé, tak by pre teba nemal byť problém nájsť to pomocou Google, ale to je asi podľa teba tiež "zbytočné"