reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s vytvorením domácej skupiny

Devilov (7)|12.6.2011 17:50
Ahojte !
Mám na Win7 Ultimate SP1 problém s vytvorením domácej skupiny. Hláška :Tento počítač sa nemôže pripojiť k domácej skupine.

Architektúra siete : Magio Net: modem, router Belkin +N, stolné PC cez Lan, notebook a netbook cez WiFi. Problém je u stolného PC. Internet funguje bez problémov, zdielanie iba keď nastavím ako Everyone. Pomocník nedokázal nájsť problém. Nechce sa mi preinštalovať OS nanovo, takže uvítam akýkoľvek rozumný nápad ako to riešiť.
hihinko (66)|13.6.2011 12:18
na pouzivanie "domacej skupiny" musis mat na sietovej karte povoleny protokol IPv6, ale to zvykne napisat ako chybu ked nieje zapnuty. Mozno davas zle heslo pre pripojenie do domacej skupiny
Doctor01 (400)|13.6.2011 12:34
Ahoj

Jake mas systemy na vsech pc?
W7 umoznuji vice zpusobu vytvoreni skupiny - viz ta nova domaci nebo napr. stejne jako ve winxp.
Na ty systemy se ptam proto, ze ta nova skupina je mozna jen v systemech w7.
Devilov (7)|14.6.2011 11:59
Ahoj ! Na oboch počítačoch mám Win 7 (Desktop - Ultimate 64 a notebook - Home Premium 64) IP protokoly som nenastavoval a ani som nič nemenil. Predtým sa domáca skupina nastavila sama, stačilo le zadať jednotný názov a spoločné heslo. Po reinštalácií systému to neviem akosi rozchodiť. Ani k zadaniu hesla domácej skupiny som sa nedostal. Nepomohla ani zmena názvu domácej skupiny na oboch počítačoch. Jednoducho na desktope stále to vyhadzuje tú spomínanú chybovú hlášku. IP 6 mám povolený, ak je štandardné nastavenie, čo si myslím že je.
EditorPO (2819)|14.6.2011 14:27
Daj sem do prílohy screenshot Centra sietí.
V ňom vľavo dole je link na Domácu skupinu, urob tiež screenshot.
Devilov (7)|14.6.2011 15:20
tu sú tie screenshoty, ale nieviem či ti to niečo napovie
Domáca skupina.jpg Centrum sieti.jpg
EditorPO (2819)|14.6.2011 17:42
skús prejsť tieto pokyny
http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows7/Why-can-t-I-join-a-homegroup

problém je od začiatku po čerstvej a čistej inštalácii Win, alebo sa to prejavilo až neskôr?
inštaloval si nejaký software, ktorý sa týka siete? napríklad VPN?
SP1 už bol v inštalačke, alebo si ho inštaloval samostatne?
inštaloval si nejaký firewall, prípadne antivír s firewallom?
Devilov (7)|14.6.2011 18:40
Takže vďaka za návod, ale nič z toho nezabralo. Ten problém som si všimol až neskôr, takže neviem či je to od inštalacie alebo vznikol až potom. Myslím, že žiaden soft na siete som neinštaloval aspoň o tom neviem a nikto druhý mi do PC nelezie. SP som inštaloval samostatne a mám podozrenie práve naň. Ako antivír používam Avast Free bez firewallu.
EditorPO (2819)|14.6.2011 18:44
áno, SP1 robí problémy s domácou skupinou ... pred inštaláciou SP1 domáca skupina fungovala? možno by bolo dobré odinštalovať SP1, spojazdniť domácu skupinu a až potom inštalovať SP1 ... ak to zas nerozhodí :)

na druhom PC to vyzerá ako? môžeš sem dať screenshot Centra sietí?
Devilov (7)|14.6.2011 18:49
Pokiaľ si dobre pamätám tak predtým kým som nahodil SP1 bolo všetko OK. Na druhom PC (notebooku) je všetko OK aj po inštalácií SP 1 a to mi pripadá zvláštne. Že by to bolo rozdielom vo verziách windows. To sa mi nechce veriť.
EditorPO (2819)|14.6.2011 19:30
inštalácia SP1 na Win7 je nevyspytateľná, problémy s SP rôznych verzií boli aj na XP

normálne odinštaluj SP1 a nechaj ho postupne inštalovať cez Windows Update
Devilov (7)|14.6.2011 19:40
ok, skúsim to, zatiaľ díky za rady
Devilov (7)|15.6.2011 21:26
Vďaka všetkým za pomoc. Problém je vyriešený na svedomí to mal SP 1. Ešte raz dík.