reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI U100 netbook

DedyAmigo (7)|12.6.2011 23:50
Tak jsem dnes restartoval svůj netbook, vypnul jsem Aros a při najetí do Windowsů jsem se na chvíli začetl, a posléze jsem spatřil na displeji vyskakovací okno které občas vypadne z Aviry (free antivir), a nešlo pohnout s ničím, ani vypnout noťas, tak jsem odpojil napájení, a noťas přestal reagovat na cokoliv. Po zapnutí se rozsvítí ledka, odfoukne si ventilátorek a nic víc se neděje, displej ani neblikne. Mám nastavenu boot prioritu napřed na dvd mech. (externí), ta se v mém případě rozsvítí, párkrát blikne a taky nic, neškrtne si ani Hiren CD. Vím že se to na dálku nedá diagnostikovat, ale aspoň nějaký tip, cože mne to postihlo. Netbook má už přes dva roky, a má toho za sebou celkem dost, ale jen tak se mi nechce ho vyhodit, a ani si nemohu dovolit nový. Please Héééééééééééééééééééééééééééélp :runaway
alfah4ns (1040)|13.6.2011 00:16
Chápu to tak, že se nedostaneš ani do biosu?
V tom případě v domácích podmínkách asi neuděláš bohužel nic...

Ještě můžeš zkusit nastartovat ntb s připojeným externím monitorem, jestli uvidíš aspoň něco tam...

Pokud nic, je deska v háji....
kevin00 (10238)|13.6.2011 01:33
Notebook nelze zapnout ani při napájení z baterie, ani při zasunuté baterii a připojeném napáječi a ani při vyjmuté baterii a připojeném napáječi ?
Odpoj od notebooku vše co lze - DVD mechaniku, HDD, vytáhni modul RAM pokud tam máš dva a pokus se notebook zapnout. Ještě by jsi mohl zkusit resetnout BIOS, ale nevím jestli by to bylo k čemu platné.
Pokud notebook nebude reagovat na nic, bohužel bude asi problém v domácích podmínkách neopravitelný.
DedyAmigo (7)|13.6.2011 07:48
[quote=kevin00;456370]Notebook nelze zapnout ani při napájení z baterie, ani při zasunuté baterii a připojeném napáječi a ani při vyjmuté baterii a připojeném napáječi ?
Odpoj od notebooku vše co lze - DVD mechaniku, HDD, vytáhni modul RAM pokud tam máš dva a pokus se notebook zapnout. Ještě by jsi mohl zkusit resetnout BIOS, ale nevím jestli by to bylo k čemu platné.
Pokud notebook nebude reagovat na nic, bohužel bude asi problém v domácích podmínkách neopravitelný.[/quote]

Všechno jsem zkusil, já si také myslím že odešel do věčných lovišť, ale ještě bych teda zkusil resetnout ten BIOS, jen nevím jak, za zkoušku to stojí..... můžete uvést postup? Flopinu samozřejmě doma nemám.:cry Jinak lze asi nechat diagnodzikovat u odborníků?
alfah4ns (1040)|13.6.2011 16:51
můžeš to zkusit rozdělat, najít baterii bisu a na chvíli odpojit, to je asi tak vše, co s tím uděláš.

Diagnostiku zkust můžeš, bude tě to stát pár stovek.
Každopádně oprava desky (která je podezřelým č.1) se absolutně nevyplatí, to jsou pálky v řádech několika tisíc, za to máš nový stroj (od cca 7k už dokonce plnohodnotný notebook).